bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

czostek    2

i stoją na rybitwach z tym co ma ząbki jeszcze nie wykształcone dobrze... zamiast go kropic potasem ze dwa razy i kopac w terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Ja już tam jakiś czas nic nie kropię , co miał dostać to dostał ,był na to czas więcej nie zamierzam nic aplikować, czekać na wykopki tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

U nas też już kopią czosnek bo wypada żółknie i korzeń ugnija, skórka się już robi brązowawa , czerwonawa także już jego pora.Ja kropie galiganem + fusilade a tak to starałem się mechanicznie usunąć do czerwca  potem dopiero oprysk ale to strasznie męczące z tym plewieniem i czasochłonne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie wjeżdżam z nast tygodniem bo na harnasiu zostały już tylko 4 skórki, u nas czosnek już dojrzewa daje mu jesczsze kilka dni i na 1 lipca powinien wisieć na rusztowaniu i schnąć, jezeli poleje to jeszcze szybciej zacznie dojżewać, a to ze kilka lat temu było inaczej prosty powód u mnie 20 lutego miał już 10cm wysokości i stąd tak wczas do kopania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Gdyby czosnek wykopany pozostawić na polu do przeschnięcia kilka dni i spadnie na niego deszcz czy to będzie miało jakies negatywne skutki? Czy może główki bedą się rozwalać albo coś innego?

Pomijając oczywiście możliwość kradzierży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gwozd oczywiście że mozesz trzymac ale nie nawielkich kopkach, nawet jak będzie deszcz nic mu się nie stanie, a będziesz miał mniej wagi do zwożenia bo ci podeschnie, inna sprawa ze mają być gorąca to żeby ci go nie ugotowało na polu, a deszcz nic mu nie zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Panowaie jakie odzywki potasowe dajecie? Takie ktore daja dobre efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

<p>Pytanie do plantatorow wiosennego - jak wyglądają główki Waszego czosnku? - bo moje są gladkie i okrągłe niczym cebula i w ogóle nie chcą wytworzyć ząbków :(</p>
<p>Kiedy kopie się jarusia ?</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze czas na  wiosenny przeciez jeszcze 2 miesiace ma siedziec w ziemi

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Mam pytanie odnośnie sadzenia czosnku, która sadzarka lepsza ta koszyczkowa co leci czosnek jak chce w ziemie?? czy ta co trzeba ręką wkładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sortuje 

40-50 

50-60

60+\

 

choć na markety to 45-55 leci

 

poco reglonować jak zostawisz na tydzien w słońcu i masz suchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a jak wygląda sytuacja cenowo od kalibru? Jaka jest różnica cenowa, gdy kaliber jest mniejszy, a jaka gdy jest większy? Ile to mniej więcej groszy różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

 No ja już dziś zacząłem kopać , nie dużo ale po trochę można ruszać 

 

 

post-147006-0-47229700-1467051511_thumb.jpg

post-147006-0-27468500-1467051542_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj