Zaloguj się, aby obserwować  
pawel101210

Co zrobić z poplonem na który popadał śnieg

Polecane posty

pawel101210    5

siema jestem Paweł u mnie już pada śnieg ale jeszcze nie ma mrozów.Siałem Mieszankę strączkową na upas dla krów i co zrobić.u mnie na wsi to u kolesia kukurydza jeszcze stoi ten śnieg wytrzymuje. :)


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

u mnie jest dokładnie to samo. teraz już mam 5 cm śniegu na polu. A w polu mam jeszcze ok. 0,5 ha poplonu z owsa na zielono. Może poradzicie co mam z nim zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Za jakiś tydzień (kiedy snieg sie rozpuści i troche podeschnie) poplon ztalerzować i zaorać na zimę :) Albo skosić i zebrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dokładnie, dziś pada śnieg z deszczem, a dopiero co brat z belarką z pola wrócił z trawą dla krów, więc poczekać śnieg sie rozpuści i pozbierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jeśli macie dobry pług to nie talerzujcie ani nie gruberujcie! Ja zgruberowałem i żałuje, a tam gdzie nie ruszałem to wszystko się pięknie zaorało (w niektórych miejscach 1m urosło) ja mam w swoich pługach przedpłużki (Fraugde i Krone) to bardzo dużo dają, praktycznie nic nie wystaje :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Mam ten sam problem co koledzy też został mi poplon :) jak śnieg się roztopi w ciągu paru dni i nie będzie mrozu to może zbierze się dla młodzieży, a jak nie to trzeba będzie przyorać nie jest wysoki to nie powinno być problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

ja tak samo miałem piękną gorczyce ponad 1m prawie zaczynała kwiść w zeszłym roku jak miałem Rabe Werka z przedpłużkami to orałem bez problemowo a za mna tylko czysta ziemia bez żadnych pozostałości nic nie wystawało a po kupnie Unii myślałem że nie mam sie co pakować w ta gorczyce bez powalcowania ale spróbowałem i nie załuje ponieważ te listwy spełniajace rolę przedpłuzków bardzo dobrze zgarniały całą materię a te nowe odkładnie ladnie podwijały i orałem bez żadnych poprzedzających zabiegów agrotechnicznych :)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

ale u mnie poplon śnieg położył.tam jest jakieś ponad 1 ha.siałem go na początku sierpnia.woziłem pod ten poplon obornik i lałem gnojowicę


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

wiem już trochę go skosiłem ale resztę zaorze bo mokro teraz dopadało :P

 

ja nie koszę poplonu kosiarką bo mam ORKANA 2


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj