BartoszPełka

Claas Axos 340 hamulec

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam Panie i Panowie. Pacjent to Claas Axos 340. Otóż nie dawno został zaciągnięty hamulec ręczny podczas większych mrozow. Problem polega na tym że teraz nie chce odbić. Stal w ogrzewanym garażu, i nadal nic. Gdy chce teraz go zacignac, jest luz na nim i czuć opór dopiero pod koniec.. również porblem jest z hamulcem noznyn gdyż tak samo łapie pod koniec... Nie wiem za co się zabrać gdyż nie chce niczego szkodzić więc proszę o pomoc. Może ktoś z was miał podobny problem.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Za linke musiała spuchnąć w pancerzu, chyba, że to jest na cięgnie jak w starszym modelu bo już nie pamiętam, a to ze nożne są przy podłodze to normalna bo to te same hamulce jak ręczny zaciągnięty to nożne też .


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heyka

 

Musisz wejść pod ciągnik i zlokalizować dźwigienki które uruchamiają hamulce w tylnym moście przy kole napędowym  prawdopodobnie tam przyblokowało i cały czas trzyma musisz pomóc im  wrócić do pozycji wyjściowej czyli dopchnąć do obudowy takie profilowane zaciski, oczywiście po obydwu stronach.

 

Powodzenia

 

właśnie te dźwigienki zlokalizowałem, ale ciężko jest tam czymkolwiek uderzyć żeby wróciły do pozycji wyjściowej. ale dzięki za odpowiedź! Napiszę jeżeli przyniesie to efekty! :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolas123
      Witam panowie, jak w serii 6200 działa brzeczyk? Pipczy po zaciągnieciu ręcznego? Czy moze załącza sie kiedy jest zaciągniety ręczny i wrzucamy na manetce jakiś kierunek jazdy? Pytam bo u mnie wcale sie nie odzywa a nie wiem kiedy ma wogóle dawać znać.
    • Przez Wojtas3c
      Posiadam Same Silver 100.6 i potrzebuję zrobić hamulec ręczny. Od dołu skrzyni jest okienko z dojściem do hamulca postojowego. Spuściłem olej ze skrzyni i tylnego mostu około 60l i mam wgląd na klocki hamulcowe, które znajdują się na wale, tylko nie mam pojęcia jak je zdemontować ponieważ są już zjechane. Klocki te są przełożone poprzez okrągłe tarcze hamulcowe tzn. zasada jest taka że jeżeli zaciągam ręczny to wtedy zaciskają klocki tarcze hamulcowe na wale skrzyni. Tarcze hamulcowe są frezem osadzone na wale i moje pytanie czy one są osadzone na stałe czy na frezie powinny się przesuwać. Oczywiście wszystko pracuje w oleju.
      Poglądowy schemat https://sklep-agroland.pl/CZESCI-DO-CIAGNIKOW/Sektor-klocek-hamulca-recznego-jednostronny-0.171.5451.2
       
      Proszę o podpowiedź w jaki sposób zdemontować klocki i czy tarcze hamulcowe są przesuwne czy stałe na wałku.
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj