Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co zrobić z poplonem na który popadał śnieg

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawel101210

pawel101210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport,Muzyka

Napisany 14 październik 2009 - 08:35

Co zrobić z poplonem na który popadał śnieg siema jestem Paweł u mnie już pada śnieg ale jeszcze nie ma mrozów.Siałem Mieszankę strączkową na upas dla krów i co zrobić.u mnie na wsi to u kolesia kukurydza jeszcze stoi ten śnieg wytrzymuje. :)
28.07.2009 - 28.07.2012r. Już trzy lata na AF :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co zrobić z poplonem na który popadał śnieg Dzisiaj, 03:16
  •  

#2 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 14 październik 2009 - 09:17

Co zrobić z poplonem na który popadał śnieg u mnie jest dokładnie to samo. teraz już mam 5 cm śniegu na polu. A w polu mam jeszcze ok. 0,5 ha poplonu z owsa na zielono. Może poradzicie co mam z nim zrobić??

#3 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 październik 2009 - 09:33

Co zrobić z poplonem na który popadał śnieg Za jakiś tydzień (kiedy snieg sie rozpuści i troche podeschnie) poplon ztalerzować i zaorać na zimę :) Albo skosić i zebrać :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 październik 2009 - 09:55

Co zrobić z poplonem na który popadał śnieg dokładnie, dziś pada śnieg z deszczem, a dopiero co brat z belarką z pola wrócił z trawą dla krów, więc poczekać śnieg sie rozpuści i pozbierać

#5 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 14 październik 2009 - 10:10

Co zrobić z poplonem na który popadał śnieg Jeśli macie dobry pług to nie talerzujcie ani nie gruberujcie! Ja zgruberowałem i żałuje, a tam gdzie nie ruszałem to wszystko się pięknie zaorało (w niektórych miejscach 1m urosło) ja mam w swoich pługach przedpłużki (Fraugde i Krone) to bardzo dużo dają, praktycznie nic nie wystaje :)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#6 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 14 październik 2009 - 11:47

Co zrobić z poplonem na który popadał śnieg Mam ten sam problem co koledzy też został mi poplon :) jak śnieg się roztopi w ciągu paru dni i nie będzie mrozu to może zbierze się dla młodzieży, a jak nie to trzeba będzie przyorać nie jest wysoki to nie powinno być problemu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share mikid

mikid

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 październik 2009 - 11:55

Co zrobić z poplonem na który popadał śnieg a ja mam pytanie mam zasianą lupine czy moge ją dawac młodzieży??

#8 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 październik 2009 - 12:11

Co zrobić z poplonem na który popadał śnieg ja tak samo miałem piękną gorczyce ponad 1m prawie zaczynała kwiść w zeszłym roku jak miałem Rabe Werka z przedpłużkami to orałem bez problemowo a za mna tylko czysta ziemia bez żadnych pozostałości nic nie wystawało a po kupnie Unii myślałem że nie mam sie co pakować w ta gorczyce bez powalcowania ale spróbowałem i nie załuje ponieważ te listwy spełniajace rolę przedpłuzków bardzo dobrze zgarniały całą materię a te nowe odkładnie ladnie podwijały i orałem bez żadnych poprzedzających zabiegów agrotechnicznych :)

My siejemy, a Bóg daje plony.

#9 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 16 październik 2009 - 19:34

Co zrobić z poplonem na który popadał śnieg u mnie hektar poplonu stoi na polu i jak podeschnie to krowom go skosimy

#10 Share pawel101210

pawel101210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 20 październik 2009 - 16:57

Co zrobić z poplonem na który popadał śnieg ale u mnie poplon śnieg położył.tam jest jakieś ponad 1 ha.siałem go na początku sierpnia.woziłem pod ten poplon obornik i lałem gnojowicę

#11 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 20 październik 2009 - 20:04

Co zrobić z poplonem na który popadał śnieg to co że położył kosiarka go skosi albo najwyżej go zaorz będziesz miał nawóz dodatkowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share pawel101210

pawel101210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 22:31

Co zrobić z poplonem na który popadał śnieg wiem już trochę go skosiłem ale resztę zaorze bo mokro teraz dopadało :P

ja nie koszę poplonu kosiarką bo mam ORKANA 2