Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon Z056 - układ paliwowy

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 26 maj 2010 - 18:54

Bizon Z056 - układ paliwowy w sezonie 2009 miałem nastepujacy problem z układem paliwowym koszac na polu zaczał mi sie dławic tracic moc z poczatku myslelismy że to filtry.zostały wymienione na nowe i problem sie powtarzał po jakims czasie sprawdzilismy ostojnik sitko wszystko ok podejżewam ze naciagnął z dna zbiornika jakiegos syfu ponieważ jak konczyłem młócke to paliwa za duzo niemiał PYTANIE BRZMI CZY KTOS Z WAS MIAŁ PODOBNY PROBLEM I JAK GO ROZWIĄZAŁ I CZY KTOS CZYŚCIŁ ZBIORNIK PALIWA I JAK TO NAJLEPIEJ ZROBIĆ
z góry dzięki za fachowe porady
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon Z056 - układ paliwowy Dzisiaj, 09:59
  •  

#2 Share marciniak

marciniak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 26 maj 2010 - 19:23

Bizon Z056 - układ paliwowy Miałem podobny problem .Płukanie nic nie pomogło wymiana filtrów też dopiero po przeczyszczeniu jak masz podstawę z filtrami to masz taki dławik i trzeba rozkręcić i ma być czysto i będzie chodzić
...

#3 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 26 maj 2010 - 19:42

Bizon Z056 - układ paliwowy Kolego ja miałem podobny problem z tą różnicą, że jak u mnie zaciągnął jakiegoś syfu z zbiornika to po prosu zgasł i nie chciał zapalić. Ja rozwiązałem to w taki sposób, że odkręciłem przewód paliwowy dochodzący od zbiornika do silnika i sprężarką zacząłem dmuchać w odwrotną stronę, czyli z powrotem do zbiornika - jak strzeliło coś w zbiorniku to myślałem, że go rozerwie - ale pomogło natychmiast ;)

#4 Share dominik12200

dominik12200

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 26 maj 2010 - 19:49

Bizon Z056 - układ paliwowy Miałem ten sam problem, lecz u mnie wężyk którym ssie paliwo w zbiorniku od drgań przyssał się do dna zbiornika. Trzeba było go lekko unieść, jest taka kontra na obwodzie weżyka, i dokręcic. Od 2 lat chodzi ok.

#5 Share witekarol

witekarol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 26 maj 2010 - 19:56

Bizon Z056 - układ paliwowy heh każdy miał coś innego ;p u mnie było podobnie. problemem okazał się tzw. flafor który osadził się w rurce która przylega do ostojnika (od strony zbiornika). musieliśmy ją odkręcić, wyjać zalegający brud i dalej w drogę ;p tyle, że jeszcze chyba 2 razy mieliśmy postój z tego samego powodu bo napływały co raz to nowe flaforki i osadzały się w tym samym miejscu. ale teraz jest git. sprawdź to u siebie. myślę, że to może być główny powód bo z tego co opisujesz wnioskuję, iż miałem identyczny przypadek.. ;)

#6 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 27 maj 2010 - 14:56

Bizon Z056 - układ paliwowy to będe musiał przedmuchac tu i tam ;)

Edytowany przez krolikNH, 27 maj 2010 - 15:07.

...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#7 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 11:46

Bizon Z056 - układ paliwowy znajomy mi radził żeby jednak zbiornik wypłukać jak to najlepiej zrobic??? miał ktoś podobny problem?

#8 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 12 czerwiec 2010 - 18:59

Bizon Z056 - układ paliwowy Kolego wywal zbiornik na ziemię,wlej gotującej wody i płukanko,potem wąż z wodą do środeczka i lej do ostatniego syfku.Wywal filtry i separator,następnie sprężarka zrobi swoje w przewodach.Przed składaniem postaw zbiornik na słoneczku , nowe filtry i potem składanko.Zapewniam cię ze swojego doświadczenia że warto to zrobić,całe żniwa będziesz miał spokój!.

#9 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 14:15

Bizon Z056 - układ paliwowy właśnie o to chodzi żeby w czasie pracy sie nie pier..lił :)

#10 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 04 sierpień 2010 - 04:33

Bizon Z056 - układ paliwowy Mam problem, Bizon sie zapowietrza, wymieniłem ostojnik, ten duzy na taki mały z Ursusa, zapowietrza sie dalej, powymienilalismy wszystkie przewody paliwowe oprocz tego który ciagnie rope, teraz pytanie czy on jest dziurawy czy zapchany? Kombajn pochodzi na połowie obronów około 25min, i zgaśnie, trzeba go odpowietrzac ;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 08:33

Bizon Z056 - układ paliwowy Sprawdź właśnie przewód idący ze zbiornika, ale w takich miejscach gdzie mógł się przetrzeć, u mnie w tamtym roku też się zapowietrzał, a dziurka była w miejscu, że gdy stoisz na górze przy silniku przodem do niego, to dosłownie pod nogami na tym stopniu na rancie idzie metalowy przewód i jest zaczepiony taką metalową opaską i właśnie pod tą opaską był przetarty i zaciągał powietrze ;)
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#12 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 04 sierpień 2010 - 18:15

Bizon Z056 - układ paliwowy Powymieniałem dzis wszystko co sie dało i udało sie, zmieniłem 3 pompki zasilajace, ale i tak wkoncu zaczol chodzi na tej ktorya byla na poczatku, felerne okazały sie banalne zaworki i miedziane podkładki przy paliwowych przewodach ;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#13 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 19:01

Bizon Z056 - układ paliwowy ja przedmuhałem przed akcją sprężara rurke od zbiornika do filtrów wyczysciłem bak i było ok do czasu aż znów zaczał sie dławic okazało sie że był syf jeszcze gdzies ptrzedmuchałem jeszcze raz i narazie idzie...

#14 Share leonardo111

leonardo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 21:37

Bizon Z056 - układ paliwowy Drugi dzień się już męcze z zapowietrzaniem bizona , pompka zasilająca nowa nie chińska ,pokrywki filtrów zaworek powrotu na pokrywce nowy, nowe filtry nowe wężyki podkładki miedziane nowe na rurka paliwowa z baku szczelna próbowałem wężykiem z baku prosto do pompki pochodzi pare minut idzie powietrze-z paliwem z pąpki zasilającej i się zapowietrzy krzywka w pompie wtryskowej napędzajaca zasilającą ok co jeszcze to może być ????? (z resztą pompka zasilająca już trzecia i żadna nie pociągni sama paliwa z baku a mielecką to se już tylko na obrazku można zobaczyć)

Edytowany przez leonardo111, 02 sierpień 2013 - 21:42.

#15 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 21:55

Bizon Z056 - układ paliwowy sprawdź zaworek zwrotny na głowicy tam gdzie odchodzi nadmiar z wtrysków i o od filtrów może być zatkany nawet króciec idący od filtrów

#16 Share leonardo111

leonardo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 22:41

Bizon Z056 - układ paliwowy Króćce nowe jak i cała obudowa i wkłady filtrów , faktycznie o tym zaworko na głowicy zapomniałem sprawdze ale żeby z niego brał powietrze jak chodził na rurce z baku ta rurka jest ucięta na niom jest naciągnięty węzyk zaciśnięty opaskami to nie było widać powietrza a w wężyk pompka zasilającą-filtry i w wężu filtry-pompa wtryskowa szło powietrze

Edytowany przez leonardo111, 02 sierpień 2013 - 22:48.

#17 Share Rico39

Rico39

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 17:12

Bizon Z056 - układ paliwowy Czy ktos wie dlaczego cieknie ropa tą rurką ktora wystaje spod pompy paliwowej w bizonie?

#18 Share kamil3214

kamil3214

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 18:55

Bizon Z056 - układ paliwowy Albo masz w którymś miejscu na rurce mała dziurkę, albo w innym miejscu cieknie i skapuje ci akurat na tą rurke

#19 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 04 sierpień 2013 - 19:20

Bizon Z056 - układ paliwowy Ja wszystkie przewody paliwowe pozakuwałem i skończyło się z zapowietrzaniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 20:09

Bizon Z056 - układ paliwowy

Czy ktos wie dlaczego cieknie ropa tą rurką ktora wystaje spod pompy paliwowej w bizonie?

Chodzi o rurkę nadmiaru która wychodzi z tyłu pompy i wystaje na dół to tak pompka doładowująca do wymiany albo oringi na sekcjach padły i przedostaje się ropa.