Skocz do zawartości

Zdjęcie

co kupić

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kuczjan

kuczjan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 09:24

co kupić pardom chodzi mi o rok to znaczy o jesień że niektórej można tylko lekko zabronować i jest ok. można siać
a niektórej jesieni nawet ciężki agregat ma problemy z uprawą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co kupić Dzisiaj, 10:50
  •  

#22 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 10:12

co kupić to było mówić ze chodzi ci o porę roku bo wyraz rok można interpretować na wiele sposobów ;)
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#23 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 10:21

co kupić O kamienie w bronie wirnikowej nie ma sie co bac. Obrotowe brony(karuzelowe) maja to do siebie że wyrzucaja kamienie bokami tak ze nie przechodza przez zeby i wał. Ktos kto ma taka brone wie o co chodzi. Czesci robocze są ogólnodostępne(Grene, Granit Unirol) w cenach zazwyczaj 20-50 zl za sztuke w zaleznosci od brony i starczaja na długo.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 13:03

co kupić Są kamienie i KAMIENIE , jak jest ziemia piaszczysta i kamienista to nie polecam agregatu aktywnego- bardzo przesusza ziemię, a w dodatku te kamienie które ą na wierzchu to nie wszystko bo napewno są głazy pod ziemią, osobiście mam ziemię głównie 4a mało piachu , ale jak kupiłem nowego kvernelanda 5 skibowego to w pierwszą godzinę orki traktorzysta wypalił nowym pługiem w głaz pod ziemią i zgubił 5 dłut hehehe( 2,5 m szerokośc orki), a kamienie na wierzchu to sie pozbiera , ale nie wiem czy zwróciliście uwagę co roku się wyoruje - rosna jak kartofle, a to że agregaty czynne boją sie kamieni to osobiście sprawdziłem.

#25 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 13:05

co kupić A co zabespieczen nie miałes ze dłuta sie urwały bo nie powinny?

Na yputube sa fimy z testów bron aktywnych na betonie i kamieniach i tylko iskry leca a nic sie nie urywa ani łamie.

#26 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 15:52

co kupić Nowy pług AD100 z resorami ,ale i ciągnik nowy TM155 a oraliśmy na wiosnę to zapier.... zdrowo z 11 na godzinę i zgubił-niestety. A co do testów to wiesz jak jest, na pokazie działa, a później kupujesz nestepne elementy robocze(niby oryginalne) a tu lipa z marchwi zrobione, ja na nowych lemieszach to ze 180 ha zaorałem a drugi komplet od dilera niby orygnał a tu może z 80 ha. A dodam jeszcze że w drugim pługu AB100 też nowym zgiąlem korpus hehehe, ale mam jeszcze gwarancję i wymienią.

#27 Share kuczjan

kuczjan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 17:25

co kupić tyle dyskusji a ja nie wiem co kupić nadal
chcę do wiosny coś zakupić
ale podsumuwójądz widzę że większość z was
radzi raczej agregat aktywny ale
jeszcze jedno mokra jesień,wiosna i rędzina jak wtedy
bedzie działał agregat aktywny

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2009 - 13:49

co kupić Im mokrzejsza ziemia tym mniej intensywna uprawa. Na mokrej aktywny Ci ubije ziemię i będzie bardzo zwięzła. Obrazowo zrobi się tak jak ze śmietaną jak ją ubijesz mikserem to zrobi sztywna. rędzina nalęzy zresztą do gleb tzw. minutowych, więc uprawa musi być wykonana w optymalnych warunkach. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 01 luty 2009 - 16:01

co kupić A czy ktoś z was użytkuje taki agregat uprawowo-siewny jak Farmet Kompaktomat półzawieszany http://www.farmet.cz...rzedsiewne.html ?Myślę o kupnie takiego agregatu uprawowo-siewnego, proszę o opinie na temat tej maszyny rolniczej czy jest warta swoich pieniędzy ???
Pozdrawiam!!! ;)
Green power ;]

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2009 - 19:17

co kupić Sama budowa jest jakby rozbudowaną wersją Atlasa/Marsa z UG. Ten ma dodatkowo włóki, także zdecydowanie będzie uprawiał dokładniej. Jak wiadomo włóki równają pole i polepszają podsiąkanie bez niekorzystnego zamazywania wierzchniej warstwy gleby.

#31 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 02 luty 2009 - 12:28

co kupić kuczjan@ chcesz to do mtz 82.... na 17 ha, to powinien sobie dać spokojnie rade, a uprawione bedziesz miał super... napisz tylko ile masz $$$ do wydania na to... i teraz pytanie... czy siewnik tez chcesz kupić ???

#32 Share dzondir

dzondir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 03 luty 2009 - 10:32

co kupić Wracajac do poprzednich wypowiedzi to mysle,ze warto obejrzec http://allegro.pl/it..._agro_masz.html i waly masz 3 do wyboru do koloru ;) Poza tym nie zlyszalem, zeby kltos sie skarzyl na agroamsza.

#33 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2009 - 21:07

co kupić Agregaty z Agromaszu są bliźniaczo podobne do produktów oferuje UG połączenie rozwiązań konstrukcyjnych agregatów ze Słupska i Grudziądza.

#34 Share FAZI

FAZI

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 09:18

co kupić a ja mam z tej firmy i tez mi dobrze sie sprawuje http://www.allegro.p...t_skotarek.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 00:03

co kupić Przyłączam się do prośby o opinie na temat Kompaktomatu? Szczególnie interesuje mnie jak sobie poradzi w uprawie wiosennej pod kukurydze na glebach mozaikowatych, oraz czy na mokrej glinie się nie pozakleja?

Dodaj odpowiedź