Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ruja i zacielanie krów

306 odpowiedzi na ten temat

#121 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 17 styczeń 2013 - 19:28

Ruja i zacielanie krów najlepiej jest zacielac po 50 dniach od wycielenia najlepiej niech ja wet zbada usg.zapytam troche nie na temat mam pytanie urodzily mi sie blizniaki sa to jaloszki czy beda one plodne jak urosna?? byly w osobnych lozyskach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ruja i zacielanie krów Dzisiaj, 17:17
  •  

#122 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 20:13

Ruja i zacielanie krów będą płodne. Tylko jak jest byczek i jałówka to jałówka jest bezpłodna.

#123 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 10:37

Ruja i zacielanie krów W tamtym roku miała wiekszą serię hormonów. Przypuszczałem, że właście wczesne poronienia to są i wypada to mniej więcej po 3 dniach od zacielenia tak jak krwawienie. Kiedyś dostała na podtrzymanie ciąży zaraz po inseminacji i powtórztyła po 2 miesiącach. Czy mozna w każdym momencie dawać krowie hormon (jeśli nie jest cielna oczywiście) na wywołanie ruji?

Edytowany przez Mati10, 18 styczeń 2013 - 10:39.

#124 Share Szymek1288

Szymek1288

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 11:07

Ruja i zacielanie krów Tez mam taki przypadek teraz inseminator kazał dać przez 4 dni receptal po 2 ml na wyregulowanie cyklu. Pomoze to coś??

#125 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 18 styczeń 2013 - 12:03

Ruja i zacielanie krów Ja też mam krowę która ma ruję regularnie co 25dni. Inseminowałem już ja 3 razy i nic, w poniedziałek się okaże czy załapała czy dalej nic. Jak nie załapie to pójdzie do byka, a jak byk nie pomoże to hormony i dalej. A takie ruje po 28dniach mogą być po tzw śmierci wczesnozarodkowej.

#126 Share patryk90

patryk90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 12:24

Ruja i zacielanie krów panowie mam ten sam problem cykl powtarza sie co 26-30 dni lub po 42. Jałówki tez sie nie zacielają a po 3 dniach po rui leje sie z nich krew. Dawałem zastrzyki na wzrost pęcherzyka i na podtrzymanie i nic to nie daje. zrobiłem test na BVD i wyszło ze mam to wstadzie. KUpiłem szczepionki zaszczepiłem ale narazie efektu nie widzę . czy ktos z was szczepił juz stado i jaki jest efekt?

#127 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 12:39

Ruja i zacielanie krów Jak poronienie może być po 3 dniach od zacielenia, jak wtedy taki zarodek jest jeszcze w jajowodzie. a krew to jest prawidłowe zachowanie fizjologiczne macicy po rui i nie świadczy broń Boże o tym że krowa się nie zacieli czy roni, nie wiem kto takie rzeczy wymyśla i rozpowiada dalej, powiem wręcz odwrotnie - jak jest krew tzn że ruja była dobra i powinna ta krew wystąpić po 2 dniach od rui, jak później to może świadczyć o tym że krowa jest za wcześnie zainseminowana.

#128 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 19 luty 2013 - 19:18

Ruja i zacielanie krów a ja mam podobny przypadek choc troszke inny. krowa 2 tyg po insyminacji dostaje krwawienie a po 7 okazuje ruje. napewno tez jest to wina nie trzymania zarodka ale dlaczego po 2tyg krwawi

#129 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 20 luty 2013 - 08:30

Ruja i zacielanie krów tak krew i to sporo lezalo na chodniku rano.no musze sie za nia wziac bo rece opadaja z zacielunkiem

#130 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 20 luty 2013 - 15:02

Ruja i zacielanie krów

tak krew i to sporo lezalo na chodniku rano.no musze sie za nia wziac bo rece opadaja z zacielunkiem

U mnie kiedyś krowa miała ruje co 10dni mówie o objawach bo co działo się na jajnikach to nie wiem, już nie pamiętam co z niej wyszło. A tej Twojej to bym ovsynch zastosował żeby ją jakoś ustabilizować hormonalnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 20 luty 2013 - 20:28

Ruja i zacielanie krów Ta krowa może nieć cystę na jajniku. taki cyrk widziałem kilka razy w Niemczech. Też miały ruje po 2tygodniach od inseminacji i krwawienie. Może wezwij weterynarza niech ja zbada i założy spiralę.

#132 Share Kapsel_TS

Kapsel_TS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 luty 2013 - 13:46

Ruja i zacielanie krów Witam
Mam taki problem, krowa poroniła w 6 miesiącu. Przyjechał weterynarz i uznał,że trzeba będzie ją płukac i tak też było chyba ze 3 razy. Po 2 miesiącach z małym haczykiem wystąpiła pierwsza ruja, przyjechał inseminator i za dokładnie 20 dni trzeba było powtórzyć. za kolejne 22 dni to samo. Ten ostatni zabieg był 12 lutego i dzisiaj znowu ma ruję, czyli minęło 15 dni. co dalej z tym robić?Mój inseminator mówi że 15 dni to strata pieniędzy bo i tak się nie zacieli.

#133 Share Raptus902

Raptus902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 26 luty 2013 - 09:02

Ruja i zacielanie krów Może ją sprzedac

#134 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 26 luty 2013 - 09:24

Ruja i zacielanie krów dopuścić bykiem a jak to nie pomoże to na mięso.

#135 Share Kapsel_TS

Kapsel_TS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 26 luty 2013 - 14:38

Ruja i zacielanie krów Sprzedać? też tak pomyślałem, ale szkoda mi jej bo jest dobra do mleka i to dopiero druga laktacja. przyjechał inseminator wziął 60 zł i zobaczymy za pewien czas.

#136 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 26 luty 2013 - 16:00

Ruja i zacielanie krów Moi Drodzy, problem dotyczy mojej najukochańszej krowy Sii--wej, jest to piękny okaz gdyż jest cudownej szarej centkowanej maści i z wyglądu pyska przypomina konia, ale ja nie o tym ;) no więc znów dostała rujkę to już 5 raz kiedy próbujemy ją zacielić ( w sensie 5 miesiąc bo jak ma rujkę to inseminator przyjeżdża 2 dni pod rząd). To młoda krówka ale już jednego cielaka dała. Był u niej weterynarz badał ją dokładnie i nic nie wyczuwał, żadnych cyst itp. Zapisał tylko chormony które należy podać jak będzie miała rujkę i wtedy spróbować zainseminować. No więc dostała tą rujkę i inseminator stwierdził że wyczuwa w jej wnętrzu 30 guzów wielkości orzechów :wacko: i to dlatego nie może się zacielić i nic z niej nie będzie. No ale przecież badał ją dobry weterynarz i nic nie wyczuł ale on twierdzi że te guzy są lepiej wyczuwalne w czasie rujki. Ja ogólnie mówię że to inseminator ma guzy na mózgu a nie moja krowa ale podobno ma tytuł zootechnika więc chyba taki głupi naciągacz nie jest. Sama nie wiem co o tym myśleć, ogólnie mój mówi że ma już dla niej zarezerwowany hak w rzeźni, ja tymczasem zastanawiam się nad nabyciem mikroskopu, żeby udowodnić słabość i niemoc plemników PODAWANYCH PRZEZ inseminatora. -_-

Edytowany przez Heidi88, 26 luty 2013 - 21:39.

#137 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 26 luty 2013 - 16:14

Ruja i zacielanie krów Heidi88 chcesz badać moc plemników inseminatora? Raczej nasienie tego byka :)

#138 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 26 luty 2013 - 19:55

Ruja i zacielanie krów zaciel ją bykiem i podaj zastrzyk na poprawę skuteczności. Jak to nie pomoże to nic nie pomoże.

#139 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 26 luty 2013 - 21:45

Ruja i zacielanie krów Oczywiście, że tak Ursusie C 914 przecież on za nie odpowiada jest przedstawicielem firmy od której pobiera nasienie. Tak mi sie wydaje, zresztą jakby okazało się że ma marny towar to ciekawe do kogo można by mieć pretensje i składać reklamacje na pewno, by powiedział, że on nie wie co mu tam przysyłają i żeby zażalenia składać do góry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 26 luty 2013 - 21:56

Ruja i zacielanie krów po tylu próbach napewno daje buhaje sprawdzone o wysokiej płodności. Problem jest po stronie krowy.