Gacuseks

Poznaniak i próba kręcona

Polecane posty

Gacuseks    2

Moje pytanie brzmi jak wykonać próbę kręconą w ,,Poznaniaku 2 SO-43 ''.

Zadałem w innym temacie pytanie jak ustawić poznaniaka do siewu łubinu, ale raczej nikt mi nie odpisze, więc chcę się dowiedzieć jak wykonać próbę, żeby być świadomym i nie eksperymentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Hmm,kolego musisz zmierzyc obwód koła siewnika,znając obwód koła obliczasz ile razy obraca Ci się po przejechaniu 1 ara.Wkonując próbę kręcisz tyle razy kołem ile otrzymałeś wynik po obliczeniach obrótrów na ar.Zboże ,które Ci wyleci ważysz i mnożysz razy 100 i masz masę nasion na hektar...


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Skąd będę wiedział, że ,,przejechałem,, - przekręciłem 1 ar ? Czy mam wyliczyć ile to metrów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Dokładnie, ja robię próbę na dwa ary i mam do niego oryginalną korbe do kręcenia i podana ilosc obrotow korby na 2 ary powierzchni i wtedy nie obliczam obwodu kola i ilości obrotow kola na 1 czy2 ar. Mam przy 2.7metra szerokości 15.8 obrotu korby /2 ar i wszystko.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj