Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podgrzewanie

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ratizes

Ratizes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 19 luty 2009 - 19:55

Podgrzewanie Witam. Mam ciągnik Fendt 514c i mam problem z podgrzewaniem, otóż gdy podgrzewam kluczykiem ciągnik kontrolka się zapala trzymam trzymam aż gaśnie i odpalam ciągnik klekocze klekocze i nie możne zapalić. Odpalanie odbywa się przy temp ok 0 stopni C. odkręciłem kabelek od świecy żarowej aby sprawdzić czy dochodzi prąd i aż tu nagle lipa probówka się nie świeci, sprawdziłem dwa pierwsze bezpieczniki od podgrzewania i okazało się ze są cale i sprawne. I tu nasuwa się do was pytanie w czym jeszcze może się przyczyna tego ze nie ma prądu na kablu idącego do świecy żarowej.
Czekam niecierpliwie na odp i z góry dzięki.
Pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podgrzewanie Dzisiaj, 09:39
  •  

#2 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 21 luty 2009 - 03:22

Podgrzewanie Takie pytanie nie jestem elektrykiem ale sprawdzałeś to probówką w śrubokręcie czy na 2 kable i żarówka?? Może kabel ma gdzieś przerwę i nie dochodzi? i tak ogólnie to hmm czy świeca nie nagrzewa się przy trzymaniu kluczyka(tego nie jestem pewien bo dawno nie odpalałem fendta:P) i jak ciągnik jest odpalony? Bo jeśli tak to chyba sam tego nie sprawdzałeś? Najlepiej idź za kablem i sprawdź czy jest cały itd. Jeśli coś napisalem źle to mnie poprawcie bo jak pisałem elektrykiem nie jestem. Pozdrawiam
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#3 Share piszczo123

piszczo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 21 luty 2009 - 08:32

Podgrzewanie co prawda Fentda niemam ale mozesz spróbować zobaczyć czy od stacyjki (jak włączysz)to czy prąd do modyłu dochodzi jeżeli dochodzi to znaczy że moduł siadł ,więcej tam pewnie nic nie ma ,sprawdz przewody , w module nic nie zrobicz bo to elektroniczna częsć możesz go sprbować reanimować u jakiegoś elektronika lub nowy kupić , jeżeli prąd od stacyjki nie dochodzi do modułu to po częsci masz złą stacyjke jak co to pytaj :)

#4 Share Ratizes

Ratizes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 luty 2009 - 16:45

Podgrzewanie Zrobiłem w taki sposób ze podciągnąłem na krótko przewód od akumulatora do świecy i do przycisku. Teraz mam prąd na świecy ale nie dochodzi paliwo.... Elektro magnes nie chce puszczać paliwa przez rurkę do świecy. Podejrzewam ze jest to wina przekaźnika baz coś jest z elektromagnesem. I tu nasuwa się pytanie gdzie może się kryć przekaźnik od elektromagnesu??
Czekam na odp.

#5 Share piszczo123

piszczo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 21 luty 2009 - 17:13

Podgrzewanie to teraz sprubój na krótko dać prąd do elektromagnesu zobaczysz czy działa ,czy zły przekażnik

#6 Share Ratizes

Ratizes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 luty 2009 - 18:08

Podgrzewanie No właśnie zły przekaźnik jest tylko nie wiem gdzie on może być bo nie chce rozbrajać polowy ciągnika. Ja podejrzewam że morze być przy kolumnie kierowniczej niedaleko stacyjki.

#7 Share piszczo123

piszczo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 21 luty 2009 - 18:15

Podgrzewanie zobacz po kolorach i gdzie wiązka biegnie raczej jest przy bezpiecznikach (niemiec moze z głową to zrobił)

#8 Share Ratizes

Ratizes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 luty 2009 - 18:27

Podgrzewanie Przy bezpiecznikach są trzy przekaźniki , a żeby dojść po kablach to raczej ciężko jak tam wszystko zakryte.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share piszczo123

piszczo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 21 luty 2009 - 18:45

Podgrzewanie sprubój włączyć ,światła halogeny i co śię tylko da na postoju ,to będziesz słyszał które chodzą wtedy zostanie ten od zaworka , albo jak tamte są takie same sprawdz oznaczenia to je zamień miejscami tylko nie pomyl przy wkładaniu mają być tak samo włożone

#10 Share Ratizes

Ratizes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 luty 2009 - 19:03

Podgrzewanie Ale powinno być z 8 tych przekaźników a nie tylko 3.

#11 Share piszczo123

piszczo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 21 luty 2009 - 19:14

Podgrzewanie w zetorze wiem gdzie są , u ciebie nie wiem ,moze tak byc ze wogóle do tego zaworku nie ma przekaznika bo mało prądu jest potrzebne tylko ze stacyjki idzie zasilanie bezposrednio

#12 Share Ratizes

Ratizes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 luty 2009 - 19:33

Podgrzewanie Sprawdzę jutro rano i dam znać.

#13 Share Ratizes

Ratizes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 luty 2009 - 18:48

Podgrzewanie Jakimś cudem teraz wszystko dobrze działa chociaż nie wiem jak to się stało i dziękuje za chęć pomocy.
A i dowiedziałem się gdzie jest przekaźnik od podgrzewania znajduje się on po panelem po prawej stronie tam gdzie jest pokrętło jak głęboko mają być opuszczone cięgna, i pod dźwignia do opuszczania/podnoszenia cięgien.
Pozdro

#14 Share piszczo123

piszczo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 23 luty 2009 - 18:52

Podgrzewanie i co było złe bo samo z siebie to nie wiem czy się naprawiło <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Ratizes

Ratizes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 luty 2009 - 21:31

Podgrzewanie No nie wiem od czego się naprawiło, po pewnym czasie na polu spojrzałem na silnik i okazało się ze ten wężyk zaczyna pluć ropą przy odpalaniu i prąd tez się pojawił.