Gość marekfarmer

Pasza treściwa dla Opasów

Polecane posty

maciejo360    27

witam dzisiaj sprzedałem roczne hf waga od 560 kg do 600 7zł z vat wiec nie rozumeim jak sąsiedzi trzymaja dwa lata i ma 700 kg to za te 700zł mam trzymac cały rok ? pozdr :)

 

No to policzmy:

 

360(dni) : 580 (waga wyśrodkowana) = 1.61(1) (przyrost dzienny)

 

Nadal twierdzisz, że hf miał przyrosty dzienne ok. 1.6 kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

tak dokładnie,chociaż chcem się przekonać jaka jest różnica bo mam też własnej roboty i powiem że wcale nie jest taniej a doliczyc czas pracy,energi, zakup koncentratu i i oczywiście zboża bo żboża nie sieję i się z tym bawić mieszać to wole kupic gotowe.

 A wogóle to opłacalnośc podobno staję się trochę lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... Sam kupowałem dla świń gotową i jest spora różnica w cenie jeśli miałby robić w własnym zakresie. Firmy paszowe też chcą z czegoś żyć i muszą zarobić. A własną paszę można zrobić taniej i nie odbiegającą jakościowo od tej z zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

tylko w moim przypadku ja nie mam żadnych własnych komponentów z których mógłbym zrobić paszę treściwą a wszystko kupić włożyc w to tyle pracy i czasu bawic się z tym to lepiej kupić nawet jakby miało wyjść troche droższej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czy probowal ktoś dawac pasze tresciwa dla tucznikow opasom?znajomy twierdzi ze tak robi bo nie ma czasu mieszac dwoch pasz i na koncentracie od swin pasie tez byki i jest zadowolony.Pytam dlatego ze mam takie 3 slabsze sztuki ktore za 2 miesiace pojda na sprzedaz i myslalem zeby podac im dodatkowo po 1kg dziennie samego koncentratu dla swin. tj amino 10% z liry stosuje go do swin i jestem zadowolony tylko czy taka dawka im nie zaszkodzi? posypalbym go bezposrednio na kiszonke tylko tym 3 sztukom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

nie wiem czy jest sens pakowac sie w takie nie sprawdzone koszty...lepiej soi od czasu do czasu premix z stymulatorem wzrostu dla opasow....albo bialko swoje..mleko, łubin,młóto..a to reszte przepic

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1m    2

Witam

 

przedstawię moją metodę żywienia opasów, proszę o analizę i sprawdzenie czy da się coś poprawić.

 

Rano kiszonka z kukurydzy do woli, posypana śrutą z mieszanki zbożowej (65% jęczmienia, 15% pszenica, 20% owies) 2 kg/szt

Do godziny ok 15-16 jedzą kukurydzę , którą posypuję jeszcze po południu otrębami pszennymi ok 1 kg/ szt.

Po kukurydzy dostają sianokiszonkę do oporu i "pod nogi" słomę z mieszanki zbożowej.

 

Przyrosty mam ok 1-1,15 kg/dobę - przydałoby się coś poprawić.

 

czekam na opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

A byki to jakieś rasowe czy mieszańce?Sądzę że lepiej dawać rano i wieczorem sianokiszonkę z kukurydzę razem, bo wtedy bysie trawią to i to cały czas i w tym samym czasie.Jeszcze jakieś dodatki wysokobiałkowe np. śrutą rzepakowa lub sojowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

a stosuje ktoś z was śrutę słonecznikową u opasów?? Tylko ile to ma białka i ile to kosztuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1m    2

Byki  to mieszańce, soi ani rzepakowej nie używam (chyba należałoby dać tylko w jakiej dawce?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

panowie a jak lepiej podawać paszę treściwą przed pojeniem czy po?czy to jest zupełnie bez różnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

@ slawek1m tej treściwej to 2 kg na dzień czy na jedno karmienie?

 

@ martin0000 mówisz o cielakach czy większych sztukach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

a stosuje ktoś z was śrutę słonecznikową u opasów?? Tylko ile to ma białka i ile to kosztuje??

a jaką masz śrutę chodzi o białko bo jeśli jest normalna z łuską to za dużo nie dasz bo łuska zakleja żołądki, do 1 kg na sztukę na dzień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506

Moja pasza sklada sie z: Owies, przenżyto, jęczmień oraz 3%żyta czasem pszenica do tego śr. sojowa i rzepakowa jak brak rzepakowej idzie slonecznikowa. Dodaje do tego premiks z LNB oraz tl. magnezu, lizyne, treonine, metionine, tryptofan, mocznik, fosforan do tego witaminy A,E i D oraz krede pastewno. Pasze podaje z wyslodkami buraczanymi. 2kg sruty i 1kg wyslodek na sztuke. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki83    0

Witam co sądzicie o mojej paszy? kiszonka z kukurydzy do oporu, śruta z pszenżyta 70% i owsa30% ok 4kg na sztukę + 1kg śruty rzepakowej do tego sianokiszonka i słoma do woli byczki waga 200-500kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki83    0

czym karmić cielaki ok 80-100kg? póki co od kilku dni po odsadzeniu daje im śrutę z czystego owsa,  sianokiszonke i kiszonkę z kukurydzy


chodzi mi głównie o treściwe czy śruta rzepakowa i z pszenżyta nie zaszkodzi ile tak na sztukę dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

jaki mają wiek?? śruta rzepakowa napewno nie zaszkodzi ale lepsza jest sojowa dla takich małych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj