Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wasze metody na wysokie plony

381 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 luty 2012 - 22:01

Wasze metody na wysokie plony Leontino dało mi 4t :P zła agrotechnika była i przedplon kukurydza, w dodatku pozno siałem...nie bee sie rozpisywał... Te co 8 t dało to z własnych zbiorwó, nazwy pierwotnej juz nie pamietam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wasze metody na wysokie plony Dzisiaj, 17:57
  •  

#262 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Lokalizacja:Województwo Łodzkie Miejsctowość Redzeń Nowy / Koluszki
  • Zainteresowania:Rolnictwo / Modernizacja Maszyn / Remonty Maszyn (odnowa)

Napisany 09 luty 2012 - 08:39

Wasze metody na wysokie plony Rozumiem. :)

Odżywki dolistne dawałeś ??.

#263 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 luty 2012 - 08:46

Wasze metody na wysokie plony Nie daję odżywek, i nie dawałem bo nie wierzę w ich efekt. Mam mnóstwo gnojowicy, która daję przedsiewnie. W jej składzie jest mega dużo mikro i makro elemntów oraz sporo NPK, wapna, siarki itd... w tym roku po raz pierwszy na rzepak stosowałem jesienią dolistne nawozenie, i mam zamiar stosować na wiosnę do końca wegetacji. Póki co jesienia rożnicy nie było widać na polach.

#264 Share rolnik58

rolnik58

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 luty 2012 - 16:59

Wasze metody na wysokie plony jakie odżywki proponujecie na pszenice jakie mikroelementy sa wazne i w jakich dawkach i formach najlepsze dla pszenicy
osobiscie myślałem o odżywkach z intermag czy ktoś to już stosował i jaki dało to efekt
z góry dziękuje

#265 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 09 luty 2012 - 19:21

Wasze metody na wysokie plony Troche boru troche miedzi troche manganu choc ten ostatni jeśli jest pH wysokie. Zazwyczaj daje sie je profilaktycznie.

#266 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 09 luty 2012 - 22:47

Wasze metody na wysokie plony @HubertOjdana jak plonują u ciebie zboża ozime po kukurydzy, czy lepiej jest poczekać i zasiać jare?

#267 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2012 - 09:03

Wasze metody na wysokie plony Zboza jare zawsze marnie plonowały ze względu na dość poźny siew i małą liczbę dni wegetacyjnych. Raz pszenzyto jare udało się dobić do 8t, a tak pozatym to jeczmień srednio 5t, pszenzyto 3-5t pszenica 4t.... siejąć po qq jeszcze w październiku miałem pszenicy OSTKI STRZELECKIEJ pod 6t, NATULI 5,6t żebym dał większą startową dawkę może udałoby się wiecej zdziałać.

W tym roku mam nadzieje na wieksze plony, lepsze wschody jesienia, większa głębokość siewu, lepiej ukorzenione rośliny.

#268 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 11 luty 2012 - 11:52

Wasze metody na wysokie plony @Hubert nie wiem ale to leontino jakieś dziwne jest, ładnie wygląda a licho sypie, u nie w terminie posiane, a nawet do 5t nie dobiło ;/ byłem zawiedziony na maxa.

#269 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2012 - 19:50

Wasze metody na wysokie plony U mnie podobnie. Fajnie wyglądało, ale ziarno lekkie plon do d*py

#270 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Mororyzacja, rolnictwo

Napisany 16 luty 2012 - 20:30

Zboza jare zawsze marnie plonowały ze względu na dość poźny siew i małą liczbę dni wegetacyjnych. Raz pszenzyto jare udało się dobić do 8t, a tak pozatym to jeczmień srednio 5t, pszenzyto 3-5t pszenica 4t.... siejąć po qq jeszcze w październiku miałem pszenicy OSTKI STRZELECKIEJ pod 6t, NATULI 5,6t żebym dał większą startową dawkę może udałoby się wiecej zdziałać.

W tym roku mam nadzieje na wieksze plony, lepsze wschody jesienia, większa głębokość siewu, lepiej ukorzenione rośliny.

jaką masz klase ziemi że masz takie duże plony?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 20 luty 2012 - 20:34

Wasze metody na wysokie plony u mnie w zeszłym roku pszenicy było 6,9t z ha . a byłotak:
stanowisko po ziemniakach
1. N 150kg salmagu i 100kg mocznika. w dwóch dawkach.
2 NPK lubofos 3,5-10-20 250kg
3, oczywiście pryskane na chwasty chisel pole czyściutkie
4. oprysk na grzyba i szczypionki i inne, DUET ULTRA 497 sc+ DANADIN zaraz po kłoszeniu,
W tym roku chce zrobić tak:
1 azot 150kg salmagu+ 150kg saletry can(lub na innym kawalku 2 krotny oprysk roztrworem mocznika 10kg N/ha i siarczanu magnezu ) + 150kg P-5 do tego opryskać na grzyba tylko lepszym niż duet i do tego np danadin. to jeszcze zalezy od pogody jak bedzie mokro to 2 razy na grzyba. nie wiem czy by coś jeszcze dodać jak myślicie.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#272 Share jan122412

jan122412

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 20 luty 2012 - 20:50

Wasze metody na wysokie plony pmichal56-agrotechnikę mamy z większej pułki a plony mieliśmy mniejsze.Najważniejsza jest pogoda

Edytowany przez jan122412, 20 luty 2012 - 20:50.

#273 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 luty 2012 - 08:25

jaką masz klase ziemi że masz takie duże plony?

Duże plony?? Wiesz, zdaży się że miejscami sypnie rzeapku pod 4t, ale liczać średnią z całego pola wyjdzie 3t, czsaami 2,5. Tak samo z pszenicą, miejscami pod 9t podejdzie a średnia z całego pola 6-7.

Pola głównie 4a 4b/ 3b

#274 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:10

Wasze metody na wysokie plony a co powiecie na to http://monolith46.pl...lipiec_2011.pdf teraz tego się nie kupi przynajmniej w moich okolicach dodam że był ten nawóz monolith46 w ostrowie ale już nie ma i nie wiadomo kiedy będzie a cena to była 187zł za 100kg. na drugi rok chciałbym spróbowac ztym nowym mocznikiem, i dać pogłównie po pszenicy na 1ha: 1 dawka 150kg P-5 lub yara 8-15-30 i do tego 150kg monolith46. 2 dawka yara bela 27N w ilości 150kgna 1ha.to by dało 121kg N 22kg P 45kg K azot 2 dawkach w bardzo wolno rozkładających się nawozach z bardzo małymi stratami, koszt nawożenia 1ha na poziomie 1.5 P-5x200zł+ 1,5 mon46x 190zł+ 1,5yarabelax150zł=300+285+225=810zł. trochę dużo na 1ha.

#275 Share mareckim

mareckim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 12:30

Wasze metody na wysokie plony Co sądzicie o tym?

#276 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 marzec 2012 - 14:41

Wasze metody na wysokie plony Jedna wielka Reklama...!!

Po tekscie Pana co wypowiada sie o swoim gospodarstwie ,, mamy 60ha VI klasy ziemi która nadaję sie pod zalesienie w lepszych latach plony osiagamy jak na żuławach''

hahaha

#277 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 18:39

Wasze metody na wysokie plony No pewnie że reklama. Wg mnie i tak lepiej opryskać mocznikiem po żniwach.

#278 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 21:21

Wasze metody na wysokie plony dokładnie reklama potrafi nawet gó...no sprzedać, ja przetestowałem , mikroorganizmy, czy kelpak i asahi i powiem że asahi jest na miarę kosztów czyli jest ok ale klepak i te cudowne mikroorganizmy to sobie mogą schować między kartki. to po prostu bajka, zamiast wydać kasę na ema to wolę dać na yara bela lub jakiś can lepszy efekt.

#279 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 03 marzec 2012 - 19:03

Wasze metody na wysokie plony mówcie co chcecie ale UG max bardzo duzo daje my pryskalismy w 3 dawkach teraz znowu zaczniemy pryskac na glinie bardzo dobrze sie uprawiało w ziemniakach podnosił skrobie tylko to ze plon jak na zuławach to facet przesadził
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 03 marzec 2012 - 20:04

Wasze metody na wysokie plony z tymi mikroorganizmami to jest tak że wprowadza się pewien szczep bakterii do gleby, jeżeli znajdzie warunki do bytowania i osiągnie przewagę mikrobiologiczną nad innymi mikroorganizmami to ma takie właściwości że uwolni pewne uwstecznione składniki pokarmowe i przez pare lat jest ok, ale za x lat bo dokładnie tego na 100% nie wiem gleba będzie wyjałowiona . pytałem też fachowców z SGGW i żadnego wpływu na plony nie stwierdzili. a przed stosowaniem tego czegoś to kwaśne gleby trzeba zwapnować. moim zdaniem uprawiać glebę wg sztuki rolniczej wapno + gnój i te mikroorganizmy same glebę zasiedlą