Skocz do zawartości

Zdjęcie

Początek hodowli

369 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 19:04

Początek hodowli no bo właśnie się zastanawiałem czy w przyszłości nie rozpocząć wolnostanowiskowej hodowli bydła mięsnego ;) ale czy to się opłaca przy areale 20 ha ?? :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Początek hodowli Dzisiaj, 09:53
  •  

#22 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 15 listopad 2008 - 21:02

Początek hodowli Tak sie składa,że my też mamy prawie 20ha a dokładnie 18.64+ 44a dzierżawy łąki.Hodujemy bydło mleczne w ilości 26 sztuk krów a wszystkiego 43.Myślę że z 25mamek by dało radę utrzymać.Czy jałówkom można wszczepić zarodki LM 100%??

PS. @wolf19 mleko ostatnio staniało wiec nie jest tak strasznie opłacalne może rok temu,ale teraz to...
KPK - Ochrona

#23 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 21:39

Początek hodowli Ja to tak sądziłem że ze 30 sztuk mięsnych to dam rade utrzymać ;) i czy dużo mniej zarobie na mięsnym niż na mlecznych ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Uwaga na grzybicę! zobacz »

•  

#24 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 15 listopad 2008 - 22:31

Początek hodowli Jeśli miał byś bydło rasowe z papierami to myślę że przy obecnych cenach mleka wyszedł byś lepiej na mięsnych sprzedając po np. 5 jałowic wysoko cielnych (każda po 10tys) i 14 byczków takich odsadków (4-5tys każdy) na rok. A ty hodujesz krowy?? bo jeśli nie to nie opłaca się kupować tych wszystkich sprzętów, dojarek itp.
KPK - Ochrona

#25 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 09:40

Początek hodowli Na dzien dzisiejszy juz nie ma takich dobrych cen jak pisze FarmerF10244C1.

#26 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 16 listopad 2008 - 09:50

Początek hodowli No przy bydle mięsnym jest największy nakład jest na początku, wiążący się z kupnem początkowego stada. Później można stopniowo sie rozwijac zostawiając młode jałówki, później jedynie trza by było kupywać byka co jakiś czas. Plusem w tej chodowli jest to też że nietrzeba doić krów, przygotowywać pasz TMR, bo żywienie niejest tak urozmaicone jak u krów mlecznych, a bydło mięsne jest tak wybredne , bo co dasz to praktycznie zjedzą.

#27 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 10:59

Początek hodowli Ja nie prowadzę żadnej hodowli i właśnie chodzi mi o to na czym bym lepiej wyszedł ?? i jaki jest koszt np. 20 mięsnych albo 20 mlecznych sztuk ?? chodzi mi głównie o koszty startowe czyli wszystkie urządzenia itp. ?? ;)

#28 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 11:09

Początek hodowli do mlecznych to koszty te co do opasów + dojarka+kwota mleczna no i wyższe standardy czystości w oborze.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#29 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 17:58

Początek hodowli czyli koszty rozpoczęcia hodowli bydła mięsnego są tańsze od mlecznego ?? ;)

#30 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 18:38

Początek hodowli tak tylko ze na zyski trzeba dłużej czekać.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mateusz1575m1

mateusz1575m1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 18:52

Początek hodowli Ja zajmuje się hodowlą bydła mlecznego i przy mięsnym mniej się orobisz ale na mleku lepiej się wychodzi polecam więc hodowle bydła mlecznego

#32 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 17 listopad 2008 - 19:03

Początek hodowli kolega zajmuje sie opasami ,ma ich 200sztuk. przy bydle opasowym masz mniej pracy a przy mlecznym może i masz większy zysk i pewny ale musisz mieć kogoś do roboty który by sie cały czas zajmował oborą.. kolega pracuje sam na gosporarstwie więc z mlecznym to by sie nie wyrobił;)
Jesli masz czas i checi to sie bierz za mleko a jesli masz mało czasu i brak chętnych rąk do pracy to bym opasy wolał:D
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#33 Share mateusz1575m1

mateusz1575m1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 19:35

Początek hodowli Zgadzam się z tobą ja mam 6 pracowników i ustawiłem się na mleko pracy jest pełno ale najbrudniejsza robotę robią moi pracownicy

#34 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 21:11

Początek hodowli no w moich stronach to jakiegoś taniego pracownika to ze świecą szukać ;) i pewnie taniej by mnie wyszło przerobienie budynku pod opasy ?? wolnostanowiskowa pewnie by była tańsza i wygodniejsza ^_^

#35 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:WETA<br />BYDłO<br />

Napisany 17 listopad 2008 - 22:19

Początek hodowli Ale ja wiem czy przy mleku jest tak dużo roboty. Jak ktoś ma przystosowane budynki. To przy posiadaniu paszowozu raz dziennie umieszasz i ma się na całą dobę spokój, obornik wiadomo niczym chyba się nie różni sucho też pasowało żeby było. Jedynie trzeba 2 razy dziennie i to na czas wydoić ale to w dzisiejszych czasach też sie nie na robi gospodarz i dużo czasu nie straci. Ale wiadomo każdy ma swoje zdanie.
Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

#36 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 16:43

Początek hodowli Ale właśnie te dojenie to jest jak więzienie, bo przecież musisz wydoić przy większym stadku zajmuje to trochę czasu ;)
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#37 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 18:35

Początek hodowli aha :D czyli bardziej polecacie mięsne a ile będę musiał ich hodować aby jakoś z tego żyć ?? ;)

#38 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 07:32

Początek hodowli Kiedys chyba w Top Agrarze widzialem wyliczenie odnosnie bydla miesnego i mleczneogo. To zeby miec te dochody z miesnych,co z mlecznych to na jedna mleczna,trzeba miec 3 mamki. A jesli chodzi o same opasy (tzn.kupowanie cielat i wychow) to nawet niedawno byl artykul i wyszlo,ze na sztuce zostaje w granicach 400 zl.

#39 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 listopad 2008 - 07:56

Początek hodowli

aha :D czyli bardziej polecacie mięsne a ile będę musiał ich hodować aby jakoś z tego żyć ?? ;)

To zależy o jakim dochodzie myślisz. Ale to możesz sobie łatwo policzyć. (Nie będę Ci pisał jak, bo myślę, że liczyć umiesz :D )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 18:27

Początek hodowli 400 zł na sztuce opasu na czysto ciekawe a może tak 1400 to bardziej realne a ja i tak myślę ze to za mało