Polecane posty

maarianek88    13

Witam

Poszukuję instrukcji obsługi do kombajnu zbożowego Volvo BM s950, a właściwie wystarczy sama tabela ustawień do koszenia poszczególnych zbóż. Jest to już wiekowy sprzęt i trudno cokolwiek znaleźć o ustawieniach tego kombajnu w odróżnieniu od jego młodszych braci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

każdego podobnie ustawiasz a to i tak z tabelami się nie zgadza jedynie może klepisko ale też zależy od wilgotności zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maarianek88    13

Poprzedni właściciel mówił mi jakich ustawień używał, spisałem je skrupulatnie, chciałem się jednak upewnić jak to się ma do ustawień w instrukcji. Bo on mówił że jak tak ustawiał to zboża na polu nie gubił, a brud w zbiorniku mu nie przeszkadzał, więc myślę że te jego ustawienia tez nie są dobre, bo mi zależy aby wypośrodkować czystość zboża i straty za kombajnem. Zwłaszcza że kombajn będzie chodził w usługach. Co do klepiska to mówił ze kosił na jednym ustawieniu, a jeśli mu ziarno miażdżyło to tez mu nie przeszkadzało bo wszystko do zmielenia szło. Myślisz że gdyby zastosować ustawienia podobne do np Volvo 830 to efekty były by zbliżone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maarianek88    13

Udało mi się zdobyć instrukcję obsługi do Volvo BM S950, więc tabelę ustawień wrzucam dla potomnych.

 

 

post-213583-0-59963400-1496667298_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt135    11

czy jest w tej instrukcji jaki olej do silnika jest zalecany i co ile robić smarowanie poszczególnych łożysk. Niektóre trudno nasmarować z uwagi na dostęp. Generalnie samemu to prawie niemożliwe.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205

Jak codziennie rano przelecisz smarem po kalamitkach to ci się nic nie stanie. Aż tak dużo ich nie ma . Zajmuje raptem z 15 minut smarowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maarianek88    13

O smarowaniu w instrukcji jest tyle. 

 

Ja staram się smarować smarowniczki codziennie. A przynajmniej od napędu kosy, podajnika pochyłego, kłosowego i zbożowego, no i tam gdzie jest to najłatwiej dostępne. Reszta jak czas pozwoli, ale ze 3 razy w sezonie na pewno. Sezon to około 50 ha koszenia. 

IMG_20200515_235022.jpg

IMG_20200515_235031.jpg

IMG_20200515_235022.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj