Skocz do zawartości

Zdjęcie

poradzcie


36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MarcoWzu

MarcoWzu

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:W.Mazowieckie
  • Zainteresowania:Troche rolnictwo...heh no oczywiście imprezy i co najważniejsze dziewczyny-moja ulubiona pasja...xD
    Też motoryzacja troche szkoła i wiele, wiele innych rzeczy...

Napisany 08 marzec 2010 - 22:48

poradzcie Dobrze kolega Damian zauważył...utrzymanie krów jest pracochłonne, czasochłonne i że tak powiem hajsochłonne...no to teraz 30 sztuk średnia wydajność 7 tyś l no to na rok już nie będzie mleko po 1 zł bo ciężkie czasy no to daje ok 200tyś na rok "dochodu" a nie zysku...aby mieć wydajność 7 tyś to trzeba nieźle lądować w pasze, usługi, opłaty, wydatki na własną pracę i wiele innych rzeczy o których się nie myśli np jakieś remony no i też jakies straty...czyli ten zysk będzie bardzo skromny i moim zdaniem ciężko będzie ruszyć z taką inwestycją...
Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
poradzcie Dzisiaj, 21:17
  •  

#22 Share elemer

elemer

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:mazowieckie

Napisany 08 marzec 2010 - 23:15

poradzcie Nie przesadzajcie. 7000 to nie jest duża wydajność. Mówicie jakbyśmy rozkminiali wydajność rzędu 10000tyś. Wcale nie trzeba takich dużych nakładów finansowych na taką wydajność, odpowiednie żywienie ot tyle. A co jeśli będzie jak teraz 1.3?? Takie gdybanie... ;)

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.


#23 Share Henius91

Henius91

    Rolnik z pomorza

  • Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:okolice Kościerzyny

Napisany 09 marzec 2010 - 18:48

poradzcie Gdzie tyle płacą?? Ja dostaje z Polmleku Olsztyn 1,08 zl ;)
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#24 Share elemer

elemer

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:mazowieckie

Napisany 09 marzec 2010 - 18:51

poradzcie Ja przy tylu krowach co Ty masz w Ostrołęce dostałbym 1,40 ;) Odstawiam 7500 litrów i mam 1,27 bodajże

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.


#25 Share Pestus123

Pestus123

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Pomorze k/Chojnic
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 09 marzec 2010 - 19:19

poradzcie To tylko pogratulować...Zobaczymy jak długo będzie mleko stało na tym poziomie

#26 Share damian18

damian18

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:ryki

Napisany 09 marzec 2010 - 22:14

poradzcie Nieźle Ci płacą mi podobnie do heniuśa... a dobre żywienie nie jest kaso chłonę?? Wszystko kosztuje im lepiej żywisz tym więcej żywisz podsumowując ja bym się w to nie pchał bo przez 10 lat będzie ciężko przy dobrej pogodzie a nie daj boże jak by przyszła susza i mało paszy to bankrut...

#27 Share miroM1984

miroM1984

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:BIEŃKOWICE pow Bochnia Małopolskie

Napisany 10 marzec 2010 - 08:06

poradzcie Mam takie pytanie do tych jak np Henius (co macie więcej krów). Jakie kupujecie i ile Was to wynosi np na dzień, rożnego rodzaju gotowe pasze treściwe? Jakieś Protamilki i różne tego typu wynalazki. Ja osobiście tego nie stosuje i nie zamierzam bo dla mnie to za drogie. Daje kiszonkę z kuku, młóto, siano a treściwe to własne zboża jęczmień pszenica pszenżyto i bobik zmielone w młynie na walcach. Dodaje jeszcze witaminy oraz mocznik i jestem zadowolony. Krowy w 2,3 nawet 4 miesiącu po ocieleniu dają pełną kanę mleka(dojarka konwiowa) aż czasem zassie. A te w końcowej fazie laktacji dają nawet ponad połowę kany.
Wracając do tematu wydaje mi się ze skarmianie własnych pasz jest dużo tańsze niż zakup gotowych.
Ktoś tu napisał ze opłacalność od 150 krów i 8000 wydajności. Hmm pewnie to i racja ale zależy jaka opłacalność ma się na myśli. Jeśli cena mleka średnia wzrośnie do 1,2 do pewnie liczba ta spadnie ze 150 na 100. A tak wogóle to nie trzeba rozróżnić nadwyżkę bezpośrednia a zysk z prowadzonej działalności. Przy tych 150 krowach to na pewno chodziło o zysk.

#28 Share elemer

elemer

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:mazowieckie

Napisany 10 marzec 2010 - 12:46

poradzcie Ja daje gotowe pasze pełnoporcjowe. Koszt około 800zł za tonę. Krowa zjada 5 kg dziennie. Czyli za jakieś 150zł miesięcznie na sztukę. Tylko policz koszt zbóż i zakup rzepakowej bądź soi oraz witaminy i już nie jest to taka duża różnica.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.


#29 Share tomi382

tomi382

    NIEZALEŻNY

  • Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:okolice Ząbkowic Śląskich

Napisany 10 marzec 2010 - 13:11

poradzcie Bydło mięsne i tylko to. Ktoś pisał że czekasz dwa lata. Na początku owszem ale później będziesz miał co rok (powiększenie stada. Ogromna hala i sianokiszonka. Nie narobisz się i będą zyski. Wiadomo początki są trudne ale później mleczarzom będziesz śmiał się w twarz. Nie jeden tak zrobił i o mleku nie chcą słyszeć

Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
poradzcie Dzisiaj, 21:17
  •  

#30 Share Henius91

Henius91

    Rolnik z pomorza

  • Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:okolice Kościerzyny

Napisany 10 marzec 2010 - 19:05

poradzcie

Mam takie pytanie do tych jak np Henius (co macie więcej krów). Jakie kupujecie i ile Was to wynosi np na dzień, rożnego rodzaju gotowe pasze treściwe? Jakieś Protamilki i różne tego typu wynalazki. Ja osobiście tego nie stosuje i nie zamierzam bo dla mnie to za drogie. Daje kiszonkę z kuku, młóto, siano a treściwe to własne zboża jęczmień pszenica pszenżyto i bobik zmielone w młynie na walcach. Dodaje jeszcze witaminy oraz mocznik i jestem zadowolony. Krowy w 2,3 nawet 4 miesiącu po ocieleniu dają pełną kanę mleka(dojarka konwiowa) aż czasem zassie. A te w końcowej fazie laktacji dają nawet ponad połowę kany.


My kupujemy pasze i koncentraty z Nutreny, koszt tez mniej więcej taki jak u kolegi @elemera, no może trochę taniej. Oprócz tego otręby pszenne, śruta jęczmienna wymieszana ze śruta pszenna i dodatek "Polsanders". Kiedyś braliśmy właśnie Protamilk, ale to na jedno wychodzi z paszami z Nutreny a i tak był droższy. Kiedyś dochodziła jeszcze śruta sojowa i rzepakowa, teraz wiadomo jak z cenami ;)
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#31 Share elemer

elemer

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:mazowieckie

Napisany 10 marzec 2010 - 19:13

poradzcie @henius91 Może trochę taniej ale ja kupuję pasze pełnoporcjową a Ty z tego co się orientuję komponenty do robienia pasz samodzielnie, a to też dodatkowa praca którą trzeba liczyć :) Aha ja biorę z De heus polecam dobre dbanie o klienta ;)
@tomi328 To wylicz mi tę zyski. Bo jak dla mnie są cienkie. Ja mam miejsce i paszę aby hodować byki ale wolę zwiększać krowy bo na tym lepiej wychodzę. Z tym śmianiem w twarz bym nie przesadzał.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.


#32 Share Henius91

Henius91

    Rolnik z pomorza

  • Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:okolice Kościerzyny

Napisany 10 marzec 2010 - 20:05

poradzcie No dlatego napisałem ze są tańsze w zakupie.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#33 Share maciek031993

maciek031993

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:z południowej wielkopolski
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 11 marzec 2010 - 15:48

poradzcie @Henius Jaką masz średnią wydajność mleczną?

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2010 - 20:33

poradzcie Śrutę sojową można śmiało zastąpić rzepakiem i grochem.

#35 Share elemer

elemer

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:mazowieckie

Napisany 11 marzec 2010 - 20:35

poradzcie I nawet moim zdaniem nie docenionym łubinem, bo właśnie łubin ma więcej białka od soi ;)
@henius91 a teraz wogóle nie dajesz soi albo rzepakowej?? Zastąpiłeś ją czymś??

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.


#36 Share Henius91

Henius91

    Rolnik z pomorza

  • Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:okolice Kościerzyny

Napisany 11 marzec 2010 - 22:18

poradzcie Nie, nie daje. Niczym tego nie zastąpiłem tylko daje koncentrat i pasze. Z chęcią bym zastąpił rzepakiem ale właśnie tez ma wysoka cenę...


@maciek031993 według kontroli użytkowości stada, średnia wydajność to 7815 kg mleka, a wydajność najlepszej krowy w stadzie to 10835 kg mleka, ale tylko 4 krowy w stadzie maja wydajność powyżej 10000 a reszta to w granicach 7-9 tys.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
poradzcie Dzisiaj, 21:17
  •  

#37 Share damian18

damian18

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:ryki

Napisany 11 marzec 2010 - 22:32

poradzcie Tak sobie policzyć ile trzeba by wydać na zakup wszystkich zalecanych pasz koncentratów w hodowli krów mlecznych to by nic za mleko nie zostało taka prawda a Wy mu jeszcze każecie spłacić 300 tys kredytu gdzie tu logika?

Podobne tematy