Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 5435 czy Case JXU 95

90 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 16:47

Massey Ferguson 5435 czy Case JXU 95 ale na to dofinansowanie chyba trzeba podac cene... z reszta jeszcze musze sie dowiedziec. w najblizszym tygodniu musze wyrobic sobie NIP zeby moc podpisac zgode na kupno nowych maszyn, bo gospodarstwo jest tez czesciowo na mnie i musze sie zgodzic. do tego jeszcze trzeba kosztorys zrobic, no i wniosek wypelnic. musze dokladnie podac jaka suma mnie interesuje, a bede kupowal ciagnik, zgrabiarke i przetrzasacz, no i moze rozrzutnik. zanim to wszystko sie zrobi to bedzie marzec, a potem zanim wniosek uznaja to... ciagnik pewnie bedzie nie predzej jak na jesien.

moze ktos mi odpowiedziec na moje pytania 3 posty wyzej?? bo jestem tego bardzo ciekaw.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 5435 czy Case JXU 95 Dzisiaj, 17:56
  •  

#62 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 17:06

Massey Ferguson 5435 czy Case JXU 95 lepiej podać większą kwotę bo później jakby np.Euro skoczyło na 4,4 to nie zmieści Ci się w limicie i bedziesz musiał z własnej kieszeni dołożyć różnice.
A jak podasz większą to możesz brać za mniejszą bez niczego, tu akurat nie ma problemu. Więc lepiej jak już ktoś wyżej pisał, wpisać 200PLN i z głowy.
Najlepiej wziąć oferty bez negocjacji czyli ceny wyjściowe jakie mają dealerzy i dać do Agencji.
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#63 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 17:08

Massey Ferguson 5435 czy Case JXU 95 Nie wiem o które pytanie ci chodzi bo jesli o ten guzik na dźwigni zmiany biegów to w mf masz guzik przy tej małej dźwigience uzywasz go jak zmieniasz grupy biegów(sprzęgło elektrohydrauliczne}. Jesli ruszasz ta dźwigienka do tyłuy lub do przodu zmieniasz biegi(czy półniegi bo sam już nie wiem jak to lepiej nazwać) podobnie możesz zmieniac dźwignia od rewersu mojm zdaniem bardzo fajne rozwiązanie(oczywiście nie wciskasz wtedy sprzęgłanogą).
b0gdan o co chodzi z tymi wyjaśnieniami bo o tych dziwnych kryteriach mocy to cos tam słyszałem według mie to nieporozumienie bo to ponoc jakies stare wyliczenia są.
Falt lepiej wpisac więcej nic sie nie stanie rozliczasz się i tak na podstawie faktur po zakupie.

#64 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 17:15

Massey Ferguson 5435 czy Case JXU 95 we wniosku miałem jakieś tam ceny ciągnika i maszyn, wiadomo wniosek składany był rok wcześniej, ceny w górę, inne maszyny ceny w dół, musiałem napisać wyjaśnienie dlaczego ceny inne, trzy zdania wystarczyły. Z ta mocą chodzi mi o to ze jak zmienisz markę to ma się w nowej moc zgadzać, czyli ma być przedział taki jak we wniosku. Ja na początku miałem Agrofarma brać, a wyszedł MF o takiej samej mocy, przedział miałem 80-100KM.
Sprzęgło w guziczku będzie jeszcze w JD 5R, ale biegi i tak najfajniej zmienia DYNA4 :rolleyes:

#65 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 17:27

Massey Ferguson 5435 czy Case JXU 95 Aha o to ci chodziło ale czytałem w jakiejs gazecie że jest jakis przelicznik ile masz h i do mniej więcej jakiej mocy ciągnik możesz kupic nie wiem czy to prawda czy na to patrzą. Troche tym sie interesuje za jakiś czas też zamieżam coś nowego kupić (pewnie MF) ale jak to u mnie cały czas inne wydatki. I h jeszcze na ojca.

#66 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 17:54

Massey Ferguson 5435 czy Case JXU 95

T5040 klima pneumatyka, elektrorewers, 2 półbiegi ,obciążniki-165tyś.Podlaskie

Taką cenę znalazłem w innym temacie.
@hubertuss w agencji nteresują się hektarami,i ilością posiadanych ciągników,które przypadają na te ha.

#67 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 18:47

Massey Ferguson 5435 czy Case JXU 95 to jest cena netto czy brutto?? wydaje mi sie ze to jest brutto bo jesli by do tego doliczyc Vat to wyjdzie 200k... jeszcze musze sie pomeczyc z tym vatem a pozniej przechodze na vat...

i wlasnie takie wyposazenie by mnie interesowalo... pneumatyka nie koniecznie, zamiast niej lepiej EHR, no i zaczepy oczywiscie. zebym znal jeszcze tylko dokladna cene 5080R by bylo super. bo narazie wychodzi ze za 5080R z takim wyposazeniem jakie bym chcial musze dac ponad 170k brutto wiec moge pomyslec.

podsumowujac:
-NH T5040 klima, elektrohydrauliczny rewers, 2 półbiegi ,obciążniki i zaczepy - ponad 165k brutto
-John Deere 5080M szerokie ogumienie, rewers elektrohydrauliczny, ehr, skrzynia z jednym półbiegiem i klima - 164k brutto
-John Deere 5080R opony 380/85R24 i 480/85R34, klima, szklany szyberdach, zaczepy, pompa 65 l/min, wałek 540+540eko - 176k brutto

co byscie wybrali?? JD 5080M ma lepsze wyposazenie od NH a sa w tej samej cenie, ale znowu JD 5080R nie jest sporo drozszy od M-ki bo tylko o 10-11k...

#68 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:24

Massey Ferguson 5435 czy Case JXU 95 Zastanów się jeszcze nad MF 5425... EHR, Elektrohydrauliczny rewers, klima, radio, fotel pneumat. fotel pasażera 6 wyjść hydr. wałek 540/540E, 1000/1000E. 3 zaczepy w tym górny automat, 610 kg obciążenia skrzynia Dyna 4 z 4 półbiegami no i podnośnik 5000 kg do tego dłuższy od JD co przy takim agregacie jest dość ważne. :rolleyes:

#69 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:37

Massey Ferguson 5435 czy Case JXU 95 Rogeryk znasz moze dokladna cene tak wyposazonego MFa?? bo ja wiem tylko tyle z kosztuje cos kolo 36000 euro netto, ale nie wiem w jakim wyposazeniu. ja potrzebuje dokladne ceny (co do tysiaca) z danym wyposazeniem. mi by pasowal ten MF ale jak cena przekroczy 170 tys zl to raczej odpada...

#70 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:42

Massey Ferguson 5435 czy Case JXU 95 jak byś dobrze ze swoim dealerem pogadał to za 35 tys by Ci oddał. Dużo zależy od kursu Euro. Ja na Twoim miejscu wziąłbym oferte na ciagnik 100KM za 200 tys a na mniejszego ''konia'' możesz zawsze spaść. Takie moje zdanie i zawsze powtarzam to wszystkim którym wystawiam oferty na fundusze... :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:51

Massey Ferguson 5435 czy Case JXU 95 powiem tak, oferte moze i bym zlozyl na taki ciagnik, ale co mi po takim ciagniku?? do prasy za duzy (a raczej moja prasa do niego za mala), do zgrabiarki za duzy, do przetrzasarki za duzy, tylko do agregatu i pluga bylby dobry. musze rodzicom wytlumaczyc ze jezeli bierze sie maszyny na dofinansowania to nie ma co za duzo oszczedzac. ja tez bym wolal na ciagnik wylozyc te 180-190 tys zl i kupic MFa, JD 5R lub Valtre ale rodzice chca na ciagnik przeznaczyc ok. 160 tys zl, na maszyny do siana (zgrabiarke i przetrzasarke) ok. 50 tys zl i na rozrzutnik 40 tys zl. wiec planuja nie przekroczyc za duzo 250 tys zl. ja bym wolal podarowac sobie ten rozrzutnik i dolozyc 20-30 tys zl do ciagnika.

#72 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 20:12

Massey Ferguson 5435 czy Case JXU 95 Zależy też od tego co komu potrzebne :rolleyes: Zawsze byłem tego zdania że lepiej mieć czym ciągać,niż co ciągać.Jak nie masz zbyt dobrych ciągników,a stary rozrzutnik jeszcze może trochę przepracować,to lepiej z niego zrezygnować i dorzucić na traktor.Ale jak masz traktory w miarę dobre,co mogą ciągać ten nowy rozrzutnik,i sporo makaronu do wożenia to lepiej dołożyć na rozrzutnik,i ciągać go tymi traktorami.Wybór należy do ciebie,bo ty tym będziesz robił,a nie żaden z użytkowników agrofoto :blink:

#73 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 20:17

Massey Ferguson 5435 czy Case JXU 95 @Rogeryk jaka jest dopłata do przeszklonego szyberdachu lub dachu visio? Kurs euro przeliczacie po średnim kursie NBP?
NAPIS ćWICZEBNY

#74 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 20:35

Massey Ferguson 5435 czy Case JXU 95 ja mam 2 tandemy 6 tonowe i ciagam je ursusami 902 i 912 ale jezeli kupilbym te maszyny to jeden stary rozrzutnik bym sprzedal i sprzedalbym jeszcze ursusa 902 i c-360 wiec z nowym rozrzutnikiem by jezdzil nowy ciagnik a ze starym 912. makarony rocznie zawsze mam ponad 100 rozrzutnikow wiec troche tego jest ale ten rozrzutnik sluzylby jeszcze to wozenia kukurydzy. myslalem nad tytanem 8 plus ale sa troche drogie.

musze przekonac rodzicow na tego JD 5080R lub MFa 5425 i jednoczesnie na ten rozrzutnik bo ja jestem tego zdania, ze na PROW juz wiecej ciagnika nie bede kupowal bo juz bede mial dosc KM na ha wiec ciagnik musi byc dobry. pozniej jeszcze chcemy dokupic jakis uzywany, duzy do 130 KM ale to pewnie za kilka lat. mysle ze jak razem byloby 260-270 tys zl to nic by sie nie stalo...

no wlasnie, dolaczam sie do pytania kolegi wyzej, jak jest z tym Euro??

#75 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 20:44

Massey Ferguson 5435 czy Case JXU 95 kurs Euro tak naprawde sam sobie wybierasz. Prosisz o wystawienie faktury przy odpowiadajacy Tobie kursie. Dzisiaj mamy 4,1 jutro moze byc 4,01. Jak ktoś ma troche cierpliwości i checi to moze wiecej zyskac niż przy średnim 3,7 gdyż tam cena w Euro jest zawyżana a przyciągaja bo maja kurs Euro po 3,7. Równocześnie mogliby policzyć ciagnik przy kursie 4,1 i powiedziec cene 35 tys a licza po 3,7 a cena w Euro 38tys. I tak i tak jedno w drugie wychodzi. Co do dachu to coś okolo 600 Euro z obniżona deko kabina

#76 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 21:00

Massey Ferguson 5435 czy Case JXU 95 Ok. że sam sobie wybieram moment przeliczania to wiem, interesuje mnie czy cena z euro przeliczana jest po średnim kursie czy może po kursie sprzedaży (prawdopodobnie z NBP).
NAPIS ćWICZEBNY

#77 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 21:09

Massey Ferguson 5435 czy Case JXU 95 Kurs sprzedaży NBP

#78 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 21:37

Massey Ferguson 5435 czy Case JXU 95 czyli na dzien dzisiejszy jest 4,08. najlpiej zeby spadlo troszke :rolleyes:

#79 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 22:49

Massey Ferguson 5435 czy Case JXU 95 Panowie zamierzam kupić jd 5080m comfort przekładnia 16/16 power rewerser na prof czy wie może ktos czy rewers w tym traktorku jest na linki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 19:46

Massey Ferguson 5435 czy Case JXU 95 dobra, to moze mi teraz ktos juz podpowiedziec, co lepiej wybrac, JD 5080M ze skrzynia z EH rewersem, obciaznikami, klima i szerszymi oponami, czy NH T5040 tez w takim wyposazeniu?? nie patrzcie na cene tylko chodzi mi o to ktory bedzie lepszy "technicznie". nawet mojej mamie podoba sie bardziej JD :D ale nie o wyglad tu chodzi lecz o to ktory bedzie bardziej wytrzymaly. juz mam prawie wszystko zalatwione, tylko teraz musze "wyprowadzic" wstepna oferte dla faceta ktory nam robi kosztorysy i pisze wniosek. bede dzwonil po dilerach i pytal sie o to ktory pusci taniej, zeby napisac wstepna sume za ciagnik.

Dodaj odpowiedź