News
snopek4

Wasze metody na wysokie plony

Polecane posty

bogdan12344    0

Mam pytanie czym i w jakich proporcjach zasilić mieszankę;jęczmien owies pszenica by dala wiekszy plon? Zboże juz sie wykłosiło i jest w dość dobrej kondycji?

Kamilo1888    39

W tej fazie duzo już nie ździałasz , zboża trzeba już zaczynać dokarmiac dolistnie od fazy krzewienia , makro , mickro + fungicydy itp , każdy uprawia inaczej :) zależy jaki plon, przedplon, gleba itp :) u mnie zboza dostają jakieś 3 zabiegi odżywkami mickro dolistnie :)

vbox33    33

Ma ktos doswiadczenie z lubinem zoltym? Chodzi mi o to czy daje duzo masy zielonej jako poplon, ziemia klasy 6 w niezbyt dobrej kulturze. Czy lubin poprawil by troche jakosc gleby? Bo slyszalem opinie ze lubin to lipa i wcale nie jest taki dobry jak wszedzie pisza, ciekawe jak to wyglada w praktyce?

Wiadomość z agroFakt.pl

mesi    7

stosował może ktoś  polifoskę + jeśli tak proszę o opinie 

MaxCof    0

Dobry post polecam Doceniam Wasze zaangażowanie w wątek, jednak nie zgadzam się niestety z żadną powyższą wypowiedzią.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tom1989
      Witam ktoś z forumowiczów sprzedawał zboże dla firmy Orlik trans Hlebowicz z Suwałk? Jak u niego płatnością bo przez telefon wszystko pięknie ładnie. Proszę o jakieś opinie.
    • Przez
      Kiedy zaczynacie wielkie żniwa ja myślę wjechać w żyto w następnym tygodniu. A wy?
    • Przez hary884
      witam,jaki płodozmian stosujecie w zbożach;nie interesuje mnie teoria tylko praktyka i jaki był efekt w plonach patrzac na kondycje gleby.....proszę o płodozmian tylkon w zbożach bez motylkowych i okopowych.....
      to ca ja wiem;
      owies odchwaszcza pole po jęczmieniu
      po życie owies plon wiekszy o 25 %
    • Przez buszek
      Witam , od kilka lat męczę się  z likwidacją rdestowca na polu który się  rozrasta 
      Prosiłbym o pomoc w zwalczeniu jak działać  

z góry dziękuję za informacje. 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie
      Panowie gospodarze od 2015 roku. Posiadam gleby od klasy 4a po zetke. Są to role najczęściej mozaikowate. Od piachu po mokry bagnisty torf. Kawałki ornej które posiadam mają powierzchnię od 0,25ha po 3,00ha. W sumie około 20 ha. Reszta to łąki.
      Ciągniki które posiadam to: c360 i MF 3125 (125 KM - 6 cyl.)
      Planuje w listopadzie zakupić agregat talerzowy 3m. Na co mam zwrócić uwagę przy zakupie. Zapewne wysokość talerzy i wał. Tylko jaki wał na mozaikę?  
      Czy opłaci się inwestować w hydropak na tak zróżnicowane kawałki czy lepiej ciągać siewnik sześćdziesiątką? 
      Jaki wał bym mógł założyć na tuza żeby lepiej zagęścić ziemię? Czy wgl warto?
      No i ostatnia sprawa jaką firmę byście polecili? Słyszałem o GranoSystem, AgroSystem, Agromasz, Armasz, Strumyk, Tomlet, Lemtech. Czy może jeszcze inna
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj