Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amazone D8

53 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Maszyny, j.Niemiecki

Napisany 24 grudzień 2008 - 21:27

Amazone D8

Witam! Orientuje sie ktos gdzie mozna kupic podest do siewnika Amazone D8 3 metry? i ile by to kosztowalo?

Witam:) Czy ten podest ma być nowy czy używany?? Ja właśnie kupiłem okazyjnie siewnik Amazone D8, jest bardzo dobrze utrzymany. Pochodzi od pierwszego rolnika z Niemczech. W tym gospodarstwie zamiast 25 lejków używano 19 lejków, więc niestety ale taki mi przywieziono, bez dodatkowych redlic:( Podestu tez nie ma ale wiem z czego zrobię taki sam:) A moje pytanie to takie czy wie może ktoś gdzie można kupić lub załatwić 6 kompletnych redlic do Amazone D8 (nowe wchodzą w gre ostatecznie ponieważ jedna redlica kosztuje 740zł) Proszę o podpowiedzi:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amazone D8 Dzisiaj, 16:00
  •  

#22 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 22:19

Amazone D8 zapytaj sie w tym sklepie. tu widac ze nie maja ale jak pogadasz to moze zalatwia. http://www.allegro.p...php?uid=2968967
gdzies jeszcze widzialem na allegro uzywane redlice ale nie wiem gdzie. jedna kosztowala chyba ok. 150 zl.

a co do tego podestu to tez planuje zrobi samemu ale nie wiem skad wziac taka "blache" z tymi dziurami.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#23 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 25 grudzień 2008 - 11:12

Amazone D8

Witam:) Czy ten podest ma być nowy czy używany?? Ja właśnie kupiłem okazyjnie siewnik Amazone D8, jest bardzo dobrze utrzymany. Pochodzi od pierwszego rolnika z Niemczech. W tym gospodarstwie zamiast 25 lejków używano 19 lejków, więc niestety ale taki mi przywieziono, bez dodatkowych redlic:( Podestu tez nie ma ale wiem z czego zrobię taki sam:) A moje pytanie to takie czy wie może ktoś gdzie można kupić lub załatwić 6 kompletnych redlic do Amazone D8 (nowe wchodzą w gre ostatecznie ponieważ jedna redlica kosztuje 740zł) Proszę o podpowiedzi:)

kolego a na czorta ci te 6 redlic? bedziesz siał w 25 redlic? co 12cm? ja tam sieje 3m kuhnem w 21 rzędów i wcale gorzej by nie było gdybym siał w 19 -> po mojemu szkoda kasy, też się baliśmy kiedys jak to bedzie skoro poznaniak miał 25 redlic na 2.5m
popatrz w galerie mam troche zdjec jak wyglada rzepak u mnie siany co drugi lejek oraz popatrz na wschody jeczmienia

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym wykonać siew? zobacz »

•  

#24 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 14:10

Amazone D8

zapytaj sie w tym sklepie. tu widac ze nie maja ale jak pogadasz to moze zalatwia. http://www.allegro.p...php?uid=2968967
gdzies jeszcze widzialem na allegro uzywane redlice ale nie wiem gdzie. jedna kosztowala chyba ok. 150 zl.

a co do tego podestu to tez planuje zrobi samemu ale nie wiem skad wziac taka "blache" z tymi dziurami.

Ja juz wiem jak zrobić taki podest:) Jeśli masz jakiegoś znajomego, który ma firmę budowlaną i posiada rusztowania metalowe to masz po problemie:) Ja odkupie od niego jeden taki podest, długość jest ta sama tylko jest chyba o 5 cm szerszy ale to nawet lepiej:) Mocowanie zrobie samemu i mam po problemie:) A co do ostatniego posta to niestety ale wolę mieć te 25 lejków bo lepiej to wygląda i roślinki się tak nie "gniecą" na polu:) pozdrawiam

#25 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 14:20

Amazone D8 gniecą? o czym ty mowisz?

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#26 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 14:24

Amazone D8

gniecą? o czym ty mowisz?

Tzn. chodzi mi o to, że przy tym samym wysiewie kg na hektar w jednym rzędzie jest więcej ziaren niż wtedy gdy będę siał 25:)

#27 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 16:09

Amazone D8 wez pod uwage fakt ze w siewniku klasy Amazone czy kuhn masz zupełnie inna dokładność wysiewu - ja w tym roku dla przykladu posiałem 125kg jeczmienia i 140kg pszenicy, więc odleglość sadzonek w rządku jest podobna do tego co wczesniej miałem z poznaniaku przy wysiewie odpowiednio 150 i 180kg na ha,
ja sie wzoruje na tym jaki jest wymog obsady na m2, skoro optimum jest 300 sadzonek na metr to uwazam ze nie ma to wiekszego znaczenia czy rzadek bedzie co 10 czy co 14.6 cm, przy rzedach co 14 czy 15 cm łatwiej jest wentylować łan przez co łatwiej jest zadbac o zwalczanie chorób grzybowych.

#28 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 16:26

Amazone D8

wez pod uwage fakt ze w siewniku klasy Amazone czy kuhn masz zupełnie inna dokładność wysiewu - ja w tym roku dla przykladu posiałem 125kg jeczmienia i 140kg pszenicy, więc odleglość sadzonek w rządku jest podobna do tego co wczesniej miałem z poznaniaku przy wysiewie odpowiednio 150 i 180kg na ha,
ja sie wzoruje na tym jaki jest wymog obsady na m2, skoro optimum jest 300 sadzonek na metr to uwazam ze nie ma to wiekszego znaczenia czy rzadek bedzie co 10 czy co 14.6 cm, przy rzedach co 14 czy 15 cm łatwiej jest wentylować łan przez co łatwiej jest zadbac o zwalczanie chorób grzybowych.

No to faktycznie dałeś mi duzo do przemyślenia:) A czy rozstaw redlic ma coś wspólnego na cięzkiej lub na lekkiej ziemi?

#29 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 16:30

Amazone D8 tego poki co nie wiem, poczekajmy az sie wypowie jakis fachowiec, tego nie pamietam z zajęć ;)

#30 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 16:57

Amazone D8 no Jacek nawet dobrze mowi tylko przemysl to prosze. bo jesli masz ziemie klasy I lub II to spokojnie mozesz siac na 19 redlic ale jak masz np. IV lub slabsza to zapomnij wtedy o dobrym plonie. bedziesz mial rzadzizne na polu. ja w moim amazone mam 34 redlice(troche duzo, wystarczylo by nawet 29) i pszenzyto na IV klasie nawet super wzeszlo i sie korzen rozrosl no i jezeli mial bym np. 25 redlic to byl by problem ze sianiem trawy bo by byla za rzadka. wniosek jest taki: im masz slabsza ziemie tym musisz gesciej siac. nie wiem jaka masz ziemie ale jak np. III i IV klase to radze dolozyc te redlice.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 17:09

Amazone D8 relacje zdam za 8 miesiecy jak na tym wyszedłe, poki co jestem bardzo zadowolony

#32 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 17:17

Amazone D8 Jacek a jaka masz klase ziemi??

#33 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 17:41

Amazone D8 wiekszosc 3, ciutke 2 i jakies paseczki 4a

#34 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 20:02

Amazone D8 yacent@ widze że patrzysz na wysiew dość "ksiązkowo" i z jednej strony masz racje...ale sam z własnych doświadczen powinieneś wiedzieć ile wysiać na ha. a nie że w ksiązce pisze 300sadzonek na metr..... ;)

#35 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 20:26

Amazone D8 co masz na mysli?

#36 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 20:54

Amazone D8 nie no ja tylko pisze ze powinniśmy sie też kierować własnymi doświadczeniami ile siać na ha...myśle że napisałem dość jasno ;)

#37 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 21:01

Amazone D8 ale od tego są badania naukowe, abyśmy mogli zająć się praca, a nie doświadczeniami, czasami można coś pokombinować, ale bez przesady ;)

#38 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 21:01

Amazone D8 a jakie moge miec doswiadczenie siejąc pierwszy raz nowym siewnikiem? wogole siejac pierwszy raz uprawowo-siewnym? dlatego pojechałem po instrukcji ;)

#39 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 21:40

Amazone D8 najlepiej to zrób tak:

przykładowo zwykłym siałeś 180 kg
agregatem posiej 160kg i już

my siejemy ok 240 kg pszenicy na ha ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 22:09

Amazone D8 lol, to ja poznaniakiem tyle siałem na blisko 1.5ha ;) zwykłym już siał nie bede ;)

Dodaj odpowiedź