Skocz do zawartości

Zdjęcie

WYCOFYWANE ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 13 maj 2010 - 20:43

WYCOFYWANE ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN Witam

Jeżeli będą osoby zainteresowane tym tematem , to mogę podawać jakie środki ochrony roślin są wycofywane lub kończy się im rejestracja i od kiedy ich stosowanie w danych uprawach byłoby niezgodne z prawem.

Piotr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
WYCOFYWANE ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN Dzisiaj, 02:41
  •  

#2 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 13 maj 2010 - 21:15

WYCOFYWANE ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN Właśnie, kolego mam pytanie jak jest ze środkiem grzybobójczym Horizon ( do sadu) bo w jednym sklepie powiedzieli że już 2 lata wycofany ze sprzedaży a w drugim, sprzedawca powiedział że o tym nic nie wie ?? Dzięki za odpowiedź

#3 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 13 maj 2010 - 21:25

WYCOFYWANE ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN HORIZON 250 EW na decyzji 589/99 miał zezwolenie wazne do dnia 2009-07-06 + 1,5 roku jeszcze od tej daty, czyli w obrocie i stosowaniu moze być do dnia 06.01.2011 roku ( firma mogła juz zaprzestac go robić w zeszłym roku i zapewne dlatego odpowiedziano Ci ze jest wycofany)
Obecnie mamy nowa rejestrację z decyzją R-8/2009 która jest wazna do 2014 roku,

Więc na dzien dzisiejszy oba środki moga byc w obrocie i stosowane:)

Piotr

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 14 maj 2010 - 15:17

WYCOFYWANE ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN No dobrze czyli mogą być stosowane, a jeszcze czy ich produkcja ponownie powróci ??

#5 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 14 maj 2010 - 16:47

WYCOFYWANE ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN ,,Obecnie mamy nowa rejestrację z decyzją R-8/2009 która jest wazna do 2014 roku,,
to chyba wyjaśnia wszystko...

#6 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 14 maj 2010 - 21:55

WYCOFYWANE ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN A jak wygląda sprawa z Treflanem, bo nie mogłem go nabyć w tym roku, wycofali go na stałe?

#7 Share arektom

arektom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 14 maj 2010 - 22:02

WYCOFYWANE ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN a ja mam pytanie odnosnie AFALONU czy to prawda ze maja go wycofac???

#8 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 14 maj 2010 - 23:04

WYCOFYWANE ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN Treflan 240 EC na decyzji 81/97 mógł byc w obrocie i stosowany do dnia 24.07.2008 roku
Treflan 480 EC na decyzji 186/97 mógł byc w obrocie i stosowany do dnia 12.12.2008 roku

substancja aktywna trifluralina została wycofana decyzją Decyzja Komisji z dnia 20 września 2007 r.
dotycząca niewłączenia trifluraliny do załącznika I do dyrektywy Rady 91/414/EWG oraz cofnięcia zezwoleń na środki ochrony roślin zawierające tę substancję.

Afalon Dyspersyjny 450 SC na decyzji 245/97 może byc w obrocie i stosowany do dnia 30.10.2011 roku(dane na dzien dzisiejsz, w tej branzy wszystko szybko się dzieje....) czyli to ostatnie jego 19 miesięcy.... i bedzie go coraz mniej w punktach sprzedazy...

#9 Share arektom

arektom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 16 maj 2010 - 20:45

WYCOFYWANE ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN wielkie dzieki za odp. trzeba będzie zapasy zrobić. Pozdrawiam!

#10 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 16 maj 2010 - 21:07

WYCOFYWANE ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN A linurex będzie? a dobry pomysł miałeś z ty, ostrzeganiem a jeśli by wchodziło w grę to możesz wpisywać jakie środki mają wycofać na bieżąco to by było fajne
Zetor i tylko Zetor

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 17 maj 2010 - 07:56

WYCOFYWANE ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN daty ktore są podawane ze jest wycofywany dotycza rownież ich stosowania, wiec z tymi zapasami ostrożnie:)

co do podawania co kiedy wycofywane, bede sie starał wpisywać co mi wpadnie w oko, w tej dziedzinie bardzo sie dzieje, decyzje zmieniajace sa co rusz, jedne skracaja inne wydłuzaja czas zezwoleń....

#12 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 17 maj 2010 - 19:38

WYCOFYWANE ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN Linurex 50 WP juz wycofany....
Linurex 500 SC do 15.10.2011....moze byc w obrocie i stosowany...

#13 Share roucik

roucik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 17 maj 2010 - 20:31

WYCOFYWANE ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN Co do HORIZON`u 250 EW to owszem do 2014 tak jak i jego odpowiednik orius 250 EW , ale jest jeszcze chociażby tarcza łan 250 ew która ma rejestracje do 2017r (rejestracja tylko na rzepak).
Brasifun 250 EC 2016r, Domnic 250 EW 2018r, Tebu 250 EW oraz chyba z 10 innych.
A Horizon najdroższy B)

pozdrawiam
roucik

#14 Share roucik

roucik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 17 maj 2010 - 21:43

WYCOFYWANE ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN

A linurex będzie? a dobry pomysł miałeś z ty, ostrzeganiem a jeśli by wchodziło w grę to możesz wpisywać jakie środki mają wycofać na bieżąco to by było fajne

A ja powiem tak:
Firmy odnawiają rejestrację substancji gdyż jest to w ich interesie.
Są substancje które zostają wycofywane ze względu na dyrektywy UE.
Ciężko jest w dzisiejszych czasach powiedzieć jednoznacznie że, "czegoś nie będzie".( Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić.)
Jeśli jest odpowiednik, i jego "rejestracja" okres którym zostaje wycofany jest rozbieżny, znaczy że, jest duże prawdopodobieństwo że substancja "zostanie" czyli rejestracje zostaną odnowione, i produkty zostaną.

pozdrawiam
roucik

A linurex będzie? a dobry pomysł miałeś z ty, ostrzeganiem a jeśli by wchodziło w grę to możesz wpisywać jakie środki mają wycofać na bieżąco to by było fajne

A ja powiem tak:
Ciężko jest w dzisiejszych czasach powiedzieć jednoznacznie że, "czegoś nie będzie".( Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić.)
Jeśli jest odpowiednik, i jego rejestracja lub okres, w którym zostaje wycofany jest rozbieżny, znaczy że jest duże prawdopodobieństwo że substancja "zostanie" czyli rejestracje zostaną odnowione, i produkty zostaną.

pozdrawiam
roucik

A ja powiem tak:
Jeśli jest odpowiednik, i jego rejestracja lub okres, w którym zostaje wycofany jest rozbieżny, znaczy że jest duże prawdopodobieństwo że substancja "zostanie" czyli rejestracje zostaną odnowione, i produkty zostaną.

pozdrawiam
roucik

A ja powiem tak:

pozdrawiam
roucik

#15 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 17 maj 2010 - 22:23

WYCOFYWANE ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN tebukonazol jest w wielu środkach , bodajże występuje w ponad 30 rożnych preparatach, mających różne rejestracje i zakres stosowania,
firmy odnawiają rejestrację , ale nie zawsze w tym zakresie co stara rejestracja ze względu na koszty i licząc nieraz na stare przyzwyczajenia kupujących.....
czy dany środek będzie na rynku, ciężko faktycznie określić, wszystko zależy od przepisów wydawanych w UE, jeżeli oni coś wycofują, muszą pójść od razu decyzje zmieniające zezwolenia nasze i skracające czas kiedy takie zezwolenie jest ważne...
jeszcze małe wyjaśnienie co do odpowiedników, bedać pracownikiem PIORiN nie mogę podawać informacji niezgodnych z prawem, świeta rzecza dla wszystkich jest etykieta-instrukcja i tego zawsze się muszę trzymać, w tym dziale ,,produkcji roślinnej,, jest wiele tematów mówiących o różnym zastosowaniu śor, o odpowiednikach śor, łaczeniu , mieszaniu sor itd....ja moge tylko podawac to co wolno zgodnie z obowiązujacymi przepisami, mimo ze doskonale zdaje sobie sprawe ze teoria i praktyka w wielu przypadkach tu nie idzie w parze....

#16 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 18 maj 2010 - 13:27

WYCOFYWANE ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN Amistar 250 SC na decyzji 211/97 mogł byc w obrocie i stosowany do dnia 30.03.2010 roku,

nowa rejestracja Amistar 250 SC ma decyzję R-77/2008 i tylko ten AMISTAR mozna sprzedawać i stosowac

Piszę dlatego, bo w punktach mozna spotkać również stary Amistar a sprzedawac i stosowac go nie mozna....

Uwaga praktyczna: stary Amistar ma białe nakrętki, nowy Amistar ma zielone nakretki;) (to z własnych obserwacji podczas kontroli)

#17 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 18 maj 2010 - 19:54

WYCOFYWANE ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN Wejdźcie sobie tu: PIORIN, jedyna wada, że sortowanie nie działa, trzeba zastosowań opcję szukaj

#18 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 18 maj 2010 - 20:46

WYCOFYWANE ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN jest to jeden z trzech rejestrów z którego tez korzystam, aby jednak być pewnym na 100% , trzeba informacje sprawdzać w kilku źródłach i dopiero wtedy mozna informacje podać...

stasiex - skąd żeś znalazł linka do rejestru który podajesz?

#19 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 18 maj 2010 - 22:22

WYCOFYWANE ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN Niedawno szukałem, czy kilka środków jest jeszcze w obiegu, wpisałem w google "wykaz środków ochrony roślin" i z listy wybrałem PIORIN, której stronę odwiedzam dość regularnie (sygnalizacja)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Odstraszacze

Odstraszacze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 30 czerwiec 2010 - 22:22

WYCOFYWANE ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN Zgadza się,najelpiej sprawdzić ja kilkakrotnie,ponieważ rejestr cały czas jest monitorowany i aktualizowany przez co niektórych nawozów i oprysków może w nim już nie być.
Odstraszacze ultradźwiekowe - skuteczne na myszy, ptaki, krety.

www.odstraszacze.com