Zaloguj się, aby obserwować  
west

rzepak 2009

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
west    46

U mnie nie wesoło mimo oprysku na pryszczarka Proteusem miała być lewerka mimo to jest porażenie około 10% dotego jeszcze skutki przymrozków majowych kolejne 10%. O słabym rozkrzewieniu na wiosnę nie wspomnę. Tylko cena wmiarę się zapowiada. Myślę że zbiorę max 3,5 t/ha. jak u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer07    1

Ja też zastosowałem Proteus na szkodniki łuszczynowe. Wg mnie działa lepiej niż zwykłe pyretoidy ale 100% nie da się uratować, no chyba ze chcesz pryskać dwa razy ale nie wiem czy uratowany wtedy plon pokryje koszty. Na obrzeżu pola gdzie oprysk nie dotarł to ze 20% łuszczyn jest popękanych. Nie było na tyle silnych przymrozków żeby wyrządziły mu szkody bo dwa lata temu to ok 20% przemarzło. Mimo wiosennej suszy dość dobrze się rozkrzewił i wygląda bardzo ładnie. Po zastosowaniu Pictora o chorobach można zapomnieć a co do plonu to okaże się przy zbiorze ale rokowania są dobre oby tylko gradu nie było jak dojrzeje bo tej pory to już ze trzy razy padał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

no właśnie również mam problem z pryszczarkiem po Proteusie, widziałem dzisiaj bardzo porażoną plantację i zastanawiam się czy i u mnie straty sięgną kilkudziesięciu procent, czy białe plamki na łuszczynach to sprawa pryszczarka czy też opadów gradu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

west    46

Białe plamki na łuszczynach to zapewne ślady po gradobiciu, pryszczarek wyjada nasiona powoduje skręcenie i pogrubienie łuszczyny która żółknie i pęka aby larwy wypadły na ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

U mnie w miarę wszystko jest ok, tylko wystąpił mały problem z chwastami, a mianowicie makiem :D. Miejscami tyle sie tego wywaliło, że szok. Myślałem, że butisan star wszystko załatwi, ale najwidoczniej jest przereklamowany i płaci się tylko za nazwę... Za rok wracam do starych metod, czyli treflan przed siewem i potem poprawie czymś tańszym (2 lata temu pryskałem brasil herb- efekt super, zero chwastów ale chyba go wycofali o ile mi wiadomo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer07    1

Chyba nie wycofali, już od kilku lat pryskam tym preparatem, w zeszłym roku też stosowałem w mieszaninie z Metazanexem, efekt super i cena przyzwoita :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    104
U mnie w miarę wszystko jest ok, tylko wystąpił mały problem z chwastami, a mianowicie makiem :D. Miejscami tyle sie tego wywaliło, że szok. Myślałem, że butisan star wszystko załatwi, ale najwidoczniej jest przereklamowany i płaci się tylko za nazwę... Za rok wracam do starych metod, czyli treflan przed siewem i potem poprawie czymś tańszym (2 lata temu pryskałem brasil herb- efekt super, zero chwastów ale chyba go wycofali o ile mi wiadomo).

Dokładnie jak kolega mówi tak samo myślę-też stosuję od kilku lat Butisan star i w tym roku maku i chabru sporo wyrosło! Nie wiem co jest przecież to dobry środek i też nie tani. W tym roku będzie zmiana środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Myślałem, że Brasil-a wycofali, bo jak pytałem się wtedy w 2 sklepach to go nie mieli, więc chciałem przetestować coś lepszego (czyt. droższego), czyli Butisan, ale się zawiodłem. Pamiętam, że raz miałem też na zimę mocno zachwaszczony chociaż stosowałem treflan na jesień, to wiosną pojechałem preparatem Galera 334sl, który sprawdził się bardzo dobrze (no ale cena też należ do wyższych niestety).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez grzesiek0530
      Witam jakie macie doświadczenie w tej uprawie, oprysk kiedy od ,czego itp. Ile siejecie na ha?
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj