Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W tym temacie wpisujcie targowiska gdzie można kupić/sprzedać cielaki/krowy/bydło i podawajcie lokalizacje.

 

Mnie osobiście interesują targowiska w Hajnówce, Kleszczelach. Kiedy się odbywają?

Opublikowano

Czy mógłby mi ktoś napisać na temat targu w Zambrowie, czy jest tam dużo cielaków, jak się kształtują ceny, czy można dostać rasy mięsne (głównie byczki simentale), kiedy się odbywa , w jakich godzinach i jak na niego dojechać od strony Warszawy drogą krajową nr 8 ???

 

Z góry dzięki za odp. pozdro dla all ;)

Opublikowano

Witam

Czy ktoś z was kupował cielaki od handlarzyka z okolic Leszna wlko..mieszka 5km od Leszna, cielaki przewozi gdzieś z mazur busem. Jak jest ze zdrowotnością tych cielaków i co wiecie o nich??

Opublikowano

Nie wiem ja np bym nigdy od takiego handlarza nie zabrał wolał bym kupić jakąś gazetę z tamtych stron albo w necie poszukać kiedy jest jakiś targ i samemu pojechać zawsze się wie co się kupi i skąd a jak nie kupił bym to najwyżej stracił bym te 3-4 stówki na paliwo... u mnie handlarz przywiezie ci cieląt ile chcesz tylko musisz dać mu swoje paszporty kolczyki wiec wiadomo skąd.....

Opublikowano

Mój kuzyn niedawno postawić oborę właśnie w okolicach kościana i kupuje z mazur cielaki ale to tak wiecie można jakąś chorobę przyciągnąć sobie to rożnie mogą rosnąc to zależny jakie się trafi

Opublikowano

Targi z cielętami- Strzegowo-poniedziałek, Radzymin- wtorek i środa, Myszyniec- czwartek. Był może ktoś w bodżętynie?????- Faktycznie jest tam duży wybór cieląt??????

Opublikowano

@ eheme999 Na rynku w Zambrowie to ja nie byłem pewnie ze 2lata, ale jeśli dobrze pamiętam to całe życie skup cieląt był w piątek, a w czwartki duże bydło.

 

@ CaptOOrnic Jak pisałem wyżej dawno nie byłem na skupie w Zambrowie ale zawsze jest tam sporo cielaków chociaż większość cieląt to HF-y. A ceny to zależy ja się umówią kupujący. Do mnie osobiście przyjeżdża handlarz lub znajomy bierze na opas. A od Warszawy to po wjeździe do Zambrowa za cmentarzem skręcasz w prawo (nazwy ulicy nie pamiętam ale chyba jest to ul Pułku Wojska Polskiego w lewą jest ul Polowa).Następnie prosto aż dojeżdżasz do ul Al. Wojska Polskiego tam w prawo. Na wylocie z Zambrowa na Siedlce, Czyżew w prawo na ul Targową.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez AdamBa
      Mam 11 ha i znajomi gospodarze mówia mi zeby zaczac hodowac jałowki i jak doroosna to je zacielic i na sprzedarz oraz hodowac rownierz byczki i do rzezni
    • Przez dezmond_
      Ja tylko wtedy jeżeli jest mało śniegu i temperatura jest bliska zera jeżeli nie mam obawy/
    • Przez techwet
      witam, dzisiaj troszeczke nie typowy temat mianowicie chce zapytac czy w waszych okolicach trafialy sie ostatnio kradzieże bydla?
      coraz wiecej przypadkow!
      Czy jest jakas mozliwosc odzyskania pieniedzy za skradzione szt.?
      Pozdrawiam
    • Gość
      Przez Gość
      Slyszeliscie o bydle Heck'a zwanym tez krowami Hitlera? Budowa tego bydla jest wzorowana na turze, samo powstanie tej rasy bylo proba wskrzeszenia tura i wprowadzenie go z powrotem do lasow (w tym np puszczy bialowieskiej). Podobno w okresie wojny stado tego bydla zylo dziko w polskich lasach.
    • Przez lukasz952
      Witam!
      Mam zamiar trochę zmienić sposób prowadzenia gospodarstwa i chciałbym zaczerpnąć porady i opinii bardziej doświadczonych osób.
      Dotychczas prowadzę je bez nacisku czerpanie z niego większych dochodów. Posiadam c-330, Case 70KM z turem, kombajn zbożowy, i inne podstawowe maszyny do uprawy ziemi-tależówka, kultywator, pług, rotacyjna kosiarka itp..

      Ale do rzeczy:
      Mam zamiar hodować opasy na głębokiej ściółce do 700-800kg, ktore kupowałbym w wieku 1-2 m-ce
      Chcę do tego celu przeznaczyć częśćć stodoły, zrobiłbym zagrody z małym wybiegiem ok 20m2.

      Mam do dyspozycji jakieś 7,7ha gruntów ornych (głównie V-VI klasa) i 1ha łąk(przeznaczę tylko do zbioru siana)
      Planuję je zagospodarować w ten sposób:
      -dosiać ok. 1ha trawy z koniczyną do skarmiania jako zielonka, ewentualnie skręcenie kilku balotów na kiszonkę
      -2ha pszenzyta
      -reszta na mieszankę owies-jęczmień, w poplonie żyto na kiszonkę
      -ewentualnie 1ha kukurydzy na kiszonkę, jednak miałbym problem ze zbiorem tego- w mojej okolicy cięzko by było o wynajem sieczkarni na taki areał, a zakup własnej to dodatkowe koszty


      Teraz pytanie: ile opasów mógłbym wyżywić przy takim systemie uprawy(myślałem o 9-12 sztukach w różnych wiekach), co ewentualnie można zmienić

      Dodam, że pracuję od poniedziałku do piątku. Do tej pory godziłem pracę z hodowlą małej obsady więc myslę że podołam hodowli większej przy pomocy domowników.

      Myslałem aby kombajn sprzedać i kupić na jego miejsce belarkę, ale to jeszcze kwestia do przemyślenia.

      Z góry dzięki za wszelkie wypowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v