Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3527 odpowiedzi na ten temat

#2061 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1836 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 19:56

co sadzicie o marce kubota ale z drugiej strony jeśli za kubotę płacę niewiele mniej od JD to wymagał bym aby wyposażenie było ciut lepsze niż w budżetowym o kilkadziesiąt tys tańszym NH TD

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 20:28
  •  

#2062 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4164 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 21:05

co sadzicie o marce kubota Ile mżna pisać o montażu kuboty? Ja rozumiem siłe propagandy ale czasami wystarczy tylko pomyśleć. Ktoś tutaj pisał, że bloki odlewają gdzieś poza japonią. No ale to przecież nie główny komponent. Wtryskiwacze denso. Alternator czy rozrusznik może hitachi. Pompa hydrauliki napewno tej firmy. Te ciągniki są składane w jednej fabryce z części większych lub mniejszych dostarczanych do niej z innych fabryk. Należących do podwykonawcy lub kuboty i tyle. Tak produjkują inni. Nic nowego. Z tym wyposażeniem to prawda ceny są jakie są. A wyposażenie nie powala i nie mówie już o isobus. Ale inne marki mają do zaoferowania więcej ciekawych rozwiązań ułatwiających życie i podnoszących konfort.

#2063 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 21:13

co sadzicie o marce kubota Popieram was zgadzam się że za taką cenę jak teraz kosztuje kubota mogli by trochę lepsze wykończenie dawać. Posiadam kubote robiłem JD i NH to mają lepsze gatunkowo materiały w kabinach wyciszenie zwłaszcza JD. To pierwsza sprawa a teraz coś w sprawie komponentów z jakich to są składane ciągniki to cytuje: Ze świecą szukać dzisiaj producenta, który do swoich maszyn montuje 100% podzespołów wytwarzanych w jego fabrykach. Wpływ na to ma ekonomika produkcji. Po prostu nie opłaca się wytwarzać każdej części potrzebnej do montażu przykładowo ciągnika. Istnieją firmy, które zajmują się produkcją danych podzespołów od lat i robią to perfekcyjnie. Dlatego rozsądek kierownictwa każdego dużego koncernu i małej firmy podpowiada, aby podpisać z takimi dostawcami umowy i montować ich produkty jako swoje- najlepiej ze swoim logo. w takim przypadku mamy do czynienia z częściami określanymi skrótem OEM ( Original Equipment Manufacturer ), czyli trafiającymi na montaż fabryczny.
W następstwie takiego postępowania fabryka dysponuje częściami zamiennymi, które wytwarza dla niej inna firma. Oczywiście tajemnicą poliszynela pozostaje rzeczywista nazwa tego producenta. Wiadomość ta jest skrzętnie ukrywana, a kto ją posiadł, ma szansę zaoszczędzić pieniądze na zakupie części zamiennych. Wiadomo przecież, że kupując cokolwiek od dilera jakiegokolwiek sprzętu, otrzymamy produkt oryginalny, ale najczęściej z wysoką cenę. Oczywiście część taka jest idealnie dobrana do naszej maszyny i o jej jakość możemy być spokojni. Z drugiej strony, mając wiedzę, przez kogo jest w rzeczywistości wytwarzana, możemy kupić ją z logo prawdziwego producenta- nawet za pół ceny. Rozwikłanie tajemnicy OEM jest więc szansą na zaoszczędzenie pieniędzy bez utraty jakości nabytych produktów. Dotyczy to zarówno małych części jak i dużych podzespołów. koniec cytatu:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2064 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 21:24

co sadzicie o marce kubota będą produkowane ciągniki od 130do 170KM wiec w japoni dalej beda produkowane mniejsze modele poniżej 130 KM czy to tak można rozumieć... to skladanie z komponentów i podzespołów to już nie jest produkowanie.......... wez mi to wyjaśnij Hubertuss bo ja nie wiem sam co mam myśleć i może w chwili zachwytu wydałem 162 tys na ciągnik nie nadajacy się wcale do pracy i jakim cudem udało mi sie nakręcić 2600 MTH do tej pory ... albo cud albo was oszukuje....

#2065 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 21:32

co sadzicie o marce kubota No to przecież oczywiste że każdy ciągnik jest zmontowany! Żaden nie jest odlany z jednego kawałka metalu. Fabryka nie ma również złóż rudy żelaza z której przecież ciagniki sa produkowane! a więc wszystkie traktory na świecie to składaki i wychodza z róznych fabryk! Epokowe odkrycie hubertusie. :D I bardzo dużo jest w Twoim poście "może" i "gdzieś tam" co jest bardzo mało precyzyjne. Nie wymieniłeś żadnego głównego podzespołu ( no może pompa Hitachi) A wyposażenie jest takie że w zasadzie niczego nie można się przyczepić. A że proste i mechaniczne ( w mniejszych modelach) to dla innych minus dla znów innych plus. Cenowo nie wychodzi to źle.

#2066 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 21:34

co sadzicie o marce kubota kolego Misiek100245 niem się co unosić sam posiadam kubote 9540 i na razie żadnych awarii nie było ale znam inne marki co ludzie porobili po 2600 i 3000 godzin i też nic się im nie dzieje.

#2067 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4164 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 21:43

co sadzicie o marce kubota Widać jak niektózy pięknie umieją obracać kota ogonem jak tylko wiatr zawieje. Na jednej stronie każą wymienić 5 komponentów. Na drugiej piszą, że to przecież nic dziwnego, że ciągnik się składa z różnych części. Tak produkowane to składane, wyjaśniam to tutaj od jakiegoś czasu. Wielu wierzy dalej w to, że wszystko od początku do końca jest made in kubota. A tu blok odlany gdzieś tam, pompa hitachi, wtryski denso jak i pewnie cały układ paliwowy. Przykłądy pewnie można mnożyć. Akumulator koreański itd.
Tak jak pisze @versu inne ciągniki też bez problemów przejeżdżają spore przebiegi. Nawet tańsze nh. 2600 mth to żaden wyczyn pogadamy jak będzie 12 czy 15 tys.

Edytowany przez hubertuss, 12 grudzień 2013 - 21:44.

#2068 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 21:45

co sadzicie o marce kubota Dziwi mnie tylko sprawa tej 128 czareczka i ktoś tam pisał jeszcze że straszni dużo pali, ja znam jednego użytkownika który jest bardzo zadowolony z takiej 128. Prawda jest taka że w każdej marce trafiają się czasem felerne sztuki, a czasem jakiś model wyjdzie że ma wady i po jakimś czasie wycofują a w jego miejsce wchodzi inny i poprawiony. Myślę że tak naprawdę to kubota dopiero zaczyna gonić wielki koncerny produkujące ciągniki i trzeba dać jej czas, zobaczymy jakie będą te większe modele.

#2069 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 21:47

co sadzicie o marce kubota Akumulator jest japoński dla Twojej wiedzy. Trudno żeby firma produkująca traktory produkowała akumulatory.

#2070 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1167 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 21:55

co sadzicie o marce kubota A w sprzedaży ciągników za październik kubota na 5 miejscu, a ferguson nie wszedł do 10. Chyba w korbankowie szykują się zwolnienia. Ma ktoś dane z innych krajów jak kształtuje się sprzedaż traktorów w tym roku, bo u nas widać bidnie wszyscy przędą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2071 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4164 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 21:59

co sadzicie o marce kubota Któryś z użytkowników pisał, że koreański. Może te japońskie krzaczki kogoś zmyliły. Ale niech będzie, że japoński.
To, że kubota zaczyna gonić to zgoda. Zwłąszcza w segmęcie dużych ciągników o mocy powyżej 100 km uczą się dopiero. Co też pisałem już nie raz.
Co do awarii zważywszy, że na tym forum jest nie wielu użytkowników kuboty w porównaniu do użytkowników jd np. Czytałem już o problemach czareczka85 o zgrozo serwis nie potrafił naprawić. Były też dwie rozpołowione z poważną awarią rewersu. Ktoś skarżył się na wibracje. Inny użytkownik miał problem z zaworami hydrauliki jak dobrze pamiętam. Inny z układem wtryskowym, którego jakoś firma premium trade nie potrafiła naprawić. Także nie jest to sprzęt idealny. Ale też nigdy nie pisałem, że nie da się tym pracować.

#2072 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 22:41

co sadzicie o marce kubota Kubota nikogo nie goni. Jest na 89 miejscu najbardziej innowacyjnych kompanii na świecie według Forbes'a:
http://www.forbes.co...companies/list/
W innym rankingu 2000 największych spółek publicznych na świecie jest na 606 miejscu. Większe są tylko John Deere i Caterpillar. Agco (czyli Valtra, Fendt i Massey razem wzięte) jest na1314 miejscu.
http://www.forbes.co...lter:All states
No ale zaraz znajdzie się malkontent hubertus i napisze że i tak traktory Kuboty się psują. :D

#2073 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 23:21

co sadzicie o marce kubota Kolega hubertus czasem wprowadza trochę zamieszania, powinniśmy się skupiać bardziej na szczegółach wynikających z używania ciągników, myślę tu o tym że ci którzy posiadają kuboty niech piszą więcej spostrzeżeń tym samym przyczynimy się do tego iż ci co się zastanawiają nad kupnem będą mogli ocenić przed zakupem czy warto zainwestować w kubotę. Pisanie ze Fendt jest lepszy nic nie wnosi do tematu o kubocie. Tam wcześniej odzywał się kolega Misiek 100245 ma nakręcone 2600 godzin to coś może napisać o spalaniu,przekładni itd

#2074 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4164 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 07:44

co sadzicie o marce kubota @wolowik mało, że nie rozumiesz tego co czytasz to nie potrafisz powstrzymać się od osobistych przytyków. No cóż każdy pisze jak potrafi. Ranking innowacyjności kompani nie ma nic wspólnego z innowacyjnością produktów to po pierwsze. Po drugie mowa była o tym, że kubota dopiero wkracza do segmentu większych ciągników, zaczyna gonić większych producentów. Co ciekawe nie tylko ja o tym pisałem. Dopiero się tego uczą i tak poprostu jest. Żadna firma wchodząc w jakiś segment rynku z nowym produktem nie wie o nim wszystkiego.
@Versu rozumiem, że zamieszania nie ma, gdy wszyscy prezentują jedno zdanie pasujące dla wszystkich. Gdyby o przedmiocie mogli wypowiadać się tylko posiadacze dyskusja też by nic nie dała. Skąd wiesz, że kubota mało pali skoro nie posiadasz wszystkich a przynajmniej większości ciągników produkowanych na świecie. Przykłady można mnożyć. Użytkownik ma jakiś większy zakres wiedzy dotyczący codziennej eksploatacji, ale osoba nie posiadająca danej rzeczy może przekazać informacje z innych źródeł. Jak choćby raporty @wolowik. Nie bardzo potrafi je zinterpretować i trafnie powiązać z tematem dyskusji, nie robił ich. Nie jest właścicielem forbes a ani firmy, która te raporty opracowała. Ale nie mam podstaw by je negować. Informacja jak każda inna.
O akumulatorach z koreii pisał posiadacz ciągnika. Można sobie poszukać. O blokach odlewanych poza japonią chyba w tajlandii pisał jeden z powiedzmy zwolenników marki kubota. Ja nie mam czasu uczyć się tego na pamięć ani zapisywać. Jeśli ktoś chce niech poszuka.
Pisanie o tym że coś jest lepsze lub gorsze ma olbrzymi sens. Ponieważ umożliwiw to wymianę spostrzeżeń na temat różnych marek i porónanie przedmiotó/ciągników. Ale widzę tutaj jest specyficzna grupa, osoby nie posiadające nie mogą się odzywać, porónanie do innej marki nic nie wnosi do dyskusji. Trzeba tylko chwalić. Rozumiecie wogóle sens forów dyskusyjnych?

Edytowany przez hubertuss, 13 grudzień 2013 - 07:49.

#2075 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 08:33

co sadzicie o marce kubota @hubertuss raporty robione sa prze niezależne osoby które nie mają uprzedzeń do żadnej marki w przeciwieństwie do Ciebie. Nie zrobiłem żadnej interpretacji tego rankingu więc nic mi nie wciskaj. Podałem tylko miejsca i linki. każdy kto ma trochę oleju w głowie zrobi interpretację sam. Ciągle powtarzasz te same bzdury. Akumulator w moim ciągniku jest japoński. Jesli nawet bloki odlewane sa w tajlandii to kto wie czy ni jest ot poprostu inna fabryka Kuboty zajmująca się odlewami. Czy to nie jest ta sama firma? Tego nie wiesz. Nawet jeśli nazywa się inaczej może należeć do koncernu Kuboty.Jest tu grono osób którym za wszelką cenę chcesz wmówić że Kubota jest słaba i się psuje.

#2076 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1167 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 08:39

co sadzicie o marce kubota Hubert,Ty bystry poszukiwacz wiedzy internetowej jesteś.Masz może gdzieś dane odnośnie sprzedaży ciągników w innych krajach UE, bo jestem ciekaw czy kubota cokolwiek zwiększa sprzedaż i jak to się ma na tle innych firm. W sadownikach i mini traktorach widać są mocni, w małych rolniczych też jako tako, ale te większe to jeszcze nie bardzo. Oglądałem taki większy model to za te pieniądze spodziewałem się troche więcej i lepiej wykonanego.

#2077 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4164 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 09:34

co sadzicie o marce kubota Nie zajmuje się jakoś szczególnie takimi rzeczami. Jednak w polsce faktycznie kubota jest mocna w mini, małych ciągnikach i sadowniczych. Ze względu na bogatą ofertę w tym segmencie na tle innych firm działających w polsce. Druga sprawa to fakt, że firmy takie jak korbanek, jd czy nh lub sdf. Mające co prawda skromniejszą gamę ciągników małych czy sadowniczych nie skupiają się tak mocno na tym segmęcie. Wolą skupić się na dużych ponieważ więcej zarabia się na sztuce.
@wolowik nie jestem do niczego uprzedzony. To, że w twojm ciągniku jest akumulator japoński nie znaczy, że we wszystkich jest tak samo i nie znaczy, że ty to na 100% wiesz. Więc w tym momencie to ty tworzysz bzdury. Podając swój ciągnik/akumulator jako przykład wszystkich kubot na świecie. Podsumowując ty piszesz, że jestem uprzedzony ja moge napisać, że masz klapki na oczach i bezkrytycznie wierzysz w kubote. Akumulator jest tego doskonałym przykładem. Ja napisałem co napisał użytkownik kuboty a ty zaraz się unosisz bo u ciebie jest japoński. Przy czym ja nie napisałem, że w 100% kubot jest koreański.
Co do raportów mowa była o tym, że kubota zaczyna gonić wielkie koncerny produkujące ciągniki. Chodziło w postach o poprawianie nowych modeli, wchodzenie na nowe segmenty rynku i zdobywanie doświadczeń. Poczytaj sobie jeszcze raz. Ty napisałeś, że nikogo nie goni i podałeś linki do raportów. Niestety te raporty nic nie mówią o rozwoju produktów czy choćby wynikach sprzedaży ciągników powiedzmy powyzej 100 KM, nowych rynkach itd. W tym momencie raporty poprzedzone zdaniem, że nikogo nie goni sa poprostu nie na temat. Moje pytanie więc brzmi czy wiesz czym różni się innowacyjność kompanii od innowacyjności produktu? Czy potrafisz czytać ze zrozumieniem, interpretowac dane, które podajesz w danym kontekście? Bo na forum była mowa o innowacyjności produktu i poprawianiu następnych modeli a ty wyrwałeś się z innowacyjnością kompanii. Dodałes jeszcz raport o wielkości spółek. A na koniec podsumowałeś jak kulą w płot, że jestem malkontentem i tak napisze, że kubota się psuje. Ja pytam gdzie są tam raporty awaryjności skoro taakie podsumowanie posta? O nic innego ci nie chodziło jak tylko o głupią zaczepke pod moim adresem na koniec.

Edytowany przez hubertuss, 13 grudzień 2013 - 09:41.

#2078 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 09:41

co sadzicie o marce kubota @nie masz ciągnika i czerpiesz wiedzę o nim z forum. A potem zarzucasz użytkownikom że pisza bzdury... hehehe dobreee.

#2079 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 09:44

co sadzicie o marce kubota Kubota coraz więcej sprzedaję ciągników w naszym kraju co obrazuje załączony link.

A czy ciągnik wyprodukowany w Europie będzie gorszy od ciągnika wyprodukowanego w Japonii. Odpowiedz jest prosta - wszsytko zależy na jakim poziomie jakości chce pozostać na bardzo wysokim czy jakość będzie obniżała by obniżać cenę na swoje produkty. Tego to nikt nie wie.

Zgadzam się z kolegą PawłemWlkp, iż jakość wykonania (zapewne chodzi o wnętrze) pozostaje wiele do życzenia i tu Kubota powinna nad tym popracować. W m9960 którą miałem na testach panel z włącznikami napędu itp był lużny i miał jakby zaraz wypaść. Mogłoby być w niej troszkę ciszej, wykładzina podłogowa dla mnie była za miękka (wyciśnie się po iluś latach).

http://maszynydlafarmera.pl/index.php/aktualnoci/1336-sprzeda-nowych-cignikow-spada-ronie-rynek-uywanych

Edytowany przez krowka62, 13 grudzień 2013 - 13:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2080 Share manius59

manius59

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 18:26

co sadzicie o marce kubota Kolego Versu kiedys pisłeś o wibracji kabiny, czy coś się zmieniło? Zdaje sie,że jeszcze kilku użytkowników o tym pisało, a jak narazie podobno jestem jedyna osobą która to zareklamowała. Umnie kolejne podejście w celu wyeliminowania usterki zakończone niepowodzeniem. Poza tym z maszyny jestem zadowolony (m7040) i na razie bez awarii.