Kuki19

Amortyzator antywstrząsowy

Polecane posty

Kuki19    2

Witam

Interesuje się techniką i zastanawiam się do czego to tak naprawde jest, wiem jak to wygląda ale nie jestem pewien co do zastosowania, bo to się włącza w czasie jazdy po wybojach (tak piszą producenci w prospektach), ale czy z tym amortyzatorem pracuje sie też, np. driftując po łące z belą sianokiszonki lub po polu po bruzdach ze słomą to na amortyzatorze, czy podczas ładowania się nie popsuje jak maksymalnie jest obciążony ladowacz? oraz czy bardzo "macha" ramą na amortyzatorze?

czy to naprawde takie dobre czy można żyć bez tego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Na pewno da się bez tego żyć ale jeśli jest to na pewno nie zaszkodzi a pomoże bo jeśli jedziesz z tą belą to wszystkie wstrząsy wywierane na bele są automatycznie przenoszone na traktor a tak to są tłumione.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

tak też przypuszczałem, ale gdzieś na forum ktośnapisał że podczas załadunku wyłącza się antywstzrąs bo właśnie macha ramą i precyzyjnie położyć się czegoś nie da czy to prawda?> np. przy ładowaniu obornika krokodylem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Możliwe że jak się rozbuja to lata jak wiadomo kto :) ale osobiście nigdy tego nie widziałem.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ruchy amortyzatora są na tyle małe, że nie ma aż tak precyzyjnej pracy, która by wymagała wyłączania go. Ja wyłączam amortyzator tylko wtedy, gdy ładuje obornik i nie chce mi sie przeciw wagi zakładać, wtedy może mocniej bujać ładowaczem. Amortyzacja poprawia nawet komfort jazdy samym ciągnikiem, gdyż wibracje z jazdy przenoszą się na ładowacz w większym stopniu niż na sam traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Powiem tak , może i warto jak masz zamiar śmigać po dziurach itp. częściej. Prosty przykład, trzy razy w bizonie obrywała się mi gardziel, wzmacnialiśmy ją itp. cuda nie wida, problem tkwił w tym, że akumulator wstrząsów był rozwalony, nic nie amortyzował, i przy opuszczeniu, jak puściłeś wajchę to stał jak by w mór walnął, i wszystko się wybijało. Po zmianie od dwóch lat mamy spokój, a że mamy kombajnistę kaskadera, co tam po dziurach i przez rowy cały czas jeździ jak szalony, to się przydaje :) Ogólnie to super rzecz taki amortyzator wstrząsów, teraz to już wszędzie to stosują, nawet w najmniejszych miniładowarkach można je znaleźć. Co do precyzji, to wątpię, przecież nawet w bizonie jest to odchył góra 20 cm, ale przy impetnym zatrzymaniu rozpędzonego przyrządu żniwnego, a siła nacisku robi się ogromna. A i tak w momencie wróci na swoją pozycje :) Hmm, moim skromnym zdaniem powinni montować dwa akumulatory w ładowaczach, jeden z dużym ciśnieniem, a drugi z mniejszym, co dało by normalnie pływanie w jeździe po asfaldzie, trochę jak by bujało, a już by tak nie szarpał. A do tuz-ów to już na gwałt powinni zakładać, bo już mi się to wdaje we znaki, 700 kg agregat jak walnie, to tylko czekać jak się ciągnik na pół rozłamie :) Ale to taka ciekawostka dla projektantów maszyn rolniczych :) :) Moim zdaniem powinni wsiąść to mocno pod uwagę, ponieważ zwiększyło by to mocno komfort jazdy, a aktualnie o to się tylko rozchodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swr    0

I montuja dwa tylko to jest dodatkowa opcja za ktora trzeba zaplacic okolo 2 tys zl ale fakt to naprawde przedluza zywotnosc ladowacza to raz no i lagodzi skutki wstrzasow. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Amortyzator wygasza bujanie, jadąc po drodze nie telepie tak całym ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Zwykle są naładowane ale ciśnienie gazu powinno się ustawić odpowiednia do udźwigu ładowacza.

 

Ja używam amortyzatora cały czas, przy załadunku ciężkich materiałów nie szarpie tak ciągnikiem. Kiedyś miałem problemy z odkręcaniem się śrub łączących skrzynie z silnikiem i z tylnym mostem bo założeniu amortyzatora problem znikł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

No dobra a jak podłączyć i gdzie taki amortyzator ciśnieniowy?? Wydaje mi sie to dziwne że kupując np starego ładowacza bez amortyzatora można go wyposażyć za 400zl w takie coś i mamy efekt jak za 2tys. Hmm Ktoś może cos o tym powiedzieć?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Nie wiem jak u innych ale w moim ten amortyzator działa cały czas i nie mogę go włączyć albo wyłączyć ;) . Jest podłączony pod rurę hydrauliczną między siłownikami :) .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm ja w turze 4 mam takowy akumlator jednak mam wątpliwości co do jego pracy. Nie widziałem aby mi się siłowniki bujały ;> nie ma takiego tłumienia jak w bizonie. ale jeszcze nie sprawdzalem bez wylanczonego ukumlatora.

edit: a czy jest ten akumlator napełniony?? chyba nie powietrzem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@klejnus

Amortyzator wpina się w przewód podnoszący, między rozdzielaczem a siłownikami.

 

@sameSILVER130

Działanie amortyzatora najlepiej widać pod pełnym obciążeniem. Żeby amortyzacja działała z małym i dużym ładunkiem muszą być dwa akumulatory.

Co do napełniania chyba zawsze jest to azot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zik54    0

Ja mam podobne odczucia co sameSILVER130. Tur 16 z balotem sianokiszonki i nie zauważyłem żeby siłowniki popuściły choćby o centymetr, jeśli coś amortyzuje to tylko opony ciągnika. Stąd moje pytanie, na ile odczuwalna/widoczna powinna być amortyzacja tura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jeśli nic Ci się nie ugina podczas jazdy np z balotem tylko siłowniki stoja w miejscu, to albo masz zamknięte amortyzatory, albo zepsute.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio1    2

ja mam w trac lift 120 sl akumulator zamontowany na stałe kosztował 700 zł ale jest tego wart ! polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

taki amortyzator to bardzo dobra sprawa. Posiadam go w swoim turze i bardzo ułatwia pracę. Przy załadunku obornika bel sianokiszonki widac dokładnie jego pracę. Ciagnik idzie równo i nie macha nim tak jak jest wyłączony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Popieram, mam przy swoim dwa te amorki i efekt nieporównywalny. Ciągnikiem nie buja, nawe podczas transportu z pustą łyzka po wybojach ciągnik płynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj