Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obora uwięziowa

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share karol9112

karol9112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 październik 2010 - 14:04

Obora uwięziowa DejmondSamWDolinie to może orientujesz się ile by mnie wyniósł koszt z dojarkami ze wszystkim gotowa do użytkowania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obora uwięziowa Dzisiaj, 21:34
  •  

#22 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 02 październik 2010 - 14:16

Obora uwięziowa Dojarka to dosyć skomplikowane, zależy ile aparatów udojowych, długość rur, pompa, firma, wyposażenie de laval ma w ofercie Duo vack i Milk Master, ta druga ma elektroniczny pomiar mleka przy każdym aparacie i automatycznie odłącza kolektor po zakończeniu doju... no i oczywiście kwestia nowa czy używana...

#23 Share karol9112

karol9112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 październik 2010 - 18:09

Obora uwięziowa Wiesz raczej nowa dojarka dwa aparaty tak na oko mniej więcej powiedz koszt sama obora gotowa do użytku do wprowadzenia krów bo szambo na gnojówkę to sam postawie tylko interesuje mnie obora

#24 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 03 październik 2010 - 08:18

Obora uwięziowa Świetlik kalenicowy, wentylacja w kalenicy, wygody i takie inne bajery są dosyć drogie, jeśli masz zamiar dużo sam działaś przy owej budowie to myślę że coś koło 110-120 tyś powinno styknąć... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 29 październik 2010 - 11:53

Obora uwięziowa Witam. Nie chce zakładać nowego tematu a mam parę pytań. Otóż chcę postawić nową oborę uwięziową na 40szt. mlecznych o wymiarach mniej więcej 27dł x 15sz x 5wys na konstrukcji hali stalowej. Dach miał by być z płyt warstwowych i świetlik kalenicowy z wentylacją. Teraz moje pytanie dotyczy ścian czy można je np. zrobić również z płyt warstwowych przeznaczonych do ścian czy lepiej murowany i odpowiedniej gr. styropianem ocieplić?? Czy płyta warstwowa nie da tego samego co ściana murowana ze styropianem? I jakiej gr. powinna być murowana ściana i jaki styropian na to? a jakiej by mogła być ściana z płyty warstwowej? Dojarka by była przewodowa używana z nowymi rurami itd. jak to oferują. Jakie powinno być oświetlenie takiej obory? zastanawiam się też nad tym czy robić bez-ściółkową czy na ściółce? Jakie są zalety i wady tych systemów?? Jaki system zgarniania obornika? Może ktoś stawiał podobną tu z forum i wie jakie są koszty? Aha bym zapomniał jakie drzwi wstawiać przesuwane czy normalne standardowo otwierane? Jakie będą lepsze?
Od razu mówię, że nie chcę słyszeć że mam wolnostanowiskową stawiać bo nie o to pytam jaką stawiać, a na 40szt lepsza będzie taka.
Za wyczerpujące odpowiedzi z góry dziękuje i każda podpowiedź będzie rozważona:)

#26 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 30 październik 2010 - 15:03

Obora uwięziowa @Chiquita w 2007r. wprowadziłem krowy do obory uwięziowej na 40 szt.Wymiary to 30x13x5,5 ze stołem paszowym szer. 450 cm.
W kalenicy świetlik z otwieranymi klapami. Konstrukcja stalowa z dwuteownika i ceownika na słupach z profilu zam. 120x120.
Murowane ściany z 5 cm styropianem pomiędzy 24cm i 12 cm gazobetonem, nawiewy uchylne pod okapem, okna plastikowe, drzwi otwierane z ceownika 50 i płyty warstwowej 40 z rdzeniem poliuretanowym. Dach płyta warstwowa z rdzeniem styropianowym 150.
Nie oszczędzaj na ociepleniu obory bo w wietrzną mroźną pogodę instalacje Ci zamarzną. Pomysł by dać 24 cm ściany i styropian jest dobry na dom, bo trącisz ścianę jakąś maszyną i....dziura. Nawet bydlę może wziąć ścianę na rogi.
Dodam jeszcze, że w 2006 roku oglądałem nową oborę z dachem o konstr. drewnianej pokryty eurofalą, bez docieplenia. Był styczeń na dworze ok.15 st mrozu wewnątrz 11 ....mrozu, Wszystko zamarzło nawet mleko w czasie doju w rurociągu....
Koszt 240 tys. potwierdzony fakturami.
kto sieje ten zbiera....

#27 Share mariusq

mariusq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 20:46

Obora uwięziowa

Witam. Mam zamiar postawić oborę uwięziową. Na 50 szt.bydła Ile taka obora Może kosztować

Witam...ja postawiłem oborę na 35 sztuk opasów. Wymiary obory to 24x7.5m a paszarni 4x10m. Koszt obory wyniósł 100tyś zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share dawid111

dawid111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 02 luty 2011 - 19:52

Obora uwięziowa Witam!!
Jestem nowy na forum, daltego proszę o wyrozumiałość:)
Mam pytanie odnosnie obory jaki koszt materiałów mnie wyniesie. Obora była by na 25 krow. 10 jałówek oraz około 10 opasów oraz cielętnik. Z jakich materiałów budować? jaka była by optymalna wysokosc?
Obornik usuwany turem,szerokosc korytarza paszowego okolo 4m.Obora uwięziowa,stanowiska po dwoch stronach. Chodzi mi o cenę samych materiałów.