Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzęgło w NH TDD

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karolek321

karolek321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 12 wrzesień 2008 - 20:01

Sprzęgło w NH TDD Mam NH TD90D i po przepracowaniu zaledwie 400mtch zauważyłem ślizganie sie sprzęgła przy wiekszych obciążeniach. Miał może ktoś podobne problemy?? Wiecie może jakie są koszty naprawy koszty częśći jakieś dane do ustawienia sprzęgła??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzęgło w NH TDD Dzisiaj, 17:12
  •  

#2 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 04 październik 2008 - 20:42

Sprzęgło w NH TDD Chyba w jakimś RPT był art. o TD w jakimś dużym gospodarstwie i tam po kilku tysiącach robili sprzęgło (bo w TURze chodził) to 4-5 tyś. zł to kosztowało.
a

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 październik 2008 - 20:44

Sprzęgło w NH TDD 400 mtg gwarancja już sie skończyła? który to rocznik? podobno jakieś wadliwe tarcze były ale już od jakiegośczasu dają lepsze, może to tylko tarcza sprzęgłowa więc max 400-500zł :P

#4 Share karolek321

karolek321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 05 październik 2008 - 08:58

Sprzęgło w NH TDD

Chyba w jakimś RPT był art. o TD w jakimś dużym gospodarstwie i tam po kilku tysiącach robili sprzęgło (bo w TURze chodził) to 4-5 tyś. zł to kosztowało.

Też to czytałem ale ten ciągnik zrobił ten przebieg tylko i wyłącznie w TURze i wycinaku i nic pozatym wiecej nierobił

400 mtg gwarancja już sie skończyła? który to rocznik? podobno jakieś wadliwe tarcze były ale już od jakiegośczasu dają lepsze, może to tylko tarcza sprzęgłowa więc max 400-500zł :P

ON jest z kwietnia 2006 gwarancja sie już skączyła :angry: A może wiesz coś wiecej o tych wadliwych tarczach

Nie piszemy posta pod postem, używaj opcji EDIT

Edytowany przez krolikNH, 05 październik 2008 - 11:02.
Łączenie postów

#5 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 05 październik 2008 - 10:32

Sprzęgło w NH TDD no bo ty chlopaku sprytny jestes w NEW Hollandach tdd trzeba po jakims czasie samu wyregulowyc sprzeglo bardzo prosta robota roboty jest gora 1min w tych ciagnikach jak wciasach pedal sprzegla musi byc troche luzu a jak sprzeglo bedzie ci bralo na samym poczatku to 150mtg i trzeba wymieniac tarcze

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 październik 2008 - 10:59

Sprzęgło w NH TDD jak ślizga sie tylko przy większych obciążeniach to może jest jeszcze nadzieja, miałem tak w mf 255 popuściłem sprzęgło bo tez nikt nie lregulował i zniknoł skok jałowy :P więc po popuszczeniu dalej się slizgał ale ze 100-200 godz pochodził tylko w lekkich pracach i sprzęgło się dotarło i jest ok, więc może wyreguluj jak należy to sprzęgło i pracuj w lekkich pracach bez 4x4 na niższych biegach i może się dotrze jeszcze :P

#7 Share karolek321

karolek321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 05 październik 2008 - 12:52

Sprzęgło w NH TDD

no bo ty chlopaku sprytny jestes w NEW Hollandach tdd trzeba po jakims czasie samu wyregulowyc sprzeglo bardzo prosta robota roboty jest gora 1min w tych ciagnikach jak wciasach pedal sprzegla musi byc troche luzu a jak sprzeglo bedzie ci bralo na samym poczatku to 150mtg i trzeba wymieniac tarcze

O to chodzi że luz cały czas był właściwy
Tak na wiekszym obciążeniu sie ślizga narazie niebęde nic robił może jak mówisz sie dotrze choć w to troche wątpie ale czas pokarze

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 październik 2008 - 13:15

Sprzęgło w NH TDD no ale najpierw sprawdz czy tam wszystko jest dobrze ustawione i podreguluj co trzeba i dopiero docieraj w najlżejszych pracach :P

#9 Share karolek321

karolek321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 05 październik 2008 - 14:30

Sprzęgło w NH TDD Wiesz tu mało co wyregulujesz jedynie skok jałowy sprzęgła bo do dzwigienek niema dostępu z zewnątrz ( brak okienka). Zeby sprawdzić dzwigienki trzeba rozpoławiać ciągnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 październik 2008 - 15:38

Sprzęgło w NH TDD to w td nie ma chydraulicznego sprzęgła? jak masz za mały skok jałowy lub go wogóle niema to tez mogłeś podpalić lekko sprzęgło i dlatego ślizga się pod obciążeniem

#11 Share karolek321

karolek321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 październik 2008 - 11:54

Sprzęgło w NH TDD

to w td nie ma chydraulicznego sprzęgła? jak masz za mały skok jałowy lub go wogóle niema to tez mogłeś podpalić lekko sprzęgło i dlatego ślizga się pod obciążeniem

Sprzęgło jest włanczane mechanicznie a skok cały czas był prawidłowy

#12 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 październik 2008 - 13:13

Sprzęgło w NH TDD no to niewiem może i ta tarcza jest wadliwa?

#13 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 06 październik 2008 - 19:50

Sprzęgło w NH TDD być możliwe że okienko ci nie potrzebne bo nie masz łapek tylko słoneczko

#14 Share karolek321

karolek321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 07 październik 2008 - 06:43

Sprzęgło w NH TDD Z tego co wiem to sprzęgło jest na dzwigienkach a nie na słoneczku

#15 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 12 październik 2008 - 13:05

Sprzęgło w NH TDD

Chyba w jakimś RPT był art. o TD w jakimś dużym gospodarstwie i tam po kilku tysiącach robili sprzęgło (bo w TURze chodził) to 4-5 tyś. zł to kosztowało.

tak tylko tam TD80D pracował tylko do załadunku i nic dziwnego że sprzęgło wysiadło!

#16 Share mario509

mario509

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 16 październik 2008 - 21:33

Sprzęgło w NH TDD

Mam NH TD90D i po przepracowaniu zaledwie 400mtch zauważyłem ślizganie sie sprzęgła przy wiekszych obciążeniach. Miał może ktoś podobne problemy?? Wiecie może jakie są koszty naprawy koszty częśći jakieś dane do ustawienia sprzęgła??

ja niemialem takiego problemu w swoim td80d chociaz mam juz 1700mth i chodzi non stop w turze a czesci to niewiem ile moga kosztowac

#17 Share piotrek10017

piotrek10017

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 16:23

Sprzęgło w NH TDD jak raz wyjechalem orac to wlasnie mialem problem bo nie szedl jak powinnien normalnie jak zjechalem to okazalo sie ze to sprzeglo trzeba podkrecic i wszystko bylo ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share bercikoo

bercikoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 15 wrzesień 2011 - 20:23

Sprzęgło w NH TDD ja niestety mojego td 80d musiałem rozpoławiac po 1900 mth i wymieniac całe sprzegło (nie ma zamieników sprzegła do tego ciagnika) koszt sprzegła + 2 łozyska 4600zł neto + 900zł neto robota u mechanika. w serwisie chcieli mi to zrobic za pól roku. łozyska od sprzegła były tureckie koło zamachowe biło o 5 dych a na wałku od napedu łozysko było polskie fłt a przecierz to włoski ciagnik 3 srubki były tak ukryte ze cały dzien je odkrecał mówił ze tak byle jak zrobionego ciagnika jeszcze nie widział nie polecam tej marki

Edytowany przez bercikoo, 17 listopad 2011 - 20:17.