deer

Czy warto kupowac nasiona w centrali?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Hubert, przy wysiewie 150-160kg Cubusa, ekonomiczniej jest kupić kwalifikat+zwrot z ARR.

Sprawdz czy ten Cubus to nie jest przypadkiem C2 bo oni sporo odmian takich sprzedaja a w innych firmach jest C1 i tanszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja w tym roku zasiałem odmianę lukullus kategori E jakość materiału siewnego i to co dzieje się w centralach to hańba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żyta populacyjne 100kg/200zł brutto

Żyta mieszańcowe jednostka/213zł brutto

Pszenice 100kg/210zł brutto

Pszenżyta 100kg/205zł brutto

 

Takie ceny oscylują w samym centrum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Sprawdz czy ten Cubus to nie jest przypadkiem C2 bo oni sporo odmian takich sprzedaja a w innych firmach jest C1 i tanszy

W C2, rok temu Boomer w C1, a 2 lata temu Cubus też w C2. Teraz po stole grawitacyjnym to przynajmniej 97% kiełkowanie, a wczesniej mieli i po 85%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

Ja dopiero takie doświadczenia z rzepakiem prowadzę i jak na razie to swój odpowiednio zaprawiony wygląda najlepiej. :D Co do zbóż to u mnie kwalifikat zawsze lepiej plonuje od swego, no i agencja nasienna może mi skoczyć. :D

 

to w czym zaprawiasz swój rzepak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

to w czym zaprawiasz swój rzepak ?

zdaje się że jakiś imidachlor+zaprawa nasiennaT ale nie jestem pewnien tak z pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wiecie może gdzie można dostać pszenice ozimą "BAMBERKA" lub "POTENZIAL". Woj. Pomorskie, okolice Malborka.

 

Miałem zamówioną w chemirol-u (potenzial), zapłaciłem za nią 2-tyg temu i przedstawiciel powiedział mi w piątek, że już jej nie będzie, ale wcześniej zapewniał mnie, że na 100% do soboty będzie..., czekałem na nią dwa tygodnie, a teraz zostałem bez pszenicy... a gdzie nie zadzwonię to już nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Mi udało sie wszytkie pszenice kupić w sierpniu wiec z tym mam spokój, ale miałem też zamówione pszenzyto ale w centrali nasiennej nie przeszło siły kiełkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6
Wiecie może gdzie można dostać pszenice ozimą "BAMBERKA" lub "POTENZIAL". Woj. Pomorskie, okolice Malborka.

 

Bamberkę można dostać w firmie Rolimpex.

Ale nie mam pojęcia czy mają oddział koło Malborka.

Wiem, że w Iławie mają.

Pewnie by dowieźli jak byś zamówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczek    4

przeciez nie musisz kupowac akurat w swojej okolicy pszenicy kurier moze dostarczyc Ci na podworko ja tak w tamtym tygodniu zamawialem w firmie Agrolok w Golub-dobrzyń bardzo szybka dostawa i bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak , jeszcze mozesz posiac normalna albo za jakis tydzien juz mozna przewódkowe siac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

a które to przewódkowe są odmiany - jakieś specjalne bo nigdy takiej nie siałem ale też nigdy tak późno nie siałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tajfun napewno , i reszty nie wiem . Ale siej normalna jeszcze , jest sporo wilgoci po deszczach wiec moment zejdzie . Ja w tamtym roku mewe sialem cos kolo 20 pazdziernika i plon bardzo dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

tyle ze dopiero biorę się za uprawę po padzie ciagnika a jak zima przyjdzie tak wcześnie jak w zeszłym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

to nie siedz przed kompem tylko zapinaj plug i orz , w poniedzialek daj nawoz i upraw a we wtorek posiej . do konca pazdziernika siej ozima, tylko dobrze dobierz odmiane - nie pierwsza lepsza bo akurat taka byla latwo dostepna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

weź mnie nie denerwuj myślisz, że można jeszcze coś kupić - gdzie tam handlarze już wyprzedali albo pooddawali a ja 50km nie będę jeździł do łaskawcy a od sąsiadów nie chce bo mają gorszy badziew od mojego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja chciałem kupić 20 września żyta hybrydowego i okazało się że w promieniu 50 km nic już nie ma. Żałosne to jest że w środku siewów nie można kupić nasion. Nie wiem kto prowadzi te centrale ale dla mnie to jakieś nieuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziki20    0

ja chciałem kupić 20 września żyta hybrydowego i okazało się że w promieniu 50 km nic już nie ma. Żałosne to jest że w środku siewów nie można kupić nasion. Nie wiem kto prowadzi te centrale ale dla mnie to jakieś nieuki.

 

Kolego dowiaduj się w centrali Agronas w Kole-transport na miejsce, dogodne ceny, jestem z południa Warmińsko-Mazurskiego niedaleko E7 już od 4 lat z nimi współpracuję i nigdy się nie zawiodłem.W tym roku zakupiłem hubrydę na razie jest piękne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj