Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka?

237 odpowiedzi na ten temat

#141 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 19 maj 2009 - 19:31

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? potrzebuję informacji odnośnie wielkości talerzy . znajomy ma na sprzedaż bronę z zachodu. cena atrakcyjna tylko że skrajne talerze są mniejszej średnicy. czy jest to skutek zużycia czy tak ma być?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Dzisiaj, 00:13
  •  

#142 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 19 maj 2009 - 19:33

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? muszą być mniejsze żeby nie robiły "kopców" czyli nie nasypywały za dużo ziemi.
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#143 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 19 maj 2009 - 20:12

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? ok. dzięki

#144 Share 19Daniel10

19Daniel10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 13 lipiec 2009 - 14:22

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? jak myślicie jaki agregat podorywkowy nadaje się do zetora 7211 ?? (szerokość ilość łap) z góry dzieki <_<

#145 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 13 lipiec 2009 - 21:48

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Raczej zaden bo nie masz 4x4 i szkoda sie meczyc bez napedu.

#146 Share 19Daniel10

19Daniel10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 13 lipiec 2009 - 23:23

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? ja słyszałem ze potrafi pociągnąć 9 łap a wg mnie w siedmiu dałby sobie rade zresztą jak 80KM leci z 11-stoma łapami to jestem pewien piszcie co o tym sądzicie

#147 Share Morpheus

Morpheus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Air Soft Guns

Napisany 23 sierpień 2009 - 15:55

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Co!? 80 km pociągnie 11 łap??? Niewierze, chyba że zależy na jakich ziemiach. A 11 łap to ile m wychodzi wie ktoś? W mojej wiosce 'PGR' ma agregat jakiś stary z Kockerlinga bo już koloru nie widac i jest żółta naklejka z nazwą na ramie, ma on wg. 4m i ciągnie go Fendt Favorit 926 vario. O ile sie nie myle ma 4łąpy z przodu i tyle samo z tyłu. Ale jak dla mnie to ten traktor nie ma co ciągnąć bo za duża moć. Klasa ziem to 3b-4a.

A co do wątku z poprzedniej strony. Efekt pracy tego grubbera jak narazie jest dobry ściernisko po pszenicy wogóle nie zarosło ani chwastami ani zbożem (już prawie 1 miesiac). Ale wiadomo jak sie nwali wcześniej oprysku to raczej nikłe szanse, że znów zarośnie. Rzepak też tym jeździli chwastów nie widać tylko samosiewy rzepaku ale to dobra sprawa z tymi samosiewami bo potem to przyorywóją i mają zamiast gnoju.

A co do roboty płógiem to on odkłada warstwy słomy przez co zapobiega podsiakaniu wody z głępszych parti ziemi, gdyż tworzy się nieprzepuszczalna warstwa. < (gdzieś to czytałem).

Padło w tym teamcie zdanie, że używanie talerzówki prowadzi do zaperzania. Przecież i tak na zime trzeba zaorać to czemu tak by siemiało dziać? Jeśli można to prosiłbym o sprecyzowanie dlaczego tak sie dzieje, bo jakos najbardziej przemawia do mnie uprawa talerzówą. Bo do grubbera trzeba mocny traktor a paliwa też troche przy tym łyknie a płóg to wiadomo pomału i paliwożerne działąnie.
Pozdro!

#148 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 16:31

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? 19Daniel10@ zetor 7211 to co najwyżej może kota za ogon pociągnąć i podrapać pole :o a nie agregat podorywkowy np.typu kos z uni 9 łapów no może jakiś 2,1m to jeszcze by pociągnoł w co wątpię

#149 Share PioterKolo

PioterKolo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 19 luty 2010 - 20:07

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Witam. Otóz kolega moj co obok mnie teraz siedzi ma pyt. Wiem są podobne tematy ale nie zakładając nowego mam pyt i niech wypowiedzą się Ci którzy albo cos takiego widzieli,albo maja i użytkują. Otóż chce kupić kolega talerzówke do Ursusa 2812, ziemie kl II ale większość III, bez górek jest równiutko,dość jezdzenia pługiem tam i nazot... Zastanawiamy sie nad 1.6 lub 1.8 metra, najlepiej byłoby z wałem tylko ze to moze mieć 1.8 ciezko pociągnąc.... Jak oceniacie prace talerzówki z wałem i bez, chodzi mi o porównanie. Oraz o firme, z której są najlepsze? W imieniu kolegi dziękuje za zyczliwe odp

#150 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 19 luty 2010 - 21:51

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Witam mam pytanie czy agregatem podorywkowym da rade przykryc obornik ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Dzisiaj, 00:13
  •  

#151 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 19 luty 2010 - 21:55

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? ja tak robie

#152 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 19 luty 2010 - 21:55

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Niektórzy tak robią, wykorzystując Unię Kosa, Ja zawsze obornik daję późną jesienią tuż przed orką.
Podorywki wykonujemy agregatem Vaderstad Top Down TD300 cud malinka ;[
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#153 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 marzec 2010 - 16:32

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ja to najpierw kultywator i brony i poznije oprysk i dopiero na jesnien oram :)

#154 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 14:33

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ja zostaje za pługiem podorywkowym dla mniejszych gospodarstw. Dlaczego? Już mówie. W takich gosp zwykle występują ciągniki ok 50-60km najwiekszy. Agregatu nie podczepi do takiego. Talerzówka? Te małe talerzówki wrażenia nie robią na mnie. Żeby konkretnie było zrobione było, dobrzeaby nie była za duża. Ale wtedy ja podczepić moge 7 podorywkową która bierze 2 skiby w C-360 za koło... czyli pól metra. Dziś przytargałem talerzówke 2m ale jakoś nie jestem przekonany do niej. Zobaczymy co bedzie. Kupiłem w bdb stanie za dosłownie grosze więc problemu nie będzie sprzedać
Mój Wladimirec podbija świat

#155 Share PioterKolo

PioterKolo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 01 czerwiec 2010 - 17:40

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Witam. Otóz panowie pytanie mojego znajomego mam takie i proszę was o odp bo jest to niby pilne... Takze chce on kupić sobie talerzówke z Bometu 1.6 m do ursusa 2812, ziemie ładne kl II i III tylko ogólnie opinie na temat tego typu brony i wogóle jak to będzie... Z góry dzięki za odp

#156 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 czerwiec 2010 - 17:47

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Czemu tylko 1,6? można spokojnie 1,8-2,0. Ja mam 1,8 i w niej ciapek daje rade.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#157 Share PioterKolo

PioterKolo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 01 czerwiec 2010 - 19:44

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Tak wiem, ale widziałem też masz gleby o niebo lepsze :D no a niewiem czemu taka, może będzie szybciej latać itd. No ale powiedz jak z wytrzymałością materiału i jak to robi swoją pracę?

#158 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 01 czerwiec 2010 - 20:16

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Z doświadczenia wiem, iż prawdziwą robotę robią duże talerzówy. Z taką małą dobrych efektów się nie spodziewaj, jest bardzo lekka i nawet dobrze nie będzie "rysować" nie mówiąc już o prawdziwej robocie. Lepiej wtedy robić tradycyjnie podorywkę.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#159 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 01 czerwiec 2010 - 20:20

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? a czemu odrazu 3m do capka nie zalozyc????
ja mam pronara 130 km i 3M talerzowke połzawieszana brix i ma co robic wiec capek 2M napewno nie pociagnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 01 czerwiec 2010 - 20:59

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? @Lukaszjarm ciapek pociągnie 2m talerzówkę tylko musi być ona leciutka . I czym cięższa talerzówka to ciągnik będzie miał ciężej .