Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kat

Nowa Prasa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Prasa
kat    7

Jak w temacie. Prasa ma pracować w sianie, sianokiszonce i słomie. Na pewno nie będę robił większych balotów niż 1,2m. I powiedzcie mi która jest lepsza do sianokiszonki. Bo w mojej okolicy wszyscy mają stało komorowe i twierdzą że zmienno są gorsze.

Mile widziane uzasadnienia :D

robertbara    57
Bo w mojej okolicy wszyscy mają stało komorowe i twierdzą że zmienno są gorsze.

Gorsze bo droższe, ale żadna stałokomorówka nie zbije beli tak jak zmiennokomorowa. :D

Miałem wcześniej stałokomorówkę przez 10 sezonów, teraz mam zmiennokomorową 2 sezon i nigdy nie wróciłbym do stałokomorowej:

1. Zbija od początku

2. Robisz balot jakiej chcesz wielkości

3. Większa wydajność

4. W przypadku pasówki mało elementów, które się szybko zużywają tzn łożyska, łańcuchy, a pasy wytrzymują naprawdę dużo: moja jest 2004 rok, ma już 9 tys balotów zrobione bez najmniejszej awarii :)

5. Jeśli pasówka to cicha praca :)

No ale za 22 tys to niełatwo bedzie znalezc dobra zmiennokomorówkę :)

tomek    0

polecam firmy claas lub krone-b.dobre opinie użytkowników(szczególnie krone)

ja do mojej sipmy nie mam zastrzeżeń-od 97 służy b.dobrze ale teraz już takich nie robią :D:) teraz jak bym brał to na pewno zmiennokomorową i koniecznie z obwiązywaczem siatką

na allegro widziałem kilka ladnych:

http://allegro.pl/item203361637_prasa_rolu...ne_kr_8_16.html

http://allegro.pl/item204154169_prasa_zwij..._pack_1800.html - Chcesz kupic prase zwijajaca?-->zadzwon 0665-757-878. (może warto zadzwonić?)

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2869850

http://allegro.pl/item207210956_prasa_rolujaca_claas_46.html

http://allegro.pl/item206224425_prasa_claa...rc_1997_r_.html

ps. jeśli prasa jest wyposażona w fabrycznie montowany obwiązywacz siatką jej żywotność(pod warunkiem że baloty były obwiązywane siatką) zwiększa się (podczas obwiązywania sznurkiem prasa chodzi na "pusto" przez czas obwiązywania)

Wiadomość z agroFakt.pl

kat    7

A w prasie zmienno komorowej można ustawić siłę zagęszczenia?

A co myślicie o prasach JD? Bo byłem ostatnio tak się przejechać po pobliskich komisach i właśnie prawie same jelonki stały.

Miki7211    5

Ja bym ci polecił stałokomorowa z firmy krone a dokładnie model KR125 która robi bele 120x120. Sam posiadam ten model juz od 4 sezonów. Moja jest z rocznika 1999 i jak narazie nic nie było w niej robione a u mnie zrobiła okolo 3 tys balotów. Naprawde bardzo dobra prasa i jak dla mnie bardzo wydajna. I za 22tys napewno sie jakas znajdzie i to nawet młodsza czyli moze rocznik 2000 a mozna nawet 2001 ( była ostatnio u nas taka na sprzedaz na 24tys)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

pioter    44

mi się prasy JD podobają-proste w budowie.w ostatnim RPT jest opis używanych pras JD i Claas.to do Claasa niektóre częsci dwa razy droższe,a nie które i trzy...

@kat

w jakich komisach byłeś???w strone wągrowca???

ja tam byłem w marcu to było w czym wybrać...kilka tygodni temu byłem koło kruszwicy i też było chyba 10 pras w tym 5 JD

@robertbara

pisałes kiedys że Twój znajomy jest uzytkownikiem nowej prasy JD i jej nie chwalił...dlaczego????

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

kat    7

Byłem w Damasławku (6 pras) i zaraz obok ten większy (z 12 pras). I w stronę wągrowca się przejechałem ale tam pras nie było. Do Podolina nie jechałem bo tam i tak kicha jest. A koło Kruszwicy to gdzie jest komis?

Jak skończę siano to zacznę szukać na poważnie.

Ten numer co tomek podałeś to miałem zapisany. Na giełdzie rolnej znalazłem i pisało że Żnin to zapisałem :D .

kat    7

Mam okazję zamienić moją kostkującą na prasę deutz fahr 120x150 z 2000 roku, owijanie na dwa sznurki, podbieracz 1,8m. Tylko szkoda że stało komorowa. Jutro jadę ją obejżeć.

Jak myślicie czy była by to dobra zamiana? A owijarka owinie baloty sianokiszonki 1,5m wysokie?

pioter    44

to jak będziesz to zrób zdjecia :(

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

kat    7

zdjęcia na pewno zrobię :(

Powiedzcie mi czy są problemy ze sprzedaniem takiej prasy i czy one są tańsze od pras robiących bele 1,2m. Bo 1,5m to mało spotykany rozmiar pras. Znajomy twierdzi że są one dużo tańsze.

kubi    0

@kat

w ogłoszeniach widzę że te o większych balotach są z reguły tańsze(porównanie pras claasa z tego samego rocznika)

może zainteresuj się claasem 44s,widziałem go w akcji w tym roku w jęczmieniu ozimym i ładnie chodzi

...sam prasy szukam,jutro rano jadę oglądac 46 roto cut z 97r. :(

można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

lysyrolnik    14

ja bym byl za prasa zmiennokomorowa,

-balot zbity od samego rdzenia

-w prasie lancuchowej (nie wiem jak w pasowej) nie wystepuje zjawisko zatrzymania balota

- mozesz sobie zrobic balot o odpowiedniej wielkosci taki jaki Ci pasuje

Znajomy robil u mnie zestawem MF 5455 + Krone KR 10-16 i powiem ze zarabiscie to szlo. Zadziwilo mnie to ze ukrecil super balota o srednicy 50cm (braklo juz slomy na polu) :(

Honda - The Power of Dreams :)

kat    7

Ja najchętniej to bym kupił 1,2m. Tylko że kostke ciężko jest sprzedać za przyzwoite pieniądze. A tak to bym się zamienił, zimą sprzedał tą DF i kupił jakąś inną :(

ixer    0

Moim zdaniem najlepszy będzie claas. Jeżeli chodzi o 120x120 to polecam rollant 46 lub 42, dobrze sprawują się także 44. Jeżeli bele mniejsze, to polecam rollant 34 (120x90)

pioter    44

ale prasa musi mieć podbieracz min 1,8m im szerszy tym lepiej

kat    7

Byłem. Pod dachem stala więc zdjęcia na af się zbyt nie nadają. Jak na 2000r to chyba była trochę intensywnie użytkowana. Koleś w dodatku trochę motał dlaczego chce się zamienić na kostkę.

kat    7

Valtrą :(:):)

Ale po obejżeniu kilkunastu pras doszliśmy do wniosku że poczekamy do dopłat i albo kupimy nową Polską albo bardzo młodą zachodnią.

pioter    44

przed sezonem to napewno przebrane są..lepiej na jesieni pojeździć :(

robertbara    57
Valtrą :(:):)

Ale po obejżeniu kilkunastu pras doszliśmy do wniosku że poczekamy do dopłat i albo kupimy nową Polską albo bardzo młodą zachodnią.

Ja praktycznie stałem przed taką samą decyzją, tzn. czy jakąś nówkę w granicach 70 tys. czy używkę zmiennokomorową za którą musiałbym dać 100 tys. Wybrałem używkę Vicona i nie żałuje decyzji :)

Chociaż Ty jak nówkę Polską to za jakieś 50-60 tys. Skusiłbym się jednak na młodziutką używkę :)

ja mam prase claas rollant 250 pracuje juz zemna 2 sezony i narazie sprawuje sie dobrze i oby tak dalej :(

dalem zania 45tys zl

Power by tradition

kat    7

Nową czy używkę to się chyba zdecydujemy jak zimą zobaczymy co po komisach będą oferować. Bo jak znajdę 2-3 letnią zachodnią w dobrym stanie to nie będziemy się wiele zastanawiać :(

Arni    1

Używki to może krone, w mojej okolicy jest dużo używek krone i się nie psują a mają po 10 lat

:(

Więc proponuje krone :)

17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

kaziu6011    0

Witam.ja bym polecal nowa Krone jezeli chcesz kupowac nowa polska.jest to roznica nie wielka w pieniadzach ale za to sporo w jakosci.ja kupuje nowa KR130 w tej prasie uwiniesz balot jak na pasowej od poczatku zakreca balot czywiscie siatka takze ja polecilbym Krone

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez ChudziX
      Witam 
      Mam zamiar kupić w tym roku prase rolującą zdecydowałem już o tym że typ tej prasy to łańcuchowo walcowa. Teraz mam do was pytanie myślałem i oglądałem 2 marki pras jedna to Gallignani RECO 3200l a druga to krone kr 130 s Wyposażenie w nich to szeroki podbieracz, zamki na komorze , wiązanie siatką i na dwa sznurki. Chciałbym sie zapytać was która waszym zdaniem lepsza pod względem awaryjności, ceny i dostępności części. Prosze mi nie pisać abym kupił np Sipme lub JD albo że Pasowa czy walcowa będzie lepsza. Z góry dziękuje za odpowiedź . 
      Pozdrawiam 
    • Przez deyu
      Chce kupić prase rolującą mam na nią przeznaczone 40tys zł nie może ona być starsza niz pięć lat czyli coś z polskich pras praktycznie tylko do słomy 25ha. Nie wiem która będzie lepsza sipma sokółka wafarma czy famarol proszę o pomoc.
    • Przez piotrek1796
      Witam. Mam prośbę do użytkowników prasy Pronar Z 500K. Proszę o szczerą opinię jak się sprawują i czy warto rozważyć jej kupno.

Proszę o wypowiedź jeśli ktoś zna ten model.
    • Przez hassi37
      Mam pytanie do użytkowników pras fendt jak  prasy tej marki się wam sprawują a mianowicie mam możliwość zakupu prasy 2600 vs z 2010 r 16000 bel zakupiona u polskiego dilera prasa od gospodarza proszę o podpowiedz co w niej sprawczać podczas zakupu .Pilne
    • Przez adi121233
      Ostatnio zakupiłem prasę Gallignani 3200 Turbocut. Posiada rotor jakiego nigdy wcześniej nie widziałem, działa on na zasadzie sieczkarni w kombajnie zbożowym np. w bizonie. Wałek z przykręconymi nożami który obraca się z dużą prędkością i do tego przeciw ostrza (noże) które wysuwają się z podłogi. Potrzebuje informacji na temat tego rotora, może ktoś coś takiego widział, coś słyszał, chciałbym się czegoś o tym dowiedzieć. W celu sprawdzenia prasy prasowałem słome z rozwiniętej beli, noże (przeciw ostrza) były wyjęte a pomimo tego ze słomy zrobiła się straszna sieczka. Teraz nasuwa się pytanie czy w polu podczas prasowania kruchej słomy też będzie się tak dziać ? Jutro postaram się załączyć zdjęcia tego rotora a tymczasem wysyłam zdjęcie na jakiej zasadzie to działa. Czekam na wypowiedzi