Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 8240 nie chce jechać!!!!

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 29 marzec 2010 - 19:24

Massey Ferguson 8240 nie chce jechać!!!! Witam, ciągnik normalnie odpala, sprzęgło dzieła,biegi wchodzą bez problemu,wybieram kierunek jazdy ciągnik ruszy kilka metrów i zatrzymuje się, czy ktoś już miał taki przypadek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 8240 nie chce jechać!!!! Dzisiaj, 17:14
  •  

#2 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 29 marzec 2010 - 19:55

Massey Ferguson 8240 nie chce jechać!!!! jaką masz w nim skrzynie?? były jakieś problemy wcześniej?? wyświetla ci się jakiś błąd jak wyrzuci go z biegu??jak staje to wskakuje na bieg N czy pozostaje np na F ??
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

#3 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 20:52

Massey Ferguson 8240 nie chce jechać!!!! ciągnik kolegi,wiem że byli fachowcy od korbanów i nic nie zdziałali, mało tego oni po angielsku ni panimaju, nic się wcześniej nie działo, może znacie jakiegoś znachora co by go z tego wyleczył.

#4 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 29 marzec 2010 - 21:26

Massey Ferguson 8240 nie chce jechać!!!! to jest serwis od korbanka tak samo jak przyjechał do mojego wuja robic prasę pół dnia siedział a i tak nic nie zrobił (komputer się w prasie nie włanczał) a winą był zaśniedziały bezpiecznik w ciągniku i było za małe napięcie i przez to nie działał komputer ale 600zł za przyjazd skasowac umiał ;)
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

#5 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 21:28

Massey Ferguson 8240 nie chce jechać!!!! dało by rade zerknąć ale roboty teraz mam sporo więc ciężki temat i nie wiem skąd jest ciągnik moze mieść problem z czujnikiem prędkości lub spadkiem ciśnienia jak przestaje jechać to zaczynają na zmianę migeć kontrolki od produ i od tyłu z sygnałem dzwiękowym?
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#6 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 21:41

Massey Ferguson 8240 nie chce jechać!!!! wtedy pedal sprzegla moze byc do wymiany. ogolnie w tej serii ECU jest slabo przed wilgocia zabezpieczony, u nas juz byl naprawiany ze 2 razy, ale to raczej nie te objawy.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#7 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 21:43

Massey Ferguson 8240 nie chce jechać!!!! jutro zapytam kolegi czy migają, mariusz może daj mi swój numer telefonu, oczywiście jak możesz, kolega by do ciebie zadzwonił i ci wszystko wytłumaczy co i jak.

#8 Share ziolek90

ziolek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 10:31

Massey Ferguson 8240 nie chce jechać!!!! gdybys potrzebował katalog czesci do mfa to nappisz do mnie : krzysiek_1990_1991@wp.pl

#9 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 14:06

Massey Ferguson 8240 nie chce jechać!!!! u mnie taki przypadek był. mam mf 6290 i wszystko działało aby nie chciał jechać nie mogliśmy źnaleść tej przyczyny zadzwoniliśmy po serwis do korbanków i przyjechali podłączyli laptopa nic mu tam nie wyskoczyło ale zaczął sprawdzać od bezpieczników i własnie jeden był przepalony i wymienił i ciągnik ruszył i wykasował 350zł ha

#10 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 14:13

Massey Ferguson 8240 nie chce jechać!!!! trzeba się umawiać na wizyty prywatne :) Przez serwis musi kosztować, bo z tego duuużo ludzi musi wyżyć ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 18:34

Massey Ferguson 8240 nie chce jechać!!!! jak nie umie sie bezpieczników sprawdzać tylko się od razu po serwis dzwoni to co w tym dziewnego takeigo ze wzioł 350zł?? ciągnik uruchomił? uruchomił
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#12 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 19:27

Massey Ferguson 8240 nie chce jechać!!!! za wiedzę i niewiedzę się płaci :D
U nas w okolicy "korbnakowe serwisanty" bardzo chętnie służą informacją przez telefon... gratis :) ale dobrze wiedzą, że jak będzie grubsza sprawa to też się do nich zadzwoni .

Edytowany przez b0gdan, 01 kwiecień 2012 - 19:29.

#13 Share MaxiBaueR

MaxiBaueR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 06 maj 2012 - 19:00

Massey Ferguson 8240 nie chce jechać!!!! Witam. Mam podobny problem ze swoim MF'em 8240, Ciągnik porobi 3godziny w polu jest ok aż do momentu wciśnięcia sprzęgła i wtedy już ciągnik nie chce jechać w żadnym kierunku... Ale jak się pobawi rewersem to po czasie załapie i można jezdzić tylko już bez sprzęgła. Bo po wciśnięciu będzie to samo... Może ktoś już się spotkał z takim przypadkiem?

#14 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 06 maj 2012 - 19:37

Massey Ferguson 8240 nie chce jechać!!!! czujnik dolnego położenia sprzęgła...

#15 Share MaxiBaueR

MaxiBaueR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 maj 2012 - 09:54

Massey Ferguson 8240 nie chce jechać!!!! A gdzie on się znajduje?:)

#16 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 08 maj 2012 - 11:11

Massey Ferguson 8240 nie chce jechać!!!! http://img826.images...4105/mf8240.jpg

pozycja 14

#17 Share MaxiBaueR

MaxiBaueR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 maj 2012 - 21:29

Massey Ferguson 8240 nie chce jechać!!!! Dzięki kolego:) . Tylko dziwi mnie to że dopiero po jakimś czasie zaczyna się to dziać. I jeszcze dodam że miga czerwona kontrolka gdy ciągnik nie chce jechać...

#18 Share michalmat

michalmat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 08 maj 2012 - 23:32

Massey Ferguson 8240 nie chce jechać!!!! Tak b0gdan masz racje, ale według korbankowego serwisu może to być też potencjometr od sprzęgła= poz 27. U mnie też jest/był taki problem w 6260. Po rozmowie z serwisem zamówiliśmy właśnie czujnik dolnego położenia sprzęgła i będziemy go wymieniać. Komputer sam się diagnozuje, jeżeli kontrolka od Autotronic(pomaranczowa) na desce rozdzielczej podaje kod bledu 24 to jest to czujnik polozenia sprzegla, jezeli 25 to potencjometr. Dalej jezeli jest to wina czujnika, to po zgaszeniu i rozłaczeniu zaplonu, sprzeglo powinno dzialac poprawnie, bo cos tam sie zrestartuje => tak twierdzi serwis. Trzeci argument, wg. serwisu poprostu czujnik dolnego polozenia sprzegla psuje sie czesniej niz potencjometr.

#19 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 09 maj 2012 - 09:42

Massey Ferguson 8240 nie chce jechać!!!! właśnie na podstawie ilości awarii tego czujnika na forum i mojego własnego, oraz objawów postawiłem na ten czujnik :) Mam nadzieję, że to właśnie on , bo jest to w miarę tania awaria :) Przy odrobinie chęci można go wymienić bez demontażu pedałów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MaxiBaueR

MaxiBaueR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 21:04

Massey Ferguson 8240 nie chce jechać!!!! B0gdan miałeś rację z tym czujnikiem:) Wielkie dzięki:)