Gość JohnDeere6030

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha

Polecane posty

Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Witam. Chciałbym spytać czy na areale 30 ha zostanie mi przyznany ciągnik o mocy 105 KM (JD 6330) z Turem + Prasa Rolująca Krone. ;) Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

na luzie, nie masz co się martwić ale czy bedzie jeszcze nabór??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skąd jesteś??? Zależy to jeszcze jak rodzaj produkcji masz, ale to nie koniec bo jeśli nawet zrobią ci biznesplan to komisja może nie uznać twojego wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

ważne jest też to czy posiadasz jeszcze jakieś ciągniki młodsze niż 20 lat. A ktoś wie w jakich woj. będzie nabór w tym roku bo nigdzie nie mogę się dowiedzieć... ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

obliczają jeszcze według ESU i w tedy jak masz spore to bez problemów przejdzie taki ciągnigdzieś czytałem że ma być nowy nabór w tym roku tylko nie wiadomo co zrobią w województwach: wielkopolskim zachodniopomorskim i jeszcze jednym ale nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

i w lubuskim. Ja na areale 20 ha przyznano mi ciągnik o mocy 105 KM , dodatkowo możesz zwiększyć moc ciągnika o 10 KM bez aneks-owania umowy, ja tak zrobiłem w tym roku i od grudnia na podwórku stoi FENDT 412 nominalnie 110 KM maks 125KM i wniosek o płatność przeszedł czekam tylko na przelew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

że jak ? ;) na 20 ha wziales fendta 412 o kurcze a w sasiednim temacie ludzie sie wypowiadaja ze 20 hektarowcy to są na skraju bankructwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bankrutują ci co mają dwie lewe ręce a ktoś kto potrafi kombinować i nie uczepił się jednego kierunku produkcji to na kieliszek chleba mu zostaje ;) lub jak to w lubuskim na fenda 412 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

moj kuzyn na 19ha bierze Valtre N111 w lutym bedzie ja odbieral.

 

a co do nowego naboru to ostatnio slyszalem ze maja dostac tylko ci co hoduja bydlo, i cos bylo ze mlodzi rolnicy maja isc w pierwszej kolejnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Fend 412 vario, Valtra N111 na 20 ha ;) co wy tymi ciągnikami macie zamiar robić że wam się opłaca je kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychoo124    2

Może młody jestem jeszcze i nie wiele się znam, ale wydaje mi się, że na 30 ha w zupełności wystarczy ciągnik 100km. Sam osobiście na 40 ha posiadam Ursusa 1614 i przy hodowli bydła on więcej stoi niż pracuje. Jeśli będę miał w planie zakup ciągnika na mój areał, gdzie gleby mam bardzo ciężkie będzie to ciągnik max 120km. On musi na siebie zapracować. Staniem w garażu kariery nie zrobi hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

jak masz kase to kupuj ale z tego areału to traktor będzie się długo zwracał

wniosku nie powinni ci odrzucić jeśli jesteś młodym rolnikiem i kasa w twoim województwie. sie nie skończyła

nie słuchaj plotek na temat tego ze tylko rolnicy z zwierzęcą będą mogli bo nic nie wiadomo i to są ploty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALUSZEK    0

ja zamierzam wziąśc na 22 ha swoich jd 5100r plus oprzet do niego ale te 22 ha to na papierku do arimr w sumie uprawiam 40 ha i 300 szt świnek mysle że sie powinem załapac bo młody rolnik jestem i w naszym woj nie została wykorzystana kaskkaa

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Fend 412 vario, Valtra N111 na 20 ha ;) co wy tymi ciągnikami macie zamiar robić że wam się opłaca je kupić

 

20ha ma moj kuzyn a ogolnie maja kolo 40ha wiec bedzie miala co robie N111 na tym areale i jest kupiona na zapas zeby nie bylo ze za kilka lat jak sie ziwekszy areal to bedzie za maly ciagnik albo cos ma zapas mocy do tych 70-80ha smialo pociagnie bez problemy, a ciagnik bedzie chodzil prawie caly czas bo bedzie glownym (orka, siew, wywozenie obornika i gnojowki, uprawy po zniwne itp.) te male beda odpoczywac sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

kuzyn ma 19 ale do tego dochodzi jeszcze 20 wujka wiec jest kolo 40, ale ciagnik byl brany na 19ha bo tylko tyle ma moj kuzyn i nie ma zadnego sprzetu wiec mu dali chociasz miala byc N92 ale pozniej sie okzalao ze moze wziasc kolo 120koni napisal aneks i chcial N111 ktora przeszla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

że jak ? ;) na 20 ha wziales fendta 412 o kurcze a w sasiednim temacie ludzie sie wypowiadaja ze 20 hektarowcy to są na skraju bankructwa...

to chyba tylko tym którzy trzymają ręce w kieszeni albo piwko w dłoni i ciągle narzekają. Ja już w tej chwili mam 26 ha ornych bo dokupiłem w maju roku ubiegłego 7 ha.Wziąłem ciągnik na dofinansowanie 60% zwrotu+ VAT wiec jak ktoś dobrze kombinuje to wie o co kaman. Mało tego przyciągałem też opryskiwacz 1600l PILMET full opcja, a w marcu przyjedzie nowa Integra GII na biernym , Kuhn Multimaster 112 4NSH , rozsiewacz Bogball 800 l, agregat 3,0m podorywkowy Mandam + siewnik poplonów.Wszystko na złożony wniosek na "Modernizacje Gospodarstw 2009". Trochę szczęścia w życiu trzeba mieć i samo zaparcia , no i najważniejsze kto nie ryzykuje ten nie ma i w Rawiczu nie siedzi. Trzeba być po prostu profesjonalistą w tym co się robi, bo w mieście nikt za głupotę rolnika nie będzie płacił. Bo prowadzenie gospodarstwa to jak prowadzenie w mieście jakiegoś przedsiębiorstwa , zakładu. Trzeba mieć plan na działanie tego wszystkiego i wiedzieć co pierwsze i liczyć po ile się produkuje np kilogram żywca w moim gospodarstwie, bo grom osób wali takie ceny z kosmosu bo nie wie ile ich to kosztuje bo nic nie liczą oprócz farta, a tego coraz mniej.

 

niech kolega wrzuci do galerii zdj tego fendta ...

 

 

FENDT-a 412 już się dorobiłem , ale aparatu cyfrowego jeszcze nie. heheh tzn,miałem ale niestety mi skradziono i w chwili obecnej nie mam. Ale postaram się wrzucić kilka fotek w najbliższym czasie . Poproszę siostrę żeby mi cyferkę pożyczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko swoją drogą ale zawsze jest też druga strona medalu...Widzę że masz całkiem spore maszyny,i pozostaje pytanie czy one Ci zwrócą się w pracy na takim areale???Ja mam 312 na 70ha,i to bym większego nie kupił bo po co??i ten jeszcze się trochę nudzi na tylu ha.Możliwe że masz w zamiarach powiększenie to życzę powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

No ja mam 30 ha gruntów ornych. Jestem ze Śląska i mam produkcję trzody chlewnej :D więc mówicie że przyznają? A dotychczasowe maszyny na ten areał to c360 z 83 roku ;) i zetor 7211 84 rok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj