Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc w wyborze aparat <1000zł

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 18:49

Pomoc w wyborze aparat <1000zł Witam. Planuję zakupic aparat do 1000zł. Miałby byc dobry i w miarę prosty aparat ponieważ mówiąc szczerze nie znam sie w ogóle na fotografii. Znalazłem takie oferty

http://allegro.pl/it..._v_olsztyn.html

http://allegro.pl/it...uteral_1gb.html

http://allegro.pl/it...xzoom_nowy.html

Aparacik ma byc nowy. Czekam na sugestie i pozdrawiam ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomoc w wyborze aparat <1000zł Dzisiaj, 05:05
  •  

#2 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 16 sierpień 2008 - 01:39

Pomoc w wyborze aparat <1000zł Jeżeli nie zależy ci na szerokokątnym obiektywie, to polecam Canona S3 IS lub S5 IS. Canony bardzo dobrze radzą sobie w trybie auto, więc tym bardziej powinien przypaść Ci do gustu;)

#3 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 16 sierpień 2008 - 08:59

Pomoc w wyborze aparat <1000zł mam s3is jako 2 aparat - zabieram go wszedzie tam gdzie lustro jest za duze albo po prostu mi go szkoda ;)
kreci dodatkowo fajne filmiki - ogolnie super sprzet - fajny zoom, ruchomy ekranik

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#4 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 16 sierpień 2008 - 09:44

Pomoc w wyborze aparat <1000zł Zainteresował mnie też aparat fuji finepix s5800. Jest stosunkowo tani i ma matryce 8mpx. Lecz marka fuji nie przemawia do mnie zbytnio. Czy ma ktoś z agrofotowiczów aparat marki fuji ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 16 sierpień 2008 - 13:30

...i ma matryce 8mpx.

Ilość pixeli to nie wszystko. Ważniejsza jest sama fizyczna wielkość matrycy. To ona decyduje o jakości zdjęć. Ilość pixeli natomiast w głównej mierze decyduje o maksymalnej wielkości zdjęcia. Najlepiej będzie jak poczytasz na którymś forum fotograficznym (cyberfoto.pl, fujiklub.pl, forum.optyczne.pl)opinie użytkowników danego aparatu. To najpewniejsze źródło informacji ;)
Sam mam teraz Fuji s6500fd. Przez 2 lata miałem Canona A610, i polecam go serdecznie każdemu początkującemu amatorowi fotografii. Super sprzęt.

@yacenty
Mnieprawdę mówiąc zoom się w A610 nie za bardzo podobał - mało precyzyjne (7 stopniowe bodajze), a do tego dosyć powolne, i przede wszystkim - głośne :/ W S3 IS poprawili coś?

#6 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 16 sierpień 2008 - 15:43

Pomoc w wyborze aparat <1000zł Sam mam Olympusa. Co prawda generacje 550UZ ale wiele się nie różnią. Nie podoba mi się jakość wykonania. Bo co prawda nie używam go non stop (fotki w galerii są z A550) ale gumy na obudowie zaczynają odłazić (być może dlatego że ojciec lubi sie nimi bawić ;) ). Zoom optyczny jest chyba nawet za duży bo nawet na statywie przy max zoom czasem są poruszenia. Dlatego lepiej stosować 2sekundowy samowyzwalacz. Aparat ma sporo funkcji. Jeżeli chodzi o filmiki to robi w 30kl/s ale tylko 15 sek. W 15kl/s robi tyle ile masz miejsca na karcie. Ale nie wiem jak jest W 560UZ. Kumpel ma 560tke i się go zapytam albo lepiej sprawdzę. :D

Ja z tych co proponujesz polecam Olympusa. :D
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#7 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 16 sierpień 2008 - 17:16

@yacenty
Mnieprawdę mówiąc zoom się w A610 nie za bardzo podobał - mało precyzyjne (7 stopniowe bodajze), a do tego dosyć powolne, i przede wszystkim - głośne :/ W S3 IS poprawili coś?

Miałem oba i pod wzgledem matrycy i elektroniki to jest ten sam aparat - rożnica jest tylko w optyce plus jakies tam bajery do multimediów

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 21:37

Pomoc w wyborze aparat <1000zł ja polecam SONY H50,polecam bo sam taki mam i bardzo dobry aparacik, ja dałem 900 zł razem z kartą speed 4 GB.