Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

4322 odpowiedzi na ten temat

#3721 Share RubenDesiewicz

RubenDesiewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, uprawy, maszyny, technologia..

Napisany 12 marzec 2017 - 07:49

[czosnek] ile z hektara?

@Ruben znasz sie jak czapla na graniu na gitarze. Moze i dostane bana na tydzien za ta wypowiedz ale drazni mnie Twoje zachowanie na forum. Wynika, ze dopieto zaczynasz swoja przygode z warzywami, a swoje przyslowiowe 5 groszy wszedzie wsadzasz. Co do ostatniej wypowiedzi jest program ochrony warzyw na 2017 rok i tam sa wszystkie informacje, a skoro uwazasz sie za eksperta to posiadasz go na 100%. Meczy mnie czytanie Twoich ciaglych komentarzy i ciagle gdybanie na kazdy temat. Podsumowujac stop gimbazy!

Nie mam się za eksperta, zaczynam nie zaczynam i co? Skoro coś wiem albo chce pomóc to próbuje i pomagam, a zawsze podkreślam to żeby się tym nie sugerować w 100%, a według ciebie mam się za ,,eksperta", a to swoje ,,Podsumowując stop gimbazy" możesz wsadzić se w d*pie bo to jest śmieszne.. Tyle w temacie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 16:30
  •  

#3722 Share Igor1979

Igor1979

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 12 marzec 2017 - 22:27

[czosnek] ile z hektara?

Nie drapać się na forum chłopaki! Ruben ja taką sadzarkę kupiłem w zeszłym roku za dwa tysie, sadzi czosnek ok. Można tez cebulę, bób, dynie, itp. Osobiście to ją niestety sprzedam bo wada, że do jej obsługi trzeba 4 osoby z traktorzystą. Dwie osoby na sadzarce plus T25 słaba jakość sadzenia wychodzi. A niestety organizacyjnie ludzi mi brakuje i zmuszony jestem przejść na automat. 

PawełJD ten chwastownik to masz od ręki czy trzeba czekać na realizację zamówienia i ile czasu?

#3723 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 12 marzec 2017 - 23:36

[czosnek] ile z hektara?

ogólnie jak za tą cene to spoko, tylko że dziwne rozmieszczenie masz tych siedzien.

Ja ogolnie mam podobną do tego

https://www.google.p...IElRb_K1UOnSeM:

czyli z tyłu szeroka ławka, pojemniki na czosnek z jednej i drugiej strony taśmy, rzędy na taśmę jeden obok drugiego umieszczone w takim ''korycie'' zabezpieczającym wypadaniu czosnku przy wkladaniu na taśme z lewej i z prawej i mf255 skręcony delikatnie, i fakt faktem wolno, ale sam spokojnie 3 rzędy taka sadzarką posadzę tylko z czosnku 5.5+ żeby zęby były spore

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3724 Share BamberRol

BamberRol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 marzec 2017 - 21:27

[czosnek] ile z hektara? Witam wszystkich
Zwaracam sie do was z takim pytaniem otóż gdzie sprzedajcie czosnek podpisujecie jakies kontrakty czy tylko wolny rynek.Jak wygląda sprzedarz większej ilości na główki czy na kilogramy .Chcialbym posadzic 1 ha i zapewnić sobie zbyt o ile jest to możliwe czy firmy kontaktują czosnek czy pozostaję wolny rynek.Jestm z okolic lublina
Z góry dziękuję za odpowiedzi pozdrawiam ☺

#3725 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 13 marzec 2017 - 22:02

[czosnek] ile z hektara?

Koledzy, ma ktoś z was środki na sprzedaż od wiosny może?

#3726 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 13 marzec 2017 - 22:47

[czosnek] ile z hektara?

BomberRol - u was pod lublinem tam czosnek sadzą, lubują się chyba w tzw. szerokolistnym czyli tym czosnku z niskim szczypiorem :) Ja osobiście o kontraktacji czosnku nie słyszałem, atakować możesz skupy i handlarzy

#3727 Share Paja71

Paja71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 marzec 2017 - 23:42

[czosnek] ile z hektara?

Witam,

Koledzy, powiedzcie czy pryskaliście na wiosne Nolfonem 450sc ? I czy można go stosować na czosnek w wielkości szczypioru 15 - 20 cm (Hiszpan) a drugi dopiero się pokazuje 0,5 - 1cm (Harnaś). 

#3728 Share Igor1979

Igor1979

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 14 marzec 2017 - 01:58

[czosnek] ile z hektara?

Kurczę, ja mam T 25 i sadziłem sadzarką w rozstawie co 10 cm ząbki. zredukowałem biegi do najwolniejszego czyli bieg terenowy na biegach polowych. I jakoś nie szło sadzenie dla 2 osób. Trzy już dawały rade swobodnie. S4lim3 jak prędkością jazdy Tobie wychodzi na mf255 skoro piszesz, że sam sadzisz na 3 rzędy. Jakoś tego nie wyobrażam sobie.

#3729 Share BamberRol

BamberRol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 marzec 2017 - 09:18

[czosnek] ile z hektara? @s4lim3 Dzieki za odpowiedź ☺
A ten szerokolistny listy czym sie różni od zwykłego

#3730 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2213 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 14 marzec 2017 - 09:45

[czosnek] ile z hektara? Tzw szerokolistny to stara odmiana wloska dosc popularna w moim rejonir w latach 90 zostala wyparta na rzecz harnasia z powodu latwego wymarzania i podatnosci na choroby co do kontraktacji kolego szukaj kto ci broni ale zeby sie porywac na 1ha od razu to powodzenia zarowno z kosztami zalozenia plantacji jak i z wiedza jak czytam noektore tu poradu to czasem smiac mi sie chce a potrm czytam ze maly porosl . Kolego mozesz stosowac select ale polece ci agil ma mniej toksyczne dzialanie na czosnek a i mozesz go stosowac jak czosnek ma 30 cm wysokosci i tylko po kilku slonecznych dniach zeby liscie mialy wosku co do nawozenia saletrowego panowie poczekajcie jeszcze troche niech sie zrobi cieplo i niech ma z 15 cm w tedy wam szybciej pobierze azot co do nawozow nie polecam saletry za szybko uwalnia azot lepszy saletrzak wolniej dostepny jest i dluzej a co do recepty na czosnek krotka i sparawdzona sadzic jak najgrubszym nie walcowac na jesieni poczekać az chwast pojdzie dac 3l stopmu i jeden randapu na ha na wiosne jak ma 10 cm dac saletrzak i zostawic nie bronowac bo stopm przestanie dzialac po tym oprysk fastac na wgryzke z topsinem i zostawic potem na jednoliscienne pokropic miedzy czasie dwa opryski siarczan magnezu i przed kopaniem a po oglowieniu raz
nskorpionem i tyle mozecie jeszcze dac cos potasowego po oglowieniu. Nie radzeb przesadzac z srodkami bo czosnek jest strasznie wrwzliwy na fitotoksycznosc. Zycze powodzenia w 2017 r:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3731 Share BamberRol

BamberRol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 marzec 2017 - 14:53

[czosnek] ile z hektara? Dzięki kolego ☺
A jak wyglądają mniej więcej koszty uprawy 1ha czosnku pytam ponieważ nie liczylem wszystkiego dokładnie tylko ogólnie a nie chcialbym sie później zdziwić

#3732 Share Igor1979

Igor1979

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 14 marzec 2017 - 15:11

[czosnek] ile z hektara?

Czy ktoś z uprawiających czosnek stosuje tego typu chwastownik? Jak on się sprawdza?

https://www.olx.pl/o...html#e044ef9baa

#3733 Share Michu13

Michu13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 14 marzec 2017 - 17:19

[czosnek] ile z hektara? Kupię czosnek wiosenny ok 30 kg do sadzenia na potrzeby własnego warzywniaka.

#3734 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 14 marzec 2017 - 18:56

[czosnek] ile z hektara?

Tak tak czekajcie z nawozami azotowymi najlepiej do sierpnia i tylko saletrzak wtedy pobierze ich najwięcej :)  .Racja, z niektórych porad można się pośmiać.

#3735 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2213 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 14 marzec 2017 - 21:12

[czosnek] ile z hektara?

kolego poczytaj sobie od jakiej wielkości czosnek zaczyna najefektywniej pobierać nawozy, a dwa forma azotowo amonowa jest  tym względzie lepsza od samej azotanowej że roślina nie dostaje od razu strzała, tylko delikatniej pobiera składnik, ja ci tylko mówię jak postępuję u siebie, i póki co ani nic nie spaduje, i rośnie bardzo ładny towar. Kolego koszt założenia trzeba liczyć na około 20 tyś zł w zależności od odmian, szerokolistne i harnaś tańsze a za tzw odmiany ruskie nawet i więcej

#3736 Share BamberRol

BamberRol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 marzec 2017 - 21:22

[czosnek] ile z hektara?

Spora inwestycja ale myślę że warto, bo jak się wszystko uda to da się zarobić dobry pieniądz :P

#3737 Share adamek1942

adamek1942

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 14 marzec 2017 - 22:06

[czosnek] ile z hektara?

A ja mam takie pytanie czym pryskacie na chwasty jedno i dwuliścienne oraz najważniejsze czy to robicie ręcznym czy ciągnikowym opryskiwaczem. Stompem jedziecie na wiosnę??

Zetorlublin duzo tez zalezy od gleby mianowicie jej składu itp.

Bamberrol 1 ha czosnku to naprawdę jest kupa kupa i jeszcze raz kupa roboty,oczywiście zależy ile osób koło tego będzie robić.Jeżeli juz tak bardzo się napaliłes to chociaz 0.50ha ma początek to tez duzo.

#3738 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 14 marzec 2017 - 22:15

[czosnek] ile z hektara?

Rośliny ozime wiosną nie powinny czekać na azot lepiej już by azot czekał na rośliny.Saletrzaki zaleca się wymieszać z glebą bardziej nadają się pod rośliny przedsiewnie .Na start pogłównie najlepiej nadaje się saletra.

#3739 Share Paja71

Paja71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 14 marzec 2017 - 22:32

[czosnek] ile z hektara?

adamek 1942 ja pryskałem na jesień stompem a teraz zastanawiam się nad NUFLONEM i właśnie pytałem czy ktoś pryskał już tym środkiem i jakie są rezultaty. Opryski i nawożenie robię opryskiwaczem spalinowym Sthill sr450 (polecam super sprzęt) ale nie mam zbyt dużo do pryskania 0,5h

zetorlublin7341 pryskałeś może tym środkiem Nuflon ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3740 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 15 marzec 2017 - 01:21

[czosnek] ile z hektara?

20 tys na start przy 1ha czosnku wydaje mi się mało, patrząc na ceny czosnku z ostatnich 2 lat. Same nawozy + opryski do wydatek ~5 tys. W tym roku 20 tys to na sam materiał sadzeniowy :).

Igor - ja jadę polową jedynką + skręcony na pompie + sadzarka jest tak zrobiona, że mam taśme przed sobą, czosnek pod ręką i swobodnie moge od góry rzucac czosnek i jedynie ''przeczesywać'' go palcami i w puste pojemniki dokladać, bo sadzę grubym zębem zawsze. Żeby nie było, zdarza się, że muszę krzyknąć głośno ''stop'' jak gdzies się zagapię albo nieudolnie próbuje wyciagnac z jednego pojemnika podwójny czosnek, ale na rządce 300m zdarza mi się to z 5 razy (no chyba że już sadze którąś godzinę bez przerwy to i koncentracja i chęci siadają :) ). Co do chwastownika, stosuje się go w czosnku tylko wymaga systematyczności :)

adamek - na jednoliścienne agil, na dwuliścienne tylko miedzyrzedzia bo spalisz czosnek (poprawcie, jesli się myle). Ja osobiscie zrobilem sobie ustrojstwo na przód ciągnika, mianowicie belka z 4 kolankami na których są dysze, całość podpinana pod opryskiwacz (jedną z sekcji) i zarówno na wiosne stompem, jak i jakims agilem, lotrelem i innymi środkami chwastobójczymi kropie same międzyrzędzia. Może trochę więcej jazdy, bo każdą rządke musisz pojedyńczo przejeżdzać ale albo masz do wyboru jechać po całości polowym albo plecakowy + kapturek i międzyrzędzia (co przy małym areale jeszcze jest do zrobienia)

ja osobiście daje na pierwszy rzut głównie saletrzak + yara mila corn w proporcjach 3/1 + lekka brona. Potem leci topsin z dursbanem, potem stomp, potem odzywka fosforowa a później no to już patrze co sie dzieje, ale głównie to odzywki total, w późniejszym okresie fosfor / potas,  bi58, dursban, signum, topsin, luna, rovral(o ile bedzie do dostania jeszcze). Z końcem kwietnia dorzucam skromnie saletre