Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak zdjąć z wałka tryb regulujący prędkość posuwu taśmy w rozrzutniku polskim dwuosiowym

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marek1985

marek1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 18:32

jak zdjąć z wałka tryb regulujący prędkość posuwu taśmy w rozrzutniku polskim dwuosiowym Witam, mam problem ze zdjęciem z osi trybu, który reguluje prędkość posuwu taśmy w rozrzutniku dwuosiowym. Chce zmienić zębatki, które ciągną łańcuchy, a nie widzę innej możliwości niż zdjęcie całej osi, czyli trzeba zrzucić ten tryb. Może ktoś to robił. Tryb się zablokował, czy coś i nie mogę go ruszyć. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł byłbym wdzięczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak zdjąć z wałka tryb regulujący prędkość posuwu taśmy w rozrzutniku polskim dwuosiowym Dzisiaj, 12:55
  •  

#2 Share mateusy78539

mateusy78539

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 18:59

jak zdjąć z wałka tryb regulujący prędkość posuwu taśmy w rozrzutniku polskim dwuosiowym miałem ten problem ale u mnie się łożyska na tej zębatce posypały więc wydłubałem jakoś kulki i potem łożyska ściągaczem zdejmowałem ale ledwo poszły... inaczej się nie dało w moim przypadku

#3 Share marek1985

marek1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 19:05

jak zdjąć z wałka tryb regulujący prędkość posuwu taśmy w rozrzutniku polskim dwuosiowym Nie o ten tryb mi chodzi. Ja mam problem z trybem po którym pieski chodzą i regulują prędkość posuwu. Tam nie ma łożysk tylko są dwa kliny i wszystko jest sztywno na osi(tej osi, która z tyłu rozrzutnika przechodzi w poprzek podłogi i na niej są dwa tryby, które ciągną łańcuchy).

#4 Share mateuszc360

mateuszc360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 19:20

jak zdjąć z wałka tryb regulujący prędkość posuwu taśmy w rozrzutniku polskim dwuosiowym tez mialem taki problem przy wymianie kul co ciagna lancuchy i rozciolem je jak masz to kolo do wymiany to rozetnij

#5 Share gajeski12

gajeski12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 19:37

jak zdjąć z wałka tryb regulujący prędkość posuwu taśmy w rozrzutniku polskim dwuosiowym

tez mialem taki problem przy wymianie kul co ciagna lancuchy i rozciolem je jak masz to kolo do wymiany to rozetnij

Kolego nic nie rozcinaj, tylko dobry młotek i hejaaaaa. Nie raz to już rozbierałem.

#6 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 20:19

jak zdjąć z wałka tryb regulujący prędkość posuwu taśmy w rozrzutniku polskim dwuosiowym Koło mówi że jest dobre tylko koło zapadkowe ma zepsute.Jak ciężko zbić go z osi to nagrzej troszkę palnikiem bazowym a jak nie masz palnika to próbuj motkiem dużym i łomem. Wcześniej mogłeś WD 40 zapuścić.

#7 Share nemezis

nemezis

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 20:19

jak zdjąć z wałka tryb regulujący prędkość posuwu taśmy w rozrzutniku polskim dwuosiowym Młotkiem najwyżej połamiesz to koło albo zaklepiesz wałek , tylko palnik i grzanie - potem dobry sciągacz . U mnie w jednoosiowym to koło jest na dwóch klinach no i 30 lat nie ruszane ... ale metodą jw. poszło.

#8 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 21:16

jak zdjąć z wałka tryb regulujący prędkość posuwu taśmy w rozrzutniku polskim dwuosiowym Jeśli nie chcesz połamać to koło to tylko palnik i dobry ściągacz .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak zdjąć z wałka tryb regulujący prędkość posuwu taśmy w rozrzutniku polskim dwuosiowym Dzisiaj, 12:55
  •  

#9 Share gajeski12

gajeski12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 24 czerwiec 2010 - 07:27

Jeśli nie chcesz połamać to koło to tylko palnik i dobry ściągacz .

palnik i ściągacz to se możesz jak go masz, ja rozbierałem to kilka razy i zawsze młotek w ruch i jeszcze nigdy koła nie połamałem trzeba to robić z głową a nie odrsazu palnik i ściągacz a nie kazdy to ma.

#10 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 24 czerwiec 2010 - 18:08

jak zdjąć z wałka tryb regulujący prędkość posuwu taśmy w rozrzutniku polskim dwuosiowym Koło połamiesz jak uderzysz nie tu gdzie trzeba. A jak uderzasz koło piasty to nie połamiesz.

#11 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 24 czerwiec 2010 - 21:07

jak zdjąć z wałka tryb regulujący prędkość posuwu taśmy w rozrzutniku polskim dwuosiowym niektórzy nie wiedzą o czym mowa a tylko powielają posty które wydają się im "mądre" ale do rzeczy zamiast palnika robisz tak kawałek szmaty na drut moczysz to w ropie i masz prowizoryczny palnik i potem albo walisz MłOTEM porządnym bo małym w tym przypadku to się można po pupie podrapać albo ściągacz jak masz powodzenia i wytrwałości bo ta naprawa napewno podniesie Ci Cisinienie krwi ;p

#12 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 07:32

jak zdjąć z wałka tryb regulujący prędkość posuwu taśmy w rozrzutniku polskim dwuosiowym "kawałek szmaty na drut moczysz to w ropie" u mnie na to kwacz się mówi, też robię coś takiego w zimie aby ciągnika nie męczyć przy dużych mrozach podczas odpalania.

#13 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 09:41

jak zdjąć z wałka tryb regulujący prędkość posuwu taśmy w rozrzutniku polskim dwuosiowym Jest jeszcze coś takiego jak lutlampa, można ją postawić na jakiejś podstawce i grzać.

#14 Share marek1985

marek1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 27 czerwiec 2010 - 09:38

jak zdjąć z wałka tryb regulujący prędkość posuwu taśmy w rozrzutniku polskim dwuosiowym Dzięki wszystkim za pomoc. Pożyczyłem mocny ściągacz, do tego spory młotek wziąłem i po godzinie ostrej walki poszedł. U mnie tryb był na 2 klinach, i też chyba kilka lat nie ruszany (nie wiem dokładnie bo rozrzutnik kupiłem). Nic nie pękło. Z kolei te zębatki też nie chciały współpracować, ale je zbiłem młotkiem, a z założeniem nowych nie było większych problemów.

Mam inne pytanie: czy wymieniać z zębatkami łańcuchy na nowe? Miałem zmieniać, ale znajomy twierdzi, że te co teraz się kupuje to marchew i jeśli oryginalne chodzą, to lepiej nie ruszać, a na nowych zębatkach nie będą przeskakiwać. Co o tym sądzicie?

#15 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 27 czerwiec 2010 - 14:44

jak zdjąć z wałka tryb regulujący prędkość posuwu taśmy w rozrzutniku polskim dwuosiowym lepiej nie wymieniaj bo nowe to po kilku rozrzutnikach trzeba naciagac i co paredziesiat ucinac.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 08:41

jak zdjąć z wałka tryb regulujący prędkość posuwu taśmy w rozrzutniku polskim dwuosiowym Jak łańcuch jest wyciągnięty to go zmień a jak ładnie pasuje na nową zębatkę to jeszcze popracuje.