Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki opryskiwacz 500l ?

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 442 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 26 czerwiec 2017 - 13:40

Jaki opryskiwacz 500l ?

Witam, noszę się z zamiarem wymiany swojego 300l opryskiwacza na 500l, zainteresowałem się biardzkim ponieważ jest w moim zasięgu cenowym...Wstępnie u bliskiego dealera wyliczyłem swojego biardzkiego na kwotę  5300zł brutto. Najważniejsze parametry: pojemność 500l, belka 12m, wyższa wieżyczka do pryskania rzepaku, rozdzielacz/belka dzielona na 5 sekcji, rozwadniacz boczny, stabilizacja hydrauliczna. Co uważacie że warto dobrać ? A może wybrałem coś niepotrzebnie?  Muszę zwracać uwagę na wagę opryskiwacza gdyż będzie współpracował z Władimircem...

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki opryskiwacz 500l ? Dzisiaj, 05:02
  •  

#2 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 26 czerwiec 2017 - 14:43

Jaki opryskiwacz 500l ?

Nie napisałeś jaki zawór wybrałeś.Zwykły czy stałociśnieniowy?Zdecydowanie polecam ten drugi,przy zamykaniu poszczególnych sekcji będziesz miał takie samo ciśnienie.

#3 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 442 postów

Napisany 26 czerwiec 2017 - 15:07

Jaki opryskiwacz 500l ? A tak... Zapomniałem, oczywiście zawór stałociśnieniowy też chcę i był w mojej wycenie zawarty.

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 26 czerwiec 2017 - 17:17

Jaki opryskiwacz 500l ? Nie zastanawiałeś się nad belka 15m?

#5 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 26 czerwiec 2017 - 17:52

Jaki opryskiwacz 500l ? 500l i belka 15 to już będzie za dużo jak na Władka

#6 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 442 postów

Napisany 26 czerwiec 2017 - 20:56

Jaki opryskiwacz 500l ?

15m belka to o wiele za dużo jak na Władka...

Zrezygnuje jedynie z rozwadniacza bocznego, koszt 550zł netto który jest nieco za wysoki moim zdaniem.

#7 Share PRIMO

PRIMO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne związane z rolnictwem

Napisany 26 czerwiec 2017 - 21:03

Jaki opryskiwacz 500l ?

Jeśli chcesz brykać Władziem z Biardzkim 500 po polu to musisz wzmocnić tylni TUZ bo w przeciwnym razie będzie się wszystko urywać 

#8 Share farmtrac8244

farmtrac8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 931 postów

Napisany 26 czerwiec 2017 - 22:29

Jaki opryskiwacz 500l ?

Nie będziesz żałował bo naprawdę fajne opryskiwacze jak najbardziej zawór stało ciśnieniowy wybierz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Murphys

Murphys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 389 postów

Napisany 27 czerwiec 2017 - 07:26

Jaki opryskiwacz 500l ?

Powiem Ci ze w 500l nie trzeba rozwadniacza ja mam 600l jak opuscisz go na ziemie to i tak spokojnie mozna wlac srodki, czy tez wsypac mocznik, siarczan i wlaczyc dysze w rozwadniaczu sitowym i tez jest fajnie ;) Ogolnie polecam popryskalem nim tej wiosny ponad 30ha, nawet sie ani razu nie zapchal, tylko przed wyjazdem w pole podokrecaj sobie opaski i srubki, zlej olej z pompy i wlej nowy ;)

Edytowany przez Murphys, 27 czerwiec 2017 - 07:26.

#10 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 442 postów

Napisany 27 czerwiec 2017 - 21:39

Jaki opryskiwacz 500l ?

Belka 15m odpada ze względu na niektóre pola i przede wszystkim wagę.

przy 500l jeszcze nie powinien się załamać, 400l moim zdaniem będzie delikatnie za mały, areał ostatnio mocno się powiększył, stary opryskiwacz nie jest precyzyjny i wygodny. Sprayer to taka rzecz która w dużej mierze decyduje o kondycji roślin w gospodarstwie dlatego nie chcę pryskać klamotem.

#11 Share Murphys

Murphys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 389 postów

Napisany 28 czerwiec 2017 - 10:30

Jaki opryskiwacz 500l ?

Ja pryskalem starym pilmetem z 90roku to roznica jest ogromna nic mi nie pulsuje, cisnienie nie skacze, koncowki niebieskie przy cisnieniu 2 bar daja fajne male kropelki, pryszcze na chwasta fungi na robaka nimi i wszystko w jak najlepszym porzadku ;)

#12 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 442 postów

Napisany 29 czerwiec 2017 - 06:17

Jaki opryskiwacz 500l ? I na pewno tak jest.
Co do pryskania to chcę zrobić jeszcze jakiś prowizoryczny front tank/kosz na zbiorniki żeby móc wlać ze 100l wody

#13 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 03 lipiec 2017 - 10:13

Jaki opryskiwacz 500l ?

władek tego nie dźwignie, znaczy się dźwignie, ale jechać będziesz na tylnych kołach, bo przód pójdzie w górę

#14 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 442 postów

Napisany 03 lipiec 2017 - 14:27

Jaki opryskiwacz 500l ?

Na AF byli i tacy agenci co 600l zapinali i pryskali nimi także o 500l się nie obawiam, obciążenie przodu to dla mnie nie problem-mam dodatkowe obciążniki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4338 postów

Napisany 03 lipiec 2017 - 15:38

Jaki opryskiwacz 500l ?

Chcesz dokładać tank, a rezygnujesz z belki 15m, przecież zakładanie ścieżek na 12m to porażka. Rozwadniacz o ile dobry to nie rezygnowałbym, jak sama nazwa wskazuje do czego służy to tego nie zrobisz przez właz górny. 

Dodaj odpowiedź