bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

adamek1942    6

Panowie mam pytanie siał ktoś z was siarkę na wiosnę ?? mam trochę za wysokie ph  a boję się żeby go nie upalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Wczoraj poszla yara mila complex, siarczan magnezu i saletrzak na śnieg na czosnek. A pozniej ebdzie po 50 gr:)

Edytowano przez ahten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Hym a morze siarczan amonu ??? odrazu by azotu dostarczył  ???? sadze czosnek od 5 lat powiem ze od gleby bardzo ale to bardzo dużo zależy jaki będzie plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Jak tam czosnek koledzy u was dal rade po tej zimie. U mnie juz 4 cm nad ziemia. Ziemie juz ruszylem chwastownikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1

U mnie ma 3/4 cm, jest zielony, żółty kończąc na czerwonym, ale myślę że 3/4 dało radę przetrwać. Najgorsze jest to że w najbliższych dniach znowu nadają temperatury ujemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Czy jeśli podczas zbioru część szczypioru się połamie od wjeżdżania ciągnikiem to będzie to miało na niego jakiś wpływ ? Bo zmieniłem ciągnik i rozstaw rzędów z jesiennego sadzenia nie pokrywa się z rozstawem kół teraz.

Edytowano przez Majster90

Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Jak tam koledzy duzo przemarzniec. Niby wszystko ladnie wygladalo a gdzies do 20 procent bedzie strat. Dzisiaj z ciekawosci wykopalem kilka i zdarzaja sie ze korzeń  zgnity i pietka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

No właśnie ja też dziś wykopalem kilka większość ok ale trafiają się ząbki które mają po ok 5 korzonkow długości od 1cm do 3-5cm ząbek jest zaegnity ale pietka i szczypiorek ok będzie coś z tego czy poszło w piz...du 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

No właśnie ja też dziś wykopalem kilka większość ok ale trafiają się ząbki które mają po ok 5 korzonkow długości od 1cm do 3-5cm ząbek jest zaegnity ale pietka i szczypiorek ok będzie coś z tego czy poszło w piz...du 

Nawozy na jesień przed sadzeniem bezchlorkowe zaprawiany niby wszystko ok ale częściowo coś jest nie tak co sądzicie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1113    0

Ruszyliscie Panowie z 1 dawka azotu czy czekacie?

 

Edytowano przez adamek1113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Dziś rozsiany saketrzak ok 500kg na H 

Ma byc juz cieplej to niech tam juz sie rozkłada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meter    0

Witam ja wczoraj  rozsialem selatre amonowa i saletrę wapniowa planuje jeszcze posypać Yara mila . Na razie czekam z opryskami aż trochę podskoczy 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Trochę spokojniej z tymi zabiegami w polu , zasilenie za wcześnie , jakieś opryski na ziele czy na grzyba tam już ktoś pytał też nie w porę , na wszystko jest odpowiedni czas ale muszą być warunki bo data w kalendarzu do niczego nie zobowiązuje jak zimno na polu a jeden dzień czy dwa w którym błyśnie i się ociepli na chwilę to jeszcze za mało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Hiszpan nie dał rady jak i ten z września jak i z końca grudnia. Wymarzl.

Harnas rosnie tylko zimno i robi sie kolorowy tj ma czerwone końcówki. Ma ok. 3cm.

Szwrokolistny dopiero puszcza kiełki  nie ma nic na wierzchu.

Siarczan magnezu rozsiany tak samo jak wieloskładnik. Z azotem czekam bo zimno....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paja71    0

Miałem dwie odmiany Hiszpana, jeden poszedł cały w piz..... a drugi ok. 

Harnaś trzyma się ładnie. Oby już nie było mrozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

paja, który Ci wytrzymał hiszpan? U mnie który nie załapał się pod włóknine to kaplica, ten pod włókniną taki przymarniony ale coś będzie z niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Witam,

Pierwszy raz mam czosnek zimowy harnać, chciałbym dowiedzieć się trochę na temat uprawy, wiem że pewnie wszystko opisane we wcześniejszych stronach, ale nie chce mi się szukać... Głownie chodzi mi o herbicyd jaki można zastosować ktoś pisał że stomp i chwastox extra ? Jakie grzybobójcze(przykłady środków lub substancji )  stosujecie i kiedy pierwszy zabieg ?  Na razie dostał 350l rsm z s 115N Na jesieni został zaprawiony 3 substancjami pod korzeń 350 NPK, powoli zaczyna wychodzic 3-5cm :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj