Skocz do zawartości

Zdjęcie

Karta dźwiękowa?

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 luty 2009 - 23:35

Karta dźwiękowa? Siorze coś sie wysypało podczas startowania kompa, tak samo z siebie, teraz odpalam i bios coś zastrajkował to pojechałem na ustawieniach domyślnych, press f2, wyskakuje że brak sterownika karty dźwiekowej. Trudno, winda pojechała ale dźwieku brak. Co robić? Pomyślałem - ściągne sterownik ale gdzie tam, nawet nie wiem do jakiej karty mam zassać -> mój komp, prawym, właściwości, menadżer urządzeń, PCI Card -> "?" :) Start, uruchom, dxdiag, też nie pokazuje albo ja nie widze. Da sie to to naprawić? Czy wyjąć dysk i wypierniczyć dziadka za okno? Dodam że jestem kompletnym ignorantem w tej dziedzinie, umiem włączyć, zagasić i wejść na internet :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Karta dźwiękowa? Dzisiaj, 23:30
  •  

#2 Share Teddy

Teddy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, głównie sieci i systemy(Unix, NT), muzyka

Napisany 06 luty 2009 - 00:46

Karta dźwiękowa? ściągnij sobie program diagnostyczny np: Everest Home Edition bądź AIDA 32 wejdź w info o płycie głównej i tam będzie napisane na jakim chipie masz dźwięk oparty :) przeczytasz i będziesz wiedział jaki sterownik pobrać i zainstalować :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 06 luty 2009 - 17:28

Karta dźwiękowa? Dzięki, ściągnąłem sobie Everesta, karta to SiS 7012 Audio Device, musze poszukać sterownika, jednak nie jestem pewien czy aby napewno w tym cały problem. Przy starcie zauważyłem dwa ciekawe komunikaty...
CMOS settings wrong
CMOS memory size wrong
...znaczy bios sie zresetował do ustawień fabrycznych, co nawet zauważyłem bo mam kwiecień 2002 :) czyli jakby bateria do wymiany. Spróbuje ustawić biosa, tylko co z tym dźwiękiem?

edit:
Rety, naprawiłem :) ustawiłem biosa i mam dźwięk, tylko ciekawe na jak długo. Pewnie trzeba będzie bateryjke zmienić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 06 luty 2009 - 17:38

Karta dźwiękowa? Mnie w wakacje też poleciał dźwięk. Jednak jak się później okazało na płycie głównej wypaliła się jedna mała płytka scalona :) Mus nie rada poszedłem do sklepu skompletowałem najważniejsze elementy(procek, płyta główna) i szybciutko do domu wymieniać elementy:)

Honda - The Power of Dreams :)

Dodaj odpowiedź