Skocz do zawartości

Zdjęcie

Valtra C100

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mlodociany17

mlodociany17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Modernizacja Rolnictwa

Napisany 11 luty 2007 - 21:10

Valtra C100 Co sadzicie o ciagnikach Valtra serii A | C | M ?? Który ciagnik z tych serii byłby odpowiedni na 30 do 50 ha
MI najbardziej podoba sie C100. Jakie zalety ma ten ciagnik a jakie wady?? Jakie ma spalanie?? Prosze o komentarze wypowiedzi, i czy ktos jedził lub posiada taki ciagnik??
Co to jest ten Wentylator ze sprzęgłem lepkościowym??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Valtra C100 Dzisiaj, 01:31
  •  

#2 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 luty 2007 - 11:17

Valtra C100 jesli chodzi o nowe valtry to serie m zastapiono n, serii c juz wogole nie ma w ofercie. Jesli kryterium ma byc cena to pewnie seria a i 6000 beda zblizone do siebie i napewno tansze od n
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 15 luty 2007 - 12:13

Valtra C100 cześć co do Valtra A 95 ma silnik 44DT 98KM a np N91 ma ten sam silnik 44DT 96KM tylko seria A jest napewno tańsza co za tym idzie ma mniej elektronicznych bajerów napewno ma prostrze skrzynie biegów bo 12X12 mechaniczna a N w wersi HI TECH 36X36 ten model A ma tą samą siłe tylko skromniejsze wyposażenie i mniejsze wydajności np. hydraulika 55 l/min a N ma 73 l/nin chociarz niekiedy prostrzy ciągnik "mechaniczne przełączniki" oznacza nie do zajechania a z elektroniką różnie bywa, ale ogólnie jak ja bym miał brać koło 100KM to nie wzioł bym Valtry bo w tym tygodniu pytalem o A 75 i netto podstawa praktycznie bez wyposażenia 140tys a np. FENDT 309CI 112KM kosztuje dzisiaj 180tys +VAT tylko wyposażenie porządne i niebagatela jaki traktor, pozdrawiam...

#4 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 15 luty 2007 - 13:29

Valtra C100 seria 6000 będzie produkowana tylko do końca 2007r. Może N 101? w wersji Hi Tech z przednim tuzem i jeszcze kilkoma drobiazgami koło 210 tyś netto

#5 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 15 luty 2007 - 15:21

Valtra C100

cześć co do Valtra A 95 ma silnik 44DT 98KM a np N91 ma ten sam silnik 44DT 96KM tylko seria A jest napewno tańsza co za tym idzie ma mniej elektronicznych bajerów napewno ma prostrze skrzynie biegów bo 12X12 mechaniczna a N w wersi HI TECH 36X36 ten model A ma tą samą siłe tylko skromniejsze wyposażenie i mniejsze wydajności np. hydraulika 55 l/min a N ma 73 l/nin chociarz niekiedy prostrzy ciągnik "mechaniczne przełączniki" oznacza nie do zajechania a z elektroniką różnie bywa, ale ogólnie jak ja bym miał brać koło 100KM to nie wzioł bym Valtry bo w tym tygodniu pytalem o A 75 i netto podstawa praktycznie bez wyposażenia 140tys a np. FENDT 309CI 112KM kosztuje dzisiaj 180tys +VAT tylko wyposażenie porządne i niebagatela jaki traktor, pozdrawiam...

krzysiu skąd masz te informacje ze fendt 309 ci kosztuje 180tys netto, ja dzis dostałem wycenę 308 ci z korbankow i wlaśnie fendt 308 ci kosztuje 180tys netto a brutto 220tys ???????? a 309 juz podobno nie robia ze zwykłą skrzynia tylko z vario

#6 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 15 luty 2007 - 16:45

Valtra C100 1. wycena a cena zakupu to dwie inne bajki:)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#7 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 15 luty 2007 - 17:01

Valtra C100 właśnie Artur dobrze powiedział Yacenty ja mam taką cene bo mój sąsiad kupił FENDT 309CI przed samym nowym rokiem ale na bank końcówka grudnia i co do jednej złotówki dali 180tys+VAT i ma komplet obciążników, klime, i zwykłom skrzynie 21 biegów, rewers mechaniczny i strasznie szerokie opony przód 440/65 R 24 a tył 540/65 R34 oni dali tyle myśle że cena zbytnio się nie zmieniła a drugi mój znajomy na program się starał to teraz niedługo ma dopiero 309 na plac przyprowadzić a mało tego przed wczoraj na placu u Korbanków w Tarnowie też była 309CI normalna teraz została się tam jeszcze 307CI, pozdrowionka...

#8 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 luty 2007 - 18:38

Valtra C100 Przecież tego 309 przestali produkować-to jest taka wyprzedaż zapasów magazynowych :)-a jak wiadomo wtedy są obniżki-chociaż to i tak 220 tys-a więc jak za darmo :)

#9 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 15 luty 2007 - 19:04

Valtra C100

Przecież tego 309 przestali produkować-to jest taka wyprzedaż zapasów magazynowych :)-a jak wiadomo wtedy są obniżki-chociaż to i tak 220 tys-a więc jak za darmo :)

znajomy kupił w końcówce 2006 fendt 309ci + tur stoll za 240 tys brutto
ale to był jakiś pokazowy egzemplarz z nabitymi juz motogodzinami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 15 luty 2007 - 21:06

Valtra C100 Witam
valtra to ogólnie fajny sprzęt a każdy z wymienionych dużo rózni A jest małym prostym i zwrotnym ciągnikiem M iC ca wyposażone tylko w skrzynie i hydraulikę sterowaną elektronicznie duży wachlarz wyposarzenia oferuje seria N a sprzęgło wiskotyczne pozwala w tym przypadku załączyc wentylator w określonych warunkach (wysokość tęperatur)
pozdrawiam

#11 Share tomek21

tomek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 07 marzec 2007 - 19:37

Valtra C100 ja bym wybral na twoim miejscu valtre N 100 konną bo mam wieksze zaufanie do tych traktorów pracowalem valtrą fentem i john deere w holandii. valtra naj mniej pali i ja nie wiem skad ma tyle sily. pola w holandii sa podmokle i z plugiem ma traktor co robic. valtra nawet dymku nie puscila a myslalem jak mi zaczal siadac ze juz nie wyjade.
jak mu wrzuciłem 4x4 to myslałem ze plug rozerwie. wyszla bez problemu. naprawde polecam. tam wszyscy rolnicy w regionie gdzie pracowalem przechodzili na valtry bo sa bardzo oszczedne i ponoc troszke tansze niz fenty z takim samym wyposazeniem lub podobnym. ponadto serwis jest tanszy. silniki Valtra Sisu to jest naprawde nie do zarąbania

#12 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 08 marzec 2007 - 19:17

Valtra C100 a wiecie cos na temat awaryjnosci tych ciągników(Valtra)? jak wygląda kultura pracy silników? co jest w skrzyniach biegów, że niektórzy nażekaja na nie? z góry dzieki :( Pozdrawiam :rolleyes:

#13 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 08 marzec 2007 - 19:55

Valtra C100 silniki sisu pracują ladnie troche jak są zimne to klekotają pare sekund :rolleyes: i faktycznie są mocne skrzynia biegów jest dobrze zestopniowana no i może na początku cięzko się biegi przełączało znajomi mają valtre z przebiegiem ponad5000 mth i na skrzynie nie narzekają kabina jest dość prosta i komfortowa wszystkie elementy obsługi sa umieszczone ergonomicznie a spalanie jak dobrze pamiętam to najwięcej było 18l/ha dość głęboka ork a siewn z wałem doprawiającym aw gruberze to już starcza okolo 7l/ha narazie nie znam cen serwisowych bo przegłady mam gratis w całości ale wiem że pąpka paliwowa którą mi wymieniali na gwarancji to kosztuje około1400złotówek :( ogólnie ciągnikem pracuje się dobrze nawet mój ojciec chętnie do niego siada niby wielu krytykuje hydraulikę o wydatku 70l/mim ale do maszyn które posiadam jest wystarczająca

czy ktoś jedzie do finlandii 15 marca???

#14 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 14 kwiecień 2007 - 10:35

Valtra C100 Też jestem za Valtrą N101. Fajny ciągniczek z dobrym wyposażeniem (szególnie wersja hi-tech). Dobry do pracy z ładowaczem i do pracy w polu. Szerokie opony, przedni TUZ, mocniejszy TUZ z tyłu i dobrze dociążony wspaniale będzie się sprawował w średnim gospodarstwie jako ciągnik główny.

#15 Share Seb@

Seb@

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 22:13

Valtra C100 A jak wygląda serwisowanie Valtry? Czy macie daleko do serwisu? I jeśli można wiedzieć to czy na Śląsku lub w województwach ościennych są jakieś serwisy?

#16 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 08 czerwiec 2007 - 14:26

Valtra C100 W Wielkopolsce w Paczkowie pod Szwarzędzem jest główna siedziba Valtry w Polsce.

#17 Share polac

polac

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 08 czerwiec 2007 - 20:11

Valtra C100 A na 30-50 ha to opłaca się kupić nowy ciagnik za 200 tys???Bo według mnie lepiej kupić kilkuletni używany a resztę włożyć w maszyny,ziemię,budynki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 09 czerwiec 2007 - 18:56

Valtra C100 jak ja bym miał możliwość kupić ziemię to choćbu jeszcze kilka lat bym sie męczył stzrym gratem ale ziemia ważniejsza a co zrobić jak jej brak!!! a już chyba niema Valtry C teraz je N :D