Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie???

89 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Mateo13

Mateo13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 24 sierpień 2007 - 10:00

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? Są widziałem zależy jakie chcesz koła :P

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? Dzisiaj, 10:05
  •  

#42 Share Bartek19992

Bartek19992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 21 luty 2009 - 20:07

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? mam pytanko kto ma tytana 10 plus (tandem)
ile porzeba wyjść hydrauliki z zasówą i jaki ma rozmiar kół??planuje go kupić i potrzebuje tych informacj...
Sprzedam cyklopa UNHZ-500
i Pług 2 skibowy info na PW

#43 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 21 luty 2009 - 21:04

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? Dobry wujek Google nie gryzie, http://www.uniagroup...ozrzutniki.html
NAPIS ćWICZEBNY

#44 Share Bartek19992

Bartek19992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 22 luty 2009 - 10:14

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? I co myślisz ze ja nie wiem o tej stronie?!! <_< EppS znajdz mi te informacje tam to pogadamy... :lol: prosze o podanie mi rozmiaru felgi u tytana 10 plus i ile potrzeba wyjść hudrauliki z zasówą.

#45 Share Bartek19992

Bartek19992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 22 luty 2009 - 10:15

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? I co myślisz ze ja nie wiem o tej stronie?!! <_< EppS znajdz mi te informacje tam to pogadamy... :lol: prosze o podanie mi rozmiaru felgi u tytana 10 plus i ile potrzeba wyjść hudrauliki z zasówą. Bo nie wiem czy bede potrzebował roździelacza RBS (900zł)

#46 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 22 luty 2009 - 11:13

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? Wiesz o tej stronce ale nie czytasz, dla ułatwienia dodam że rozmiar felg można znaleźć we fragmencie o zestawie kłowym ^_^ . Widać również ile potrzeba wyjść hydrauliki jeszcze lepiej widać to na tym zdjęciu http://www.agrofoto....mage108767.html jeszcze jasniej jest to opisane tutaj http://www.korbanek....ustytan_10.html.
P.S
Dla opon 19.0/45 jedynym rozmiarem felgi jest 17-sto calowa.
NAPIS ćWICZEBNY

#47 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 22 luty 2009 - 13:58

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? jako wielki plus tandema można dodać jego stabilność przy wjeździe na kopiec chociaż raz już przewróciłem ale to był przypadek. tandem jest równie zwrotny jak jednoosiowy. ja swojego 6tonowego ciągam czasami ursusem c 4011 i powiem że nie ma z nim problemów. jedyny problem jaki mi doskwierał ale to podczas transportu zielonki ze słonecznika (wiadomo że było tam ponad 6t bo rozrzutnik posiada oryginalne nadstawki) to jak nie mam z przodu obciążników to na drodze trochę przodem rzucało ale za to w polu to wszędzie przeszedł nie tak jak miałem problemy np z przyczepami. fakt do takiego rozrzutnika potrzeba mocny zaczep przy ciągniku bo od c385 gnie sie jak głupi.

#48 Share Bartek19992

Bartek19992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 24 luty 2009 - 12:03

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? A propos tytan 14 jest jednoosiowy!!! :)

Dowód;
http://www.uniagroup...ozrzutniki.html

#49 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 24 luty 2009 - 18:27

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? ja mam rozrzutnik na tandemie i sprawdza się idealnie. Najlepiej jest jak coś sie wozi na wybojach nawet nie podskoczy a kiedys ciągnąłem jednoosiowy to non stop huk szedł jak tylko dam gazu :)

#50 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 24 luty 2009 - 19:47

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? Mnie się podobają zachodnie rozrzutniki co mają jedną oś ale koła jak w ciągniku. A u nas co to wybór 2 koła albo 4 ale takie same i przy porównywalnej ładowności to wiadomo że 4 będą lepszym wyborem. Co innego jak by porównać te 4 koła z 2 ale większymi (jak wcześniej wspomniałem jak w ciągniku) czyli o porównywalnej nośności

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share LamboR3

LamboR3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 18:01

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? Ja mam roczurnik Czarna Białostocka 8t na tandemnie i sprawoje sie dobrze. :)

#52 Share Lukasz4512

Lukasz4512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 10:15

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? ja mam tandema 6t firmy igamet ciągam go 4512 i pociągnoł by 8t a 7 to spokojnie

#53 Share LamboR3

LamboR3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 19:46

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? U mnie jak naładuje sie czubaty rozrzutnik to Lampo 70 ma co robić.

#54 Share kubaldo

kubaldo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:sport,sztuki walki,fotografowanie,modele maszyn rolniczych ,modele samochodów

Napisany 22 maj 2009 - 15:47

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? według mnie zdecydowanie lepszy jest rozrzutnik na tandemie niż na jednej osi poniewarz jest stabilniejszy
i mniej podatny na wywrotki

#55 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 maj 2009 - 16:09

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? Mam zwykły 3,5t na pojdyńczej osi i mam taki problem że lubie szybciej nastawić taśmę i szybciej jeździć i problem zaczyna się na pastwiskach i uprawianych polach gdzie jest dużo bruzd nierówności itd a efekt tego taki ze rozrzutnik bardzo podskakuje wałek wom potrafafi się rozpiąc burty spadają, czy nawet wał od adapteru mi wypadł oczywiście to skrajności, ale ciekaw jestem czy pod tym względem, tzn kopiowania terenu i płynnej jazdy rozrzutnika tandem będzie dużo lepszy, lub 2 osiówka z przodem skrętnym na resorach, czy tak naprawde jak leciec z 15km/ha to każdy rozrzutnik będzie skakał jak głupi?

#56 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 22 maj 2009 - 16:24

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? jeżeli powyżej 6t - tandem. poniżej i jeżeli mamy małe stanowiska gdzie się dużo ostrych nawrotów robi - jednoosiówka.

#57 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 28 maj 2009 - 10:04

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? @Ferdek07 na pewno tandem jest lepszy co do kopiowania terenu i bardziej stabilniejszy niż jednoosiowy poza tym ciężar rozkłada się na większej powierzchni. A jakim ciągnikiem ciągasz ten 3,5t rozrzutnik??
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#58 Share klaas

klaas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 31 maj 2009 - 20:13

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? Lukasz20 masz racje tandemy są lepsze bo jak np masz zepsute koła to pojedziesz i tak na dwóch osiach
Moje gg 6161477

#59 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 14:07

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? tandem jest lepszy jesli chodzi o stabilnosc i jazdde po miękim terenie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share xxlukas93xx

xxlukas93xx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 02:00

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? tylko i wylącznie tandem! duzo wieksza stabilnosc niz w jedno-osiowych i tandem siada sto razy mniej niz jenda oś! i to ze tandem jest "mniej zwrotyn" albo, ze "po drodze idzie ciezej" to jakies bajki bo jak rozrzutnik moze byc mniej zwrotny??? kierujesz rozrzutnikiem czy ciagnikiem??? ;[ a po drodze idzie tak jak inne :lol: mam warfame 6t i 912 w ciezkich waunkach idzie bez problemu

pozdrawiam