Polecane posty

Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś ursusa 4-cylindrowego o mocy jakieś 60-90km. Znalazłem Ursusa 912 i chciałbym się dowiedzieć więcej na jego temat np. spalanie itp. Czekam na wasze odpowiedzi i opinie na temat tego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

odpowiem Ci bardzo krótko, bo teraz nie mam bardzo czasu się rozpisywać, ale pomyśl lepiej o 914 (albo 904b=wersja eksportowa 914). jeśli chcesz by był on głównym koniem pociągowym w twoim gospodarstwie to lepiej w ogóle nie myśl o ciągnikach bez przedniego napędu. Mamy 904 od 20 lat i mieliśmy wiele trudnych sytuacji, z których bez przedniego napędu po prostu byśmy sobie nie poradzili.

 

Jeśli chodzi o ciągnik to jest to jak każdy ursus maszyna szalenie awaryjna i ciągle trzeba coś przy nim robić, ale zazwyczaj są to duperele. Za budowę tylnich ramion inżynierowie powinni dostać medal :) od samego początku mamy z nimi problemy i najlepiej zawsze mieć w zapasie po jednym z nich, no chyba, że sklep blisko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellrez    0

Napisz jakim kasa dysponujesz ;D

 

lepszy bedzie 914 bo naped przedni :)

Pomysl rowniez nad 934 :) lepsza kabine ma ;]

 

 

ps. napisz rowniez ile masz Hektarów ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Do tej kaski kupisz dobrą 914;) Sam jestem jej użytkownikiem i moge ci ją naprawde polecić. Szalona awaryjność?? Jedyna rzecz która przez dwa lata to pompa wodna a takto śmiga bez żadnej awari;) Moim zdaniem ciagnik bez przodka jako głowny ciągnik pociagowy to troszke lipne a spalanie dużo się nie rózni;) Jak byś miał jakieś pytania to pisz;)

No chyba że nie masz za duyzo ziemi to za tą kaskę możesz mieć jakiegoś zetorka 7211;) Ale polecam 914;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2
w polu natomiast kola stawiają opór w 912 bo jak masz 4x4 to przednie kola wtedy ciągną a nie chamują

ta róznia w tych spalanach to jest pewnie minimalna ale 4x4 sie przydaje,

Tak ale przednie koła sie nie kręcą same z siebie tylko silnik je napędza więc pewnie troche więcej spali ale w sumie to sie pewnie zrównoważy bo jest wtedy mniejszy poślizg tyłu i troche szybciej sie jedzie na tych samych obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek123    0

ma 1224 i jest Zreo awarji

914 jest to wmiare ekonomiczny traktor jak na URSUSA :)

 

POLECAM


KPK Kumurun Team - zastępca Prezesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

co do przedniego napędu to mówią ze 20% jest większe spalanie ale u mnie jakoś tego nei zauważam żeby az tak dużo. Pzzedni napęd to włączam jedynie gdy ciągnik tego wymaga bo np nie będe jeździł na przednim napędzie jak bronuje albo cos podobnego.

a co do jazdy po asfalcie to nie jeżdze bo po pierwsze opony sie szybciej scierają a po drugie to i tak nic nie daje i po trzecie podczas szybkiej jazdy jak zaczniesz przychamowywać to słychać przedni napęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

co do ursusa 912 to super maszynka sam jestem jego posiadaczem kilka lat (ale chce go sprzedać) jak chcesz coś więcej wiedziećto pisz gg 9447091


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Kurcze chłop czekał 8lat z zakupem zanim ktoś odpiszę czy się mieści, no i teraz już wie, żeby go nie kupować :)
Sorry, nie mogłem się powstrzymać. A tak na poważnie to w sumie fajnie, że jeśli ktoś już robi odkop to jakaś informacje jednak zamieszcza, a nie tylko "polecam, dobry ciągnik" czy coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

przykro mi ale się nie mieści  

 

1237714038759001044033.png


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj