Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa Prasa

73 odpowiedzi na ten temat

#21 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 06 lipiec 2007 - 20:37

Nowa Prasa

Valtrą :( :) :)

Ale po obejżeniu kilkunastu pras doszliśmy do wniosku że poczekamy do dopłat i albo kupimy nową Polską albo bardzo młodą zachodnią.

Ja praktycznie stałem przed taką samą decyzją, tzn. czy jakąś nówkę w granicach 70 tys. czy używkę zmiennokomorową za którą musiałbym dać 100 tys. Wybrałem używkę Vicona i nie żałuje decyzji :)
Chociaż Ty jak nówkę Polską to za jakieś 50-60 tys. Skusiłbym się jednak na młodziutką używkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa Prasa Dzisiaj, 10:49
  •  

#22 Share DamianCase014

DamianCase014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo<br />Sport<br />Motoryzacja<br />Dziewczyny<br />...

Napisany 06 lipiec 2007 - 21:05

Nowa Prasa ja mam prase claas rollant 250 pracuje juz zemna 2 sezony i narazie sprawuje sie dobrze i oby tak dalej :(

dalem zania 45tys zl
Power by tradition

#23 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1853 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 09:34

Nowa Prasa Nową czy używkę to się chyba zdecydujemy jak zimą zobaczymy co po komisach będą oferować. Bo jak znajdę 2-3 letnią zachodnią w dobrym stanie to nie będziemy się wiele zastanawiać :(

#24 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 10 lipiec 2007 - 17:02

Nowa Prasa Używki to może krone, w mojej okolicy jest dużo używek krone i się nie psują a mają po 10 lat
:(

Więc proponuje krone :)
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#25 Share kaziu6011

kaziu6011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 21 wrzesień 2007 - 20:41

Nowa Prasa Witam.ja bym polecal nowa Krone jezeli chcesz kupowac nowa polska.jest to roznica nie wielka w pieniadzach ale za to sporo w jakosci.ja kupuje nowa KR130 w tej prasie uwiniesz balot jak na pasowej od poczatku zakreca balot czywiscie siatka takze ja polecilbym Krone

#26 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1853 postów

Napisany 17 październik 2007 - 19:45

Nowa Prasa Trochę się plany pozmieniały. Fundusze zimą będą. Co powiecie o takiej prasie?

http://www.allegro.p..._pack_1500.html

#27 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 17 październik 2007 - 20:38

Nowa Prasa Hej kat widze że szukasz to samo co i ja.Mam zamiar kupić prase używaną krone zmiennokomorową. Tak już postanowiłem i nie zmienie decyzji.Tylko problem,gdzie taką wyrwać w miare dobrym stanie.Ostatnio widziałem w komisie w Brzozie koło Bydgoszczy.Co do komisu w Okolicy Kruszwicy to jeszcze nie byłem ale polecam tego pana solidna firma.Tak nawiasem to będę się rozglądał na sto procent zimą,jak będę miał więcej czasu,zastanawiam się nad rozejrzeniem się gdzieś na zach.tylko nie wiem czy to się jeszcze opłaca cenowo?

#28 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1853 postów

Napisany 17 październik 2007 - 20:50

Nowa Prasa Jakiś czas temu widziałem krone w komisie pomiędzy Inowrocławiem a złotnikami. Też będę zimą więcej jeździł po komisach.

Też myślę kupić coś takiego jak Ty. Ale temat poddaje dyskusji bo do dopłat jeszcze trochę czasu. A w między czasie może ktoś podsunie lepszą propozycję.

#29 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 17 październik 2007 - 20:59

Nowa Prasa To na pewno w Brzozie.Ja ją oglądałem,to była 10-16 i cena coś ok.30 tyś.Strasznie mi się podobała,miała laczki szerokie jak w ciągniku. :) Tylko wydaje mi się że troche wylatana.Ta ze Sadek to niczego sobie i chyba w przyzwoitej cenie.

#30 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 17 październik 2007 - 22:01

Nowa Prasa pomiedzy inem a złotnikami to napewno w borkowie... :) stoi tam jakis JD i krone jestem na bierząco bo jeżdze tam kilka razy w tygodniu :)

do sezonu macie kupę czasu,także panowie szukać okazji :) a jak coś ładnego się znajdzie to na AF wrzucić i doradzimy :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 17 październik 2007 - 22:08

Nowa Prasa Fakt między Inem a Złotnikami to nie ma Brzozy. :) Takie jakieś zaćmienie dostałem. :)Jadąc z Bydzi w kierunku Inowrocławia to skręcam w Złotnikach do Tuczna i do domu.A do tego Borkowa to będe musiał zajrzeC.

#32 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1853 postów

Napisany 18 październik 2007 - 05:54

Nowa Prasa A ta w linku jest warta uwagi?

http://www.allegro.p..._pack_1500.html

#33 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 18 październik 2007 - 07:30

Nowa Prasa Powiem że ja ją też oglądałem w ogłoszeniach no i musze powiedzieć,niczego sobie.Jakbym miał już taką kase to pewnie by już stała na podwórzu. :) Tak nawiasem nie wiesz jak to właściwie jest z rocznikami bo w większości maszyn nie ma napisane,żadnych tabliczek. :) Wracając do linka to ta nie jest za stara,wydaje mi się,że po typie można dojść mniej więcej do rocznika a ta to jest ostatnie modele,czyli wysoki rocznik?Chyba dobrze myśle? :)

#34 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 18 październik 2007 - 07:43

Nowa Prasa rocznik można często znaleść na oponie i feldze- są tam wybijane.ogólnie to wydaje mnie się że potaniały prasy, dlatego ze po sezonie???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#35 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 18 październik 2007 - 07:49

Nowa Prasa A racja nie pomyślałem o roczniku na oponie,ale na feldze?to tam jest też gdzieś wybite? A np. na pługu?Też mi się zdaje że są tańsze.Ja to bedę sie starał szukać czegoś zimą nie tylko ze względu na cene.

#36 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1853 postów

Napisany 18 październik 2007 - 13:53

Nowa Prasa Na felgach też jest bity rocznik. Ale nie zawsze. Prasy stanowczo potaniały. Za taką jak w tym linku to w sezonie z 45tys trzeba dać.

Z rocznikami to kiedyś czytałem że np. Claas, ma tylko nr fabryczny i trzeba zadzwonić do fabryki (lub Korbanka) i wg tego nr podadzą ci rocznik. Bo na kombajnach Claasa jest wybity rocznik. Ale oznacza on rok w którym zaczęto produkować dany model.

#37 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 18 październik 2007 - 22:15

Nowa Prasa tez możesz zobaczyć w Siniarzewo czy coś będą mieli albo zadzwonić +48542720278 może coś ci sprowadza mi sprawdzili :) kombajn do zboża NH w dobrym stanie :) :)

#38 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 19 październik 2007 - 07:34

Nowa Prasa @tomacha001 to jest nr do pana Kurtysa???

#39 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 19 październik 2007 - 21:08

Nowa Prasa Tak ja jak jakieś maszyny szukam to zadzwonię do nich jak nie maja to buszuje w ogłoszeniach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1853 postów

Napisany 06 listopad 2007 - 07:38

Nowa Prasa Ostatnio był u mnie wuja. Zgadaliśmy się o prasach. Powiedział mi żebym nigdy w życiu nie kupował prasy łańcuchowej. Mówił że jakieś kółko w jego okolicach ma. I jak jest słaba i krótka słoma to prasa wszystko gubi pomiędzy listwami. Czy to prawda?