News
deer

Czy warto kupowac nasiona w centrali?

Polecane posty

AleksanderX    516

Staszek i Aleksander - dwa największe mózgi tego forum przypominacie mi mojego sąsiada, nic się nie opłaca, lepiej siać od 30 lat to samo żyto i owies i zbierać 1.5t/ha...

to sa nasze opinie i nikt ci nie kaze byś się do nich stosował tak samo jak ja nie mam zamiary stosować się do twych opinii

Wiadomość z agroFakt.pl

marcin5320    1

Gdzie kupie materiał siewny w łodzi lub okolicach ? Pytam bo jestem jutro w trasie w tamtych okolicach i może bym się zaopatrzył?

pawel121    1

Witam , mam takie pytanie odnośnie zakupu kwalifikowanego materiału siewnego , głównie chodzi mi o owies i jęczmień jary,  czy centrale nasienne podołają i uzyskają dobre nasienie dla rolnika ,  czy ten materiał będzie takiej jakości jakiej będzie po suszy która wystąpiła w tym roku nie tylko w naszym kraju ? Zastanawiam się teraz czy nie poszukać gdzieś materiału od rolników czy zakupić z centrali chociaż domyślam się że lepiej od centrali bo jednak jakoś sprawdzą to ziarno chociaż cena kwalifikatu będzie też powalająca

damiandg    17
20 godzin temu, pawel121 napisał:

Witam , mam takie pytanie odnośnie zakupu kwalifikowanego materiału siewnego , głównie chodzi mi o owies i jęczmień jary,  czy centrale nasienne podołają i uzyskają dobre nasienie dla rolnika ,  czy ten materiał będzie takiej jakości jakiej będzie po suszy która wystąpiła w tym roku nie tylko w naszym kraju ? Zastanawiam się teraz czy nie poszukać gdzieś materiału od rolników czy zakupić z centrali chociaż domyślam się że lepiej od centrali bo jednak jakoś sprawdzą to ziarno chociaż cena kwalifikatu będzie też powalająca

Przecież możesz sobie przygotować sam taki materiał jak z centrali. Przesiejesz sobie ziarno sprawdzisz siłę kiełkowania i zaprawisz nasiona i masz to samo.

damiandg    17
Dnia 26.11.2018 o 15:07, pawel121 napisał:

No nie sądzę

A co oni innego robią? Przecież to zboże kupują od rolników.

Konrad_Duda    30

Damian to wygląda troszkę inaczej niż jak uprawiasz własne zboża a w niektórych przypadkach(kukurydza) zupełnie inaczej. Możesz przygotować i otoczkować nasiona na wzór tych kwalifikowanych. 

yacenty    1186

w ogólnych założeniach jest tak samo, diabeł jednak tkwi w szczegółach. przynajmniej jeśli mówimy o zbożu.

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

krzysztofz14    35

Kukurydza to są mieszańce a nasiona zbóż nie także jeśli są nie zanieczyszczone innymi gatunkami ,wolne od grzybów zaprawione i przesortowane to czym mają się różnic od tych w centrali.

slonju77    28
Napisano (edytowany)

Tak, bo centrale nasienne zboża hodują na księżycu,jeśli zboże jest dobrze chronione od grzyba,zaprawione i odpowiednio oczyszczone nie będzie niczym się różnić od tego z centrali,co innego jeśli siejemy jedną odmiane parę lat to z czasem traci ona swój potencjał plonotwórczy.Kukurydza i rzepak hybrydowy to inny temat

Edytowano przez slonju77

Adrian_K_90    754

Jak się w takich hodowlach zabezpieczają przed obcym zapyleniem? Każdy wie jak pyli żyto, a pszczoły potrafią również przenieść pyłek(np. rzepaku) na kilka kilometrów. Siejąc dwie odmiany obok siebie ma się ogromne prawdopodobieństwo, że zbierze się krzyżówkę. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zielo0ony
      witam,
      Czy ktoś z Was ubezpieczał kiedyś facelię błękitną w uprawie na nasiona?
      Jest pewna sprzeczność, ponieważ w niektórych ubezpieczalniach informują iż dopłaty z Państwa do  polisy są, w innych zaś że nie ma.
      w internecie jest dużo artykułów że Państwo dopłaca / mają dopłacać itd
      W sumie nikt nic konkretnego nie wie.

Jaki  w ogóle może być koszt ubezpieczenia tej rośliny bez dopłaty państwowej?

• Przez darekspire90
      Witam jak w temacie. Zamierzam zasiać przewodke tybalt w najbliższym czasie do 2 tygodni na jeszcze nie zaoranym kilku letnim ugorze klasa ziemi 2/3 który zamierzam wziąć w dzierżawę. Co o tym sądzicie? Ma to prawo bytu? Zamierzam jeszcze dać wapno pod orke i na skibę żeby trochę poprawic odczyn ph.
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez Jacusiek
      Witam. Szukam porady w zakresie uprawy facelii na nasiona. Czy ktoś z was uprawia tę roślinę? wiem że facelię głównie uprawia się na IV klasie na glebach lekkich a czy można uprawiać ją na III klasie ziemi? A jak z nawożeniem przedsiewnym i w trakcie rozwoju?
    • Przez pp1208
      Witam. Tak jak w temacie. Wujek ma  około 10 ton zyta 3 letniego które w tym roku było gazowane. Oglądałem dzis te zboze no i czuć ze zapach jest inny no i jest w nim sporo takiego jak by "pudru" chyba zboze juz zaczeło sie kruszyc ze starości i teraz pytanie czy jest możliwość ze gdzies ktos kupi takie żyto ? moze po palenia w piecu lub do gorzelni ? czy niema innej opcji jak tylko wywieść na pole ?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj