Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#1121 Share 1975franki

1975franki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 21:51

którą prasę zwijającą wybrać Ja takze dalem juz zadatek na ta prase.Mam nadzieje , ze sie nie zawiode na niej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 15:28
  •  

#1122 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 12:49

którą prasę zwijającą wybrać @franki jaką będziesz brać prase. Ja nie moge się zdecydować.

#1123 Share Kamilek145

Kamilek145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 17:29

którą prasę zwijającą wybrać Każdy chwiali to co ma :)
PawelSG przy McHale to Lely nawet nie stała :) McHale można pogonić ile szybciej, nie w słomie a w sianokiszonce :D

Edytowany przez Kamilek145, 28 styczeń 2012 - 17:29.

#1124 Share 1975franki

1975franki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 19:13

@franki jaką będziesz brać prase. Ja nie moge się zdecydować.

Biore Faraboli Extreme 265

#1125 Share TheKakal26

TheKakal26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Technika Rolnicza Motoryzacja Rolnictwo Kobiety Wino i śpiew Produkcja Filmów na YT

Napisany 28 styczeń 2012 - 19:47

którą prasę zwijającą wybrać J myślę że Claas albo John Deere

#1126 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 20:01

Każdy chwiali to co ma :)
PawelSG przy McHale to Lely nawet nie stała :) McHale można pogonić ile szybciej, nie w słomie a w sianokiszonce :D

A może byś tak jakoś uzasadnił swoją wypowiedź??
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#1127 Share Kamilek145

Kamilek145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 20:39

którą prasę zwijającą wybrać bo widziałem jak robił Mc Hale i dużo szybciej niż Lely.

#1128 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 29 styczeń 2012 - 09:30

którą prasę zwijającą wybrać Sam mam sipme i sprawóje się dobrze :) i z tego się ciesze :D
Ale gdybym miał więcej pieniędzy i ha to bym kupił cos z wyższej półki i napewno z rotoremi i nożami jeśli z polskich to tylko famarol a z zachodnich to krone ;)
pozdro

#1129 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 10:20

którą prasę zwijającą wybrać Czy prasą viconRF130 są jakieś problemy.Zastanawiam się nad zakupem tej prasy. Czytałem że na rotarze lubi czsem sie owijać, jak z tym jest bo nie miałem prasy z rotarem. Czy jest w niej regulacja stopnia zgniotu? Prasa jest z nożami ale że bez to ciąbnik NHt5060 - 106KM powinien dać rade.

#1130 Share 1975franki

1975franki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 21:49

którą prasę zwijającą wybrać Witam.Prosze o pomoc w udzieleniu odpowiedzi czy na 25ha dadza prase zmiennakomorowa czy nie poniewaz dalem juz zadatek ,a niedawno co przyszly pierwsze poprawki i mam teraz problem.Sory ze zboczylem z tematu,ale jest mi bardzo wazna kazda odpowiedz.Dzieki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1131 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 31 styczeń 2012 - 19:12

którą prasę zwijającą wybrać mam pytanie czy zetor 7011 poradzi sobie w prasie jd 550 mam tylko słomę prasować bo nie wiem która wybrać czy jd 550 czy jd 545 czy jd 540

#1132 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 03 luty 2012 - 16:52

którą prasę zwijającą wybrać Witam dzisiaj sprzedałem swoją prasę welger RP 12s (z szerokim podbierakiem która przez 10 lat nam służyła) no i wypadało by się już powoli rozglądać za inną prasą. Priorytet to aby prasa posiadała noże docinające. Ja obstaję za używaną prasą claasa coś w rodzaju Rollant 250 lub welgerkę RP 200 lub 220. Ojciec jednak uparcie uważa, że co nowa to nowa więc mówi żeby wziąść Metal-Facha 561 RN która jednak zbytnio mi się nie podoba.
I teraz zmierzając do sedna sprawy chciałbym prosić kumatych w tematach pras walcowych (tylko walcowych żadnych pasowych i broń boże łańcuchowych) z docinaczami o ich spostrzeżenia, uwagi na temat podanych przezemnie pras, ewentualnie proszę o inne propozycje.
Szczególnie jednak jeśli są na forum posiadacze M-F 562 RN o ich spostrzeżenia na temat tej prasy (konkretne spostrzeżenia użytkowników tej dokładnie prasy) bo chcę poznać wszystkie za i przeciw tej prasie żeby móc odwieść ojca od jej zakupu lub ewentualnie przekonać siebie, że może wcale nie jest to taka zła prasa.
Pozdrawiam i czekam na szybkie odpowiedzi :).
Aha zapomniałem dodać, że współpracować będzie z nią traktor 105 KM.

Edytowany przez kokoman0, 03 luty 2012 - 16:59.

#1133 Share mateuszz566

mateuszz566

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2051 postów
  • Zainteresowania:UFO

Napisany 03 luty 2012 - 22:18

którą prasę zwijającą wybrać Czemu z zachodnich tylko krone? Jestem posiadaczem Welgera Rp12S i jak na claasy z tamtych lat to wypada o niebo lepiej. Oczywiście nie mówie tu o jakości wykonania, ale o użytej technologii.

#1134 Share lukasz0602

lukasz0602

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 03 luty 2012 - 22:42

którą prasę zwijającą wybrać Panowie, dla czego warto wziąć prasę z nożami? Bo rotor to rozumiem. Ale noże?

#1135 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 03 luty 2012 - 22:48

którą prasę zwijającą wybrać Podstawą dobrej konserwacji (zakiszenia) jest wyparcie jak największej ilości powietrza a jak wiadomo im mniejsze kawałki tym łatwiej je ścisnąć i tym samym lepiej wyprzeć powietrze. Podsumowując podstawą dobrego zakiszenia jest rozdrobnienie materiału i zbicie beli. Po za tym dochodzi aspekt ekonomiczny bo jeśli materiał jest bardziej rozdrobniony to więcej można go spakować w jednej beli, co za tym idzie mniej bel do wożenia, mniej folii, sznurka lub siatki.

Edytowany przez kokoman0, 03 luty 2012 - 22:50.

#1136 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 04 luty 2012 - 08:54

którą prasę zwijającą wybrać Według mnie najlepszymi Polskimi prasami są sipma i famarol(pod warunkiem że obydwie maja rotor i noże), a z zachodnich to krone i lely welger.
pozdro

#1137 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 07 luty 2012 - 19:14

którą prasę zwijającą wybrać Rotor to moim zdaniem podstawa. A noże to tylko w tym wypadku jeśli masz paszowoz. Jeśli rozdajesz ręcznie to przeklniesz te noże. To że więcej wchodzi, mniej idzie folii, siatki itp to kompletna bzdura. To żaden argument. Po ścięciu nożami zrobisz zamiast 100 bel 99? Wątpię. A nawet jeśli to ile zaoszczędzisz przez cały sezon na folii i siatce? To teraz dolicz ile potrzeba mocy żeby ściąć taka suchszą sianokiszonke. A na koniec wyobraź sobie ile stracisz czasu i nerwów przy ręcznym rozdawaniu.

#1138 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 07 luty 2012 - 20:44

którą prasę zwijającą wybrać większych głupot dawno nie czytałem , pocięta bela jest o wiele lepiej zbita,lepiej się zakisza, dużo mniej ich wychodzi oraz zdecydowanie lepiej się ją rozdaje bydłu

#1139 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 07 luty 2012 - 22:20

którą prasę zwijającą wybrać Co rozumiesz przez pojęcie "lepiej zbita"? Mierzyłes jej zawartość powietrza? Jak bela może się lepiej lub słabiej zakiszac? Jak to zaobserwowałes? Bela jest albo zakiszona albo zepsuta. Skąd wiesz że ciętych wychodzi dużo mniej? Robiłes wogóle jedną i druga prasa? Może przypatrz się najpierw jak to działa. Materiał po cięciu jest przekazywany bezpośrednio do komory, bez żadnego mieszania towaru. Przez co bela jest jakby przecięta przez przekrój w kilku miejscach. W żaden sposób nie wpływa to na zwiększenie gęstości beli.
A to że lepiej się rozdaje to kompletna głupota. Ciętej nie da się wziąć większej ilości na widły, można to nosić łopatą. Natomiast nie ciętego towaru można ciągnąć za sobą dużą ilość, przez co ręczne rozdawanie jest o wiele łatwiejsze.

Wniosek jest jeden. Noże? Jak najbardziej, ale tylko do paszowozu.

Edytowany przez Fendt310, 07 luty 2012 - 22:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1140 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 07 luty 2012 - 23:05

którą prasę zwijającą wybrać Pojęcie "lepiej zbita" znaczy posiadająca większe zagęszczenie materiału. Jak to zbadać? Bardzo prosto wystarczy zważyć belę zrobioną prasą z nożami po czym wyłączyć noże zrobić w ten sposób i zważyć takową belę (różnicę widać od razu).
Czy źle obdawać kiszonkę po prasie z nożami nosząc widłami? Tak jeśli mamy włączone wszystkie noże np. gdy prasa ma 14 noży wyjmujemy połowę noży i spokojnie można widłować. Wniosek? Prasa z nożami sprawdza się nie tylko wtedy gdy ma się paszowóz.

Edytowany przez kokoman0, 07 luty 2012 - 23:05.