Zaloguj się, aby obserwować  
Ryan

Czujnik strat

Polecane posty

Ryan    0

Witam mam pytanie co do zasady działania czujnika strat zboża? jakiego typu czujniki sa tam wykorzystane ile ich jest.... może ma ktoś jakiś schemat nie koniecznie musi być ideowy... (albo ktoś z posiadaczy nowych kombajnów mógł by wrzucić jakąś instrukcje obsługi...rysunek, zdjęcie dotyczące działania ich czujników)

 

Tak mnie kusi cos zrobic teraz gdy jest troche wiecej wolnego czasu :lol:

 

 

Pozdro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Nie wiem jak jest w nowszych ale z tymi co sie spotkałem to czujników jest 3. Pod wytrzasaczami, na przeciw wylatujacych plew, i pod sitami.

W czujnik udeżaja ziarka powodujac impulsy które są odbierane przez wskaźnik który to pokazuje np, na mierniku wartość(moga byc diody badz kontrolki)

Kombajnista decyduje ustawiając czułość czujników jakie parametry go interesuja. A więc za komabjnem wylatuja ziarka ale liche więc zmniejsza czułośc i wskazuje mu norme, ale gdy tylko cos pójdzie nie taknp, bedzie jechał szybciej to kombajn zacznie wypuszcac z siebie zboże to na czujniku to zauważy.

Nie wiem czy sam coś zrobisz jedynie kupisz i zamontujesz. Bo czujniki sa czułe(dokładne) a wskaźniki to jednak troche elektroniki która to interpretuje impulsy czujników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryan    0

O dzieki :lol: Myśle ze jak dostane moze jakies foto(szczegolnie wlasnie dotyczace miejsca i rodzaju czujnika) to dam rade cos zrobic jestem z zawodu teleinformatykem i mam jako takie pojecie o tym... wiec bede wdzieczny za dalsze podpowiedzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj