Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy)

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelDu

pawelDu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 maj 2009 - 17:28

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) Witam ;) Przyszedł czas na wymianę ciągnika. Pójdzie mf 255 :P Myślę o ciągniku o mocy 50-75 km, w cenie do 90 tys zł. Musi być nowy, i nie koniecznie z napędem na 4 koła. Ciągnik będzie służył jako pomocniczy, tzn przy transporcie, wycinaku, rozrzutniku, opryskiwaczu,rozsiewaczu itp. Liczę na ciekawe propozycje, Pozdrawiam :) Ma do obrobienia 25 ha.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) Dzisiaj, 12:53
  •  

#2 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 08 maj 2009 - 17:39

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) Wez dopisz na ile ha?? W tej cenie to pewnie Belarus?? ;) :P

#3 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 08 maj 2009 - 18:01

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) No i framtrack może proxa lub NH ;)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#4 Share Kamil360

Kamil360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 maj 2009 - 18:03

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) a może MTZ 592 jest to ciągnik dobry do transportu jak
i lekkich prac w polu

#5 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 maj 2009 - 18:10

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) Nie mogłes sie zapytać w podobnym temacie? ;) Jest tyle tematów o ciągnikach na 20-30ha że głowa mała... :P

http://www.agrofoto....nowy-t3516.html

Zapytaj sie w tym temacie...

#6 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 08 maj 2009 - 20:29

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) Ja bym proponował ursusa 4514, z opini innych słyszałem że to dobry traktor ma 68 KM czyli akurat w twoim przedziale w cenie też powinieneś się zmieścić
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#7 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 08 maj 2009 - 21:03

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) Dla mnie ostatnią rzeczą jaką bym kupił (zaraz po chińskich wynalazkach) byłby ursus! Najgorsze co polacy wymyslili :P zalamka
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#8 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 08 maj 2009 - 21:44

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) Dlaczego tak sądzisz?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 maj 2009 - 21:52

Dla mnie ostatnią rzeczą jaką bym kupił (zaraz po chińskich wynalazkach) byłby ursus! Najgorsze co polacy wymyslili :P zalamka

Niby co polacy wymyślili jak to licencja jest? 4514 w wersji agro za 80 tyś z groszami to abrdzo ciekawa propozycja - wolał bym jak belarusa który to ostatnio chyba podrożał.

Do autora tematu - nie bądz głupi i nie kupuj ciągnika bez napędu, bo będziesz gożko żałował jak przejedziesz się gdzieś ciągnikiem z napędem :P

#10 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 09 maj 2009 - 07:06

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) Nie mówił bym tego gdybym nie miał podstaw.
Sąsiad ma jeszcze na oryginalnych oponach zrobił 2000mtg
Co on z nim przeżyje :P tojes masakra
remont silnika
zmiana całego środka w podnośniku
paliwo 7l-8l na mth a tak stęka jakby ciągnął niewiadomo co przy agregacie 3m i przy pługu 4x35
mój 7211 pociągnie więcej niż 4514 a nawet 5314 i jestem trego więcej niż pewien :P
Chcesz wyrzucic pieniądze tylko po to aby na podwórku stał ciągnik?
Poczekaj troche i kup sobie NH lub zetorka, a Ci którzy mówią że zetor dużo pali to ch*** wiedzą :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 maj 2009 - 07:22

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) Kazdej marce zdarza się wpadka, to samo moge napisać o zetorze 7341 znajomego, bo co On z nim przeszedł to dopiero masakra, kazdej marce zdarza się wpadka zetor wcale nie musi być mniej awaryjny od ursusa, a i pewnie nh td do którego części będą 5 razy droższe jak do wyżej wymienionych.
ps. oczywiście zetor mało pali u każdego kto nie ma perkinsa lub innego ciągnika na podwórku podobnej mocy ha ha ha

#12 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 09 maj 2009 - 07:29

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) Zamiast MF byłby idealny Farmtrac 555DT, 4x4 komfortowa kabina 48km. cena chyba 86 000 zł :P
http://farmtrac.pl/p...etails=ft5554wd
http://farmtrac.pl/pdf/535.pdf

#13 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 09 maj 2009 - 07:32

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) Zależy jaki silniki perkinsa porównujecie o jakiej mocy z silnikiem zetora. Sądzę że najwięcej o spalaniu zetora wiedzą Ci którzy nigdy tego ciągnika nie mieli i zawsze będą mówić że zetor dużo pali.
A powracając do tematu to może jakiś Zetor 7421\6421 chociaż ja bym, wolał z przednim napędem. Zetor to dobry ciągnik bez zbędnej elektroniki, komfortowa kabina i przestronna .

#14 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 09 maj 2009 - 07:34

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) tylko w cenie do 90 tyś. a niewiem czy proxe za tyle kupi :P

#15 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 09 maj 2009 - 07:36

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) Zetor dużo pali ??? Miałem i perkinsa i zetora i c360. No to spalanie perkins 4 do 5 c360 4.5 do 5 a zetor od 4 do 6 ale to tak dostawał w d*** że cały czas się kopał i na blokadzie żeby spalił 6l. I jak ten badziew perkinsa przeciążysz do wypluje olej i dym odmą i do remontu a c360 i zetora to zmieniasz wodę i jedziesz dalej ja mam na zetorze ponad 7tys mtg i nic powtarzam nic się nie popsuło. A komfort w ursusie? Tam nie ma nic albo i gorzej. POjeździłem troche 5314 to miałem dosyc. Nie kupuj ursusa jeszcze raz cię ostrzegam :P :P

#16 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 maj 2009 - 07:41

Kazdej marce zdarza się wpadka, to samo moge napisać o zetorze 7341 znajomego, bo co On z nim przeszedł to dopiero masakra, kazdej marce zdarza się wpadka zetor wcale nie musi być mniej awaryjny od ursusa, a i pewnie nh td do którego części będą 5 razy droższe jak do wyżej wymienionych.
ps. oczywiście zetor mało pali u każdego kto nie ma perkinsa lub innego ciągnika na podwórku podobnej mocy ha ha ha

Ferdek-po prostu kup Zetora i się przekonaj-strasznie podoba mi się w Ferdkach patent z drzwiami-zapewne znasz-w innych ciągnikach zamykamy drzwi aby było ciszej no a w Ferdku odwrotnie-ciekawe jak to jest w zimie :P-dalej co do awaryjności-spróbuj swojego Ferdka stuningować tak jak mojego Zetora-daj go w ładowacz na 6 lat-i wtedy zapytaj się ile Ci za niego dadzą na szrocie-bo nie sądzę żeby coś z niego jeszcze zostało-aha-i kierownicą spróbuj skręcić z belą w chwytaku :P-oczywiście żeby pojedynek miał jakiś sens-weź Zetora 5211..
PS.Jeżeli będziesz Zetorem jeździć z głową a nie z gazem w podłodze-naprawdę będzie oszczędny-stronę z testami DLG pewnie już znasz-parę razy już podawałem ...

#17 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 maj 2009 - 08:36

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) spalanie i komfort pozostawiam bez komentarza bo komfort to nie tylko poziom hałasu a spalanie to nie tylko w orce mierzymy :P, a co do ładowacza i ogólnie wytrzymałości też wiem swoje, od ponad 20 lat pracuje z ładowaczem na tuz a wątpie żeby w c 360 sprzegło i skrzynia biegów wytrzymały to co w mf przy traktowaniu w ładowaczu, gaz w opór i trzymam na sprzęgle aż podniesie mokrą bele siana i ciągle przód tył z 1 na R przerzucam dzwignia jak rewersem, wiem że i zetor i mf wytrzymałosć głównych podzespołów mają podobną, a jak długo wytrzymują to zależy w głównej mierze od operatora, a tak jak pisałeś umiejętne obchodzenie się z pedałem gazu w zetorze skutkuje nie tylko oszczędnością na paliwie ale i napewno przekłada się na żywotność silnika :P

#18 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 maj 2009 - 10:37

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) Ferdek-na litość Boską nie edytuj w ten sposób postów (widziałem oryginał tego co napisałeś )-zmieniłeś cały sens wypowiedzi-ehh

#19 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 maj 2009 - 13:39

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) Jakich postów jak już to posta, ostatni post edytowałem chwile po tym jak napisałem i chyba każdy ma do tego prawo o ile mod czegoś nie poprawiał, a ja edytowałem zanim ktoś coś odpisał czy zacytował treść mojego posta więc nierozumiem w czym problem, treść wypowiedzi również zawiera podobne stanowisko co poprzednia tylko jest bardziej ogólna :P

ps. zapomniałem dopisać do poprzedniej wypowiedzi, że gdyby ktoś obchdził się równie czule z pedałem gazu w mf co w zetorach silniki tych ciągników osiągały by ogromne przebiegi :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 09 maj 2009 - 13:41

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) Ferdek tak piszesz że ten mf jest wytrzymały, a c-360 to złom, u mnie c-355 jeszcze nie dawno miała 2 razy gorzej od twojego mf'a, kiedyś do lasu jezdziła, silnik był robiony 4 lata temu skrzynia z 10 lat temu i chodzi do tej pory

P.S jak w twoim mf musisz gazować zeby podniesc bele mokrego siana to co dopiero przy sianokiszonce ??

Dodaj odpowiedź