Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni

641 odpowiedzi na ten temat

#421 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 październik 2013 - 23:01

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Nie dawaj chlorotoluronu z izoproturonem. Ta sama grupa chemiczna, ten sam mechanizm działania. Ten sam efekt dałaby wyższa dawka chlorotoluronu bądź izoproturonu.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Dzisiaj, 21:49
  •  

#422 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 17 październik 2013 - 07:33

ja pryskam na jesień, diflufenikan, izoproturon, chlorotoluron, chlorosulfuron i przy zabiegu T3 dorzucam starane i helm-tribi w żniwa czyściutko

nie jest jakimś chochlikiem fakt z T3 i starane? on na pewno ma rejestrację w tak zaawansowanej fazie? Chyba, że T3 dajesz jakoś bardzo szybko. Coś mi się tu nie podoba, kiedyś popryskaliśmy mocno rozwinięta pszenicę środkiem na chwasty i efekt był taki ze kłos czarny a w kłosie 8 ziarniaków, tam gdzie były mijaki było ok - kłos złoty, a w kłosie 40-50 ziarniaków. Co ciekawe taki efekt był tylko na jednej odmianie.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#423 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 październik 2013 - 09:21

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Starane ma rejestrację do liścia flagowego zbóż, jednak jakieś mieszaniny, to różnie może być.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#424 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3221 postów

Napisany 17 październik 2013 - 10:03

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni To grodyl zamiast starane, bierze w każdej fazie. U mnie było po wykłoszeniu, żadnych skutków ubocznych nie widziałem. Mam też problem z przytulią gdzie po dff ją wywala na wiosne. W tym roku zrezygnowaliśmy z dff, poszedł sam expert, a na wiosne poprawka na przytulie sekator bądz mustang i wychodzi ta same cena co expert+dff na jesień.

#425 Share misiu21692

misiu21692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 18 październik 2013 - 19:58

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Panowie mogę zastosować oprysk na jeczmien ozimy oraz żyto hybrydowe mieszaniny : expert met 250-300g + legato 0,1l /ha ??

Edytowany przez misiu21692, 18 październik 2013 - 20:01.

#426 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 18 październik 2013 - 20:29

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Można, nie ma zadnych przeciwwskazań.

nie jest jakimś chochlikiem fakt z T3 i starane? on na pewno ma rejestrację w tak zaawansowanej fazie? Chyba, że T3 dajesz jakoś bardzo szybko. Coś mi się tu nie podoba, kiedyś popryskaliśmy mocno rozwinięta pszenicę środkiem na chwasty i efekt był taki ze kłos czarny a w kłosie 8 ziarniaków, tam gdzie były mijaki było ok - kłos złoty, a w kłosie 40-50 ziarniaków. Co ciekawe taki efekt był tylko na jednej odmianie.

Starane w T3 to już ryzyko. W tak późnej fazie na przytulie tylko grodyl. Co do zwalczenia jesienią przytuli to jest kilka substancji skutecznych jesienią np: prosulfokarb (boxer), diflufenikan (legato, mac-diflufenikan) czy pendimetalina (stomp, panida). Ich mieszanie razem powinno zapewnić zwalczenie przytulii na wysokim poziomie, ale chyba żadna mieszanina nie zapewni zwalczenia przytulii w 100%. 90% to jest dużo, ale w warunkach wysokiego zachwaszczenia przytulia może być to za mało i konieczna będzie poprawka wiosną nalistnie. Do dobrego zwalczenia przytulii jesienią trzeba idealnie trafić z terminem zabiegu czyli do początku wschodów przytulii. Poza tym nie jest problemem dla przytulii że może wschodzić późna jesienią czy wiosna i dlatego może być konieczna poprawka wiosną mustangiem czy grodylem.
Zapraszam na swój profil

#427 Share reno9034

reno9034

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 21 październik 2013 - 20:18

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Opryskalem w sobote pszenice mieszanina boxer 2 litry+ pendigan 2litry .Pierwszy raz zastosowalem ta mieszanine jak zaczynalem rano to ziemia byla mokra ale od rana swiecilo slonce i jak konczylem ostatnie pola to ziemia byla juz zdecydowanie sucha .Pszenica w fazie 1-ego liscia chociaz niektóra zaczynala dopiero wschodzic .
Jak myslicie podziala ta mieszanina szczegolnie chodzi mi o miotle i przytulie nadal sucho i nie nadaja deszczu ?
I drugie pytanie czy ta pszenice ktora dopiero puszczala kielka nie byla za mala do pryskania?
A na przytulie na wiosne poleca AURORE bardzo dobrze ja bierze i tanio wychodzi.

Edytowany przez reno9034, 21 październik 2013 - 20:23.

#428 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 21 październik 2013 - 22:01

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Myślę że powinno być dobrze, na przytulie to bardzo dobra mieszanina i może nie będzie nawet konieczna poprawka. Pendimetalina ma wysokie wymagania względem wilgotności gleby, ale jak rano gleba była wilgotna to nie możliwe ze przez cały dzień straciła nie wiadomo ile wilgoci. Faza szpilkowania to dobry termin na boxera i pendigan. Miotłę weźmie, przytulię też powinno.
Zapraszam na swój profil

#429 Share reno9034

reno9034

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 22 październik 2013 - 18:49

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Dzieki za odpowiedz , jestem z lubelskiego okolice Krasnegostawu i musze powiedz ze susza u nas spora po burakach ciezko orac plug wychodzi z ziemi i na nastepne dwa tygodnie nie nadaja opadow wiec zobaczymy jak bedzie .
A co z przytulia ktora byla juz w fazie 2 lisci?

#430 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 22 październik 2013 - 20:05

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni A co powiecei na misznkę Alister grande 0,3 i Expert med 0,2 dotedo glin 10 gram, nie trzeba będzie żadnej poprawki na wiosnę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 22 październik 2013 - 20:56

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Nie za mało tego alistera? Mieszanka ładna, choć pewności nie mam przy chabrze i miotły. Ale to już by musiało wiele czynników niekorzystnych podziałać.

Dzieki za odpowiedz , jestem z lubelskiego okolice Krasnegostawu i musze powiedz ze susza u nas spora po burakach ciezko orac plug wychodzi z ziemi i na nastepne dwa tygodnie nie nadaja opadow wiec zobaczymy jak bedzie .
A co z przytulia ktora byla juz w fazie 2 lisci?

A jak taka susza i nie padało to ze skutecznością może być gorzej, ale boxer i pendimetalina częściowo również nalistnie. A przytulia w fazie 2 liści może być słabiej zwalczana przez środki doglebowe, wtedy powierzchnia liści przytuli już pozwalają na wchłonięcie substancji aktywnej czyli na środki nalistne. Ale jak zwalczy to miłe zaskoczenie. Napisz za jakiś czas czy zwalczyły czy nie.
Zapraszam na swój profil

#432 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 22 październik 2013 - 21:07

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Znajomi tak pryskają, ale na wiosnę jadą granstarem, ja bym chciał bez poprawek,
Zastanawiam się nad 0,4 moze 0,5 alisteru i expertu 0,25.

#433 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 22 październik 2013 - 21:07

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni co powiecie o takiej mieszance lentipur 1.4l isoguard 1.4l legato 150ml. Dzisiaj opryskałem tym pszenżyto. Koszt niecałe 100zł/ha.

Edytowany przez damian40000, 22 październik 2013 - 21:14.

#434 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 22 październik 2013 - 21:24

Znajomi tak pryskają, ale na wiosnę jadą granstarem, ja bym chciał bez poprawek,
Zastanawiam się nad 0,4 moze 0,5 alisteru i expertu 0,25.

No bym trochę zwiększył, 30% zalecanej dawki to trochę mało.
Zapraszam na swój profil

#435 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 22 październik 2013 - 21:42

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni 6 lat temu pryskałem 0,2 alisteru 160 i 20 gram glenu i chyba bez poprawek było, ale glenu była prawie pałna dawka.
Myślę że jak dam 0,5 alisteru 0,25 expert i z 10 gram glenu to będzie dobrze.

#436 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 22 październik 2013 - 22:27

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni 0,5 alistara to napewno wystarczy.
Zapraszam na swój profil

#437 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 23 październik 2013 - 15:58

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Panowie proszę o pomoc. Czy nie zaszkodzi oprysk Lentipur flo 500sc pszeniecy zimowej jeśli ona niema jeszcze 3 liści? Chodzi o to że sąsiad pryskał wczoraj opryskiem lenitpur a pszenica niema jeszcze 3liści. A ja też chcę opryskać na miotłę przed zimą a niema innego środka w sklepie w którym się zaopatruje. Liczę na wasze odpowiedzi pilnie bo mam zamiar jutro kupić i pryskać.

#438 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 23 październik 2013 - 17:31

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni samym lentipurem mało chwastów zwalczysz.jeśli jest sucha gleba to też słabo podziała.

#439 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 23 październik 2013 - 19:27

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni ja chcę tylko teraz opryskać na miotłę a na chwasty to dopiero na wiosnę. Nie zaszkodzi to zbożu jeżeli wezmę i opryskam go tym opryskiem jeżeli niema 3 liści? Licze na wasze wypowiedzi PILNE

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 23 październik 2013 - 19:40

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni co miślicie o dawce 0,25 Expert i 8 gran Glinu ?? co do tego dołożyc żeby na wiosne nie poprawica w szczególności chodzi mi o chaber ????