Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#841 Share raffi

raffi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 15:07

którą prasę zwijającą wybrać Ja też stoję przed takim wyborem, ale na dzień dzisiejszy kupiłbym metal-fach ponieważ jest najtańsza z polskich pras, a wcale nie uważam żeby była gorsza więc nie mam zamiaru przepłacać (pracowałem na niej kilka sezonów u kolegi). Te walcowo-łańcuchowe strasznie głośno pracują.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 17:56
  •  

#842 Share Rafal2703

Rafal2703

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 18:36

którą prasę zwijającą wybrać ja tak właściwie nie wiem dokładnie na czym polega roznica miedzy prasą walcowo-lanuchowa a lancuchowa. Mogłby mi to ktoś przyblizyc? walcowo-lancuchowe sa lepsze?? a i jeszcze jedno. w famarolu jest rotor a w sipmie zdaje sie nie ma go. Ten rotor służy do tego aby rowno rozmieszczac prasowane siano? (mozna zbierac np jedną stroną podbieraka a bela wyjdzie równa? o to chodzi?)

#843 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 19:05

którą prasę zwijającą wybrać Sipma posiada w ofercie dwa modele pras wyposażonych w rotor z docinaczem. Rotor zwiększa przepustowość prasy. Szybciej odbiera materiał z podbieracza i przekazuje go do komory tym samym możesz szybciej jechać w pokosie bez obawy zapchania podbieraka. Rotor zależnie od rozłożenia zębów podających na swojej powierzchni rzeczywiście w mniejszym bądź większym stopniu lepiej rozkłada zbierany materiał niż w przypadku pras bez rotora. ale w żadnym wypadku nie jest tak że jak zbierasz jedną stroną to ci rozłoży równo na całe szerokości komory. Zawsze trzeba jeździć slalomem, bądź grabić równe wałki szerokości komory żeby bela wyszła równo.

#844 Share niutekTM140

niutekTM140

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Jestem z KPK Kumurun Team

Napisany 11 grudzień 2010 - 10:03

którą prasę zwijającą wybrać a ja mam pytanie tego typu. jak sprawdzić w prasie krone 10-16 ile przerobiła bel w swoim życiu?

#845 Share lampo97

lampo97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 20:25

którą prasę zwijającą wybrać Koledzy mam zamiar kupić prasę zwijająca kuhn FB 2125 Opticut OC 14. Czy ta prasa jest godna polecenia? proszę o szybkie odpisanie!

#846 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 15 grudzień 2010 - 09:31

którą prasę zwijającą wybrać Mam takie pytanie jaka nowa prasa do sianokiszonki słomy czyli do wszystkiego będzie najlepsza. jeden warunek cena około 50tyś bo w tych pieniądzach jest kilka modeli pras, tylko nie wiem która najepsza. oczywiście cudów za tkie pieniądze się nie spodziewam.http://moto.allegro.pl/okazja-prasa-1-8dd-z-docinaczem-famarol-nowa-i1368677844.html taka mi się podoba ale czy będzie dobra?

#847 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 10:20

którą prasę zwijającą wybrać Z polskich to polecam warfame. Mam w 3 lata narobione 10 tys. balotów i zmieniłem lożysko i łańcuch - groszowe sprawy. A zachodnia za te pieniądze to może byc super albo wytłuczona na usługach - nigdy nie wiesz co trafisz. Przykład mojej - prasa 3 sezony robi, lakier super, zero rdzy ale w d..pie wymieszane już ma:)

#848 Share patryk90

patryk90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 12:06

którą prasę zwijającą wybrać mi sie wydaje że najlepiej zainwestowac w sipme choc tez nie cudo

#849 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 15:41

którą prasę zwijającą wybrać Jaką prase proponowalibyście na około 500-700 bel rocznie (siano, słoma, sianokiszonka) do ciągnika 80 km za około 25-35 tyś. zł.

#850 Share TOMEK0603

TOMEK0603

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 18:45

którą prasę zwijającą wybrać A ja z innej beczki czy Farmtrac 675DT podoła jd 575?(oczywiście bez włączonych noży)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share kapsel1m

kapsel1m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 12:48

którą prasę zwijającą wybrać Też mam Warfame już 4lata i żadnych problemów sprawuje się zawodowo . Polecam.

#852 Share kajetan

kajetan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 17:00

którą prasę zwijającą wybrać Witam Panów.
Przymierzam się do kupna prasy zwijającej. Spodobała mi się Unia Famarol z rotorem (bez docinacza), szerokość podbieracza 2,10. Prasa łańcuchowo-walcowa. Proszę kolegów o opinie dotyczące tej prasy. Czy nie ma problemów ze zwijaniem suchej słomy (w końcu to po części walcówka), jakie najczęściej zdarzają się usterki? Czy może lepiej wybrać jakąś zachodnią, używaną do 5 lat(zakup na modernizację, czy postawić na krajową,ale nową?
Nie chciałbym przekraczać kwoty 65tys, brutto. Prasa ma pracować z sianem, sianokiszonką i słomą, także na usługach. Ciągnik jaki będzie pracował z prasą to Renault Ceres 345.

#853 Share marcos

marcos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 17:53

którą prasę zwijającą wybrać Może ktoś wie ile kosztuje nowa prasa krone 120x120 siatka + sznurek szerokie opony??

A i ile można cenić 569/1 z 2001r w b. dobrym stanie??

#854 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    i budowlane

Napisany 03 styczeń 2011 - 18:48

którą prasę zwijającą wybrać Jeśli chcesz znać cenę, to zadzwoń do dealera Krone na Polskę, tu masz link do strony Link do strony

Edytowany przez wertus, 03 styczeń 2011 - 18:49.

#855 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 19:05

którą prasę zwijającą wybrać Cena ędzie z pewnością wyższa o 100% lub lepiej. Jak mało prasujesz to nie warto tyle wydać. Zainwestuj w dobrą JD gdzie max cena 590 to chyba 20 tys zł

#856 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 05 styczeń 2011 - 20:11

którą prasę zwijającą wybrać Wie ktoś może jaką nową prasę można kupic do 85 000zł brutto?
Musi posiadac: rotor, noże, siatkę ...
Komora łańcuchowo-walcowa lub walcowa...i żeby zapotrzebowanie na moc nie przekraczało 95KM...
Głównie chodzi mi o zagranicznych producentów...
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#857 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 21:21

którą prasę zwijającą wybrać nie wiem czy za taką kasę da radę coś kupić nowego z zagranicznych, może pottinger albo jego odpowiedniki w tej cenie będzie ale wątpię

#858 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 21:44

którą prasę zwijającą wybrać A case rbx powinien się chyba w tej cenie wyrobić ( zresztą ja sie nie znam) odradzam mascara podobno taki syf że Indie i Pakistan większego nie widziały , ciekawe po ile są Galignani bo powinny być niezłe praski.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#859 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 21:51

którą prasę zwijającą wybrać Może case http://www.agrofoto....1-case-rbx344r/ cena zbliżona, mocy powinno wystarczyć tak na styk ;)

Pisałem i szukałem fotki prasy i mnie uprzedziłeś kolego wyżej :P

Edytowany przez zetor10045, 05 styczeń 2011 - 21:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 23:36

którą prasę zwijającą wybrać ale chyba ten case jest łańcuchowy a nie jak kolega pisał że szuka czegoś walcowo -łańcuchowego albo walcówki

Edytowany przez qazi, 06 styczeń 2011 - 10:10.