bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

szymeku    0

a myślisz że komuś innemu będzie się chciało od nowa pisać to samo? 

a czy to jest taki ogromny wysiłek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Szymek albo jesteś jakimś amatorem. bo na pewno rolnikiem to ty nie jesteś, co na KAŻDYM nawozie, czy oprysku co kupujesz masz DAWKOWANIE  kupisz poczytasz zrób jak tam piszą  albo przefertuj szukajką .

 

tak ciężko znaleźć mi zajeło 15 sekund ...

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/20409-czosnek-ile-z-hektara/page-144?do=findComment&comment=1795636

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

dokładnie tak jak piszą koledzy na każdym oprysku jest dawkowanie wiec jaki to problem przeczytać i opryskać tak jak piszą a jak dasz takiej odżywki dajmy na to 0,5 kg więcej to nic się nie stanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Przyszedł maj, czyli dla wzrostu czosnku chyba najważniejszy miesiąc, a co za tym idzie okres kiedy nawożenie dolistne jest bardzo ważne.

Wiem, że dawki odżywek sugerowane przez producenta swoją drogą, a każdy chce żeby urósł jak największy, więc robi się tzw. turbo dawki.

Zapytam wprost. Dużo więcej dajecie od dawek sugerowanych? W plonvicie intermag zaleca 3-4 kg/ha. Wczoraj dałem 4,5 - nie przypaliło.

U was jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

dawki nawozow dolistnych sa zaniżane celowo żeby przysłowiowy kowalski nie przypalil po kilku dniach  dokarmiania.

 

 

powiem tak w truskawce mozesz spalic blaszkę bo jest duza powiezchnia liścia  a w czosnek mniejsza oraz wyrabia sobie wosk ochronny

 

także 4-5 kg kristalonu wytrzyma  bez najmniejszego problemu.

 

w zeszlym roku robiłem test na truskawce na 100l dalem 5 kg mocznika  i zlałem tym 10a  po 3 dniach miał las zielonych liści a stare ciemno zielone się stały.

 

Dodam jeszcze jedno na 2 jeczce c330 2 razy to jechałem na 6 barów  były zlane az z nic kapalo :P

 

jednak bez sensu dawać taką dawkę lepiej dac częściej a po mniej 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

No ja daje z siarczanem magnezu zawsze, więc też staram się nie przesadzać, bo tym łatwiej przypalić :) w kwietniu przesadziłem i trochę przypaliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho    0

No ja daje z siarczanem magnezu zawsze, więc też staram się nie przesadzać, bo tym łatwiej przypalić :) w kwietniu przesadziłem i trochę przypaliło

 

jakie dajesz stężenie mocznika z siarczanem i czy z czymś jeszcze mieszasz? Może przypaliłeś bo z czymś zmieszałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

zależy czym się pryska bo jak na chwasty to nie dużo więcej ale jak jakieś odżywki to się leje ten 1L albo 2L więcej ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy możecie się podzielić aktualnymi zdjęciami waszego czosnku? Jak zrobię zdjęcia popołudniu to od razu tu opublikuje. Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

jakie dajesz stężenie mocznika z siarczanem i czy z czymś jeszcze mieszasz? Może przypaliłeś bo z czymś zmieszałeś

Mocznika nie dawałem wtedy. Na dniach chcę dodać dopiero mocznik. Wtedy pryskałem plonvit opty 4kg/ha, 7 kg MgSO4 i fastac. Wszystko w 400l wody.

 

Wy ile dajecie mocznika na ha i siarczanu z odżywka na maksa żeby był dobry efekt ale żeby nie przesadzać?

 

Z herbicydem nigdy nie mieszam czegokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho    0

 

Wy ile dajecie mocznika na ha i siarczanu z odżywka na maksa żeby był dobry efekt ale żeby nie przesadzać?

 

 

ja dawałem tylko mocznik z siarczanem bez dodatków w ilości 4kg mocznika + 1kg siarczanu na 100l wody

wiem, że to raczej nie duża dawka ale nie eksperymentowałem z większymi :)

może ktoś zna lepsze (większe) proporcje to niech napisze

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Pierwszy raz sadziłem sadzarką taśmową co jakiś czas zaglądam mu w zęby  czy się wyprostuje i nic dalej mikrofony 90stopni wiecie może czy jest jeszcze szansa że wstanie z kolan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho    0

wyprostuje się , bez obaw

 

nie był bym tego taki pewien. Wszytko zależy wg mnie od gleby jaką posiadasz - w moim rejonie sadzarka taśmowa nie sprawdza się. Na rędzinie z tego co słyszałem nie ma problemu i wstaje

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

No tak.U mnie słabica to może być problem pytanie na jakim etapie następuje wyprostowanie?Jeżeli dopiero wtedy gdy rośnie główka to jeszcze jest nadzieja bo jak wcześniej to lipa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Powinien się wyprostować gdy się ukorzenia , w tedy korzonki ciągną go w dół i stawiają , teraz to już chyba nie da rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

moze 1/4 sie wyprostuje ale reszta zostanie krzywa. a czy to jakies nieskupne jest u was wtedy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Tego jeszcze nie wiem pierwszy raz sadziłem sadzarką.Na kg pewnie bez znaczenia gorzej wiązki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Macie jakiś skuteczny sposób na walkę ze skrzypem? Wiem, że skrzyp rośnie na kwaśnych glebach, ale w moim wypadku nie to jest przyczyną, bo wapnowalem ten kawałek dwa lata pod rząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Wapno + głęboka orka , głębosz wapno a reszte to już działasz starane albo glifo+mcpa  do oczyszczenia.

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Dawałem wapno 2 lata pod rząd ostatnie dlatego jestem w szoku, że nadal rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj