Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o siewie nawozow na śnieg?

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 21:17

co sadzicie o siewie nawozow na śnieg? wydaje mi się że te dni to ostatni gwizdek na wysiew azotu po rzepakach i nie ma co patrzeć na niewielkie języki sniegu n polu. Zapowiadają dalsze niewielkie opady a później wzrost temperatury i na podmokłych kawałkach można długo nie wjechać w pole. Więc wole stracić 10% nawozu na wypłukanie niż spóżnić się ze startem rzepaku i stracić tworzący sie teraz plon.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o siewie nawozow na śnieg? Dzisiaj, 17:30
  •  

#22 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 21:32

co sadzicie o siewie nawozow na śnieg? widze że co nie którzy są bardzo nerwowi lub mają dużo kasy,jest za szybko na wysiew N przy najmniej u mnie wegetacja jeszcze nie ruszyła a na nie których polach jeszcze jest nawiany śnieg którego jest nawet do kolan ale tak po za tym to do 2-3 cm swieżego.trzeba być cierpliwym jeszcze czekać na ocieplenie bo co z tego ze posieje nawóz jak w dzień jest nawet -4 tak jak dzisiaj.

#23 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 21:33

co sadzicie o siewie nawozow na śnieg? dej spoku z siuaniem nawozu na rzepak rok temu sialem dopiero w kwietnu i byl za***isty
a teraz jest kilka cm sniegu i mróz wysiej saletre forma amonowa szybko dzilajaca sie ulotni i gtrzeba bedzie siac jeszcxze raz
a jak sie \zrobi cieplo to odrazu sie rozpusci forme amo nowa rzepak pobierze i wykorzysta da sie wieksza dawke odrazu i bedzie got ja dam 400 kg i za 2 tygodnie znowu 200 kg

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 22:00

co sadzicie o siewie nawozow na śnieg? Ja również nie będę się spieszył. W sobotę (jak pogoda dopisze) planuje wysiać tylko nawóz na rzepak- w sumie na 1 ha, gdyż będę miał problem z wjechaniem tam gdy puści mróz.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#25 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 18:30

co sadzicie o siewie nawozow na śnieg? to nawóz ma czekać na rzepak a nie odwrotnie, podrugie u mnie prawie niema śladu śniegu i pole równe jak stół. Rozsiana saletra wapniowa szybko się rozpuściła i wnikła w rozmarzniętą warstwe wierzchnią spód jest jeszcze mocno zamarznięty więc nie ma gdzie go przepłukać nawóz będzie sobie czekał na ruszenie wegetacji. Nie mam zrytch pól i kolein teraz spokojnie czekam i przygotowuje nasiona oraz sprzęt do siewu.

#26 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 22:08

co sadzicie o siewie nawozow na śnieg? każdy robi jak uważa i nikt mu tego nie zabroni

#27 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 22:37

co sadzicie o siewie nawozow na śnieg? niektorzy to chyba nie mają co robic i od tego nierobienia w glowie sie przewraca.... ;)
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 08:13

co sadzicie o siewie nawozow na śnieg? zobacz moje zdjecia rzepaku w galerii ,,oziminy 2010" i zrozumiesz dlaczego wysiałem nawozy nie ma u mnie już śniegu, a pole mam strasznie podmokłe i jak wyjadę gdy mróz już odpuści to zryje pole jak poligon a w wielu miejscach nawozu porostu nie dostarcze nawet do kwietnia. Po drugie wole nawet stracić 10% wysianego azotu na wypłukanie niż stracić plon przez to że rzepak w momencie kiedy decyduje się wielkość przyszłego plonu będzie głodował. Po trzecie ze względu na to że nie dostałem nigdzie siarczanu potasu musiałem oddzielnie rozsiać sól potasową i Magplon więc razem z saletrą musiałem trzykrotnie przejechać po rzepaku wyobrażasz sobie te koleiny gdybym to zrobił po ustąpieniu mrozu?

#29 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 15:14

co sadzicie o siewie nawozow na śnieg? west, temat jest o sypaniu nawozu na ŚNIEG, a nie na zmrożoną ziemię.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#30 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 11 marzec 2010 - 16:31

co sadzicie o siewie nawozow na śnieg? "co sadzicie o siewie nawozow na śnieg?" - Głupota. Śnieg się rozpuści razem z nawozem, i pospływa do rowów i tyle go pole ujrzy

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#31 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 23:49

co sadzicie o siewie nawozow na śnieg? Temat wydalwał sie dośc głupi ale z perspektywy czasu obawiam sie że bede musiał wysiać naowzy na śnieg. Co wy na to jeśli sie wysieje a w ciagu paru nastepnych dni ma byc dodatnia temp noc i dzien i mozliwe opady jest sens? Jeśli nie wysieje na śnieg to nie wejde w pole z 2 tygodnie napewno. Co robic?

#32 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 07:40

co sadzicie o siewie nawozow na śnieg? Jeżeli nie ma dużo śniego (tak powiedzmy do 5cm) i nie będzie gwałtownego ocieplenia ja bym posiał. U siebie wiekśzość azotowych poszła na śnieg (mały). W ciągu dnia słoneczko delikatnie przytapia śnieg, nawóz się rozpuszcza i powoli wnika w ziemię. Dodatkowo niskie temperatury ograniczają straty azotu. Jeżeli masz możliwośc siania i śniegu nie ma za dużo - siej. Powodzenia!

#33 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 09:35

co sadzicie o siewie nawozow na śnieg? Śniegu jest od 5-10 cm . Zamierzam posiać w piatek w sobote ma byc jeszcze z 2 stopnie ponizej zera a potem deszczyk i temperatura z dnia na dzien do góry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 27 marzec 2013 - 20:52

co sadzicie o siewie nawozow na śnieg? Do soboty dużo się wyjaśni więc plan dobry, oby już nie dopadało