petroszz

Members
  • Ilość treści

    311
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez petroszz

  1. Na tym sterowniku z prawej strony za klapa? Masz jakieś foty?
  2. A gęstość zgniotu czym się ustawia? Tym pokrętłem na prasie?
  3. Witam. Zakupiłem pasowkę DF RB 4.50 i ma taki właśnie sterownik. I też właśnie nie chce podać sznurka. Ma ktoś instrukcje do takiej prasy? Bo sterownik ma jeszcze dwa przełączniki na boku obudowy. Jeden miękki dwu pozycyjny i jeden 3 pozycyjny 1/0/2
  4. Czyli mam rozumieć że skoro na obrazku są oznaczenia ślimak, żółw zająć to są to powinna być tam dźwignia od biegów pełzajacych i że nie mam w nim prędkości eko walka?
  5. No jak zawsze? Skoro się wyświetla błąd to znaczy że gdzieś jest problem tylko nie wiem gdzie.
  6. Witam. Za fotelem mam dziurę po jakiejś dźwignik. Na obrazku obok dziury jest ślimak zająć i żółw. Czy tu nie powinna być dźwignia od prędkości Eco walka?
  7. Witam. Wyskoczył mi błąd 86 na wyświetlaczu prędkości jazdy. Wie ktoś co ono znaczą?
  8. Regulowałem linkę. w dodatku ucieka olej między sekcjami. Tzn po zrobieniu kilku belek zauważam że podbierak się podniósł i kółka kopiujące są w powietrzu. Nie chce wydawać 2tys na nowy rozdzielacz. Zobaczę może spróbuję wymienić uszczelniacze na tym suwaku jeśli nie znajdę nikogo kto by to rozebrał i przejrzał.
  9. Czy ktoś robił rozdzielacz w warfamie? U mnie zaczęły się cyrki 2 lata temu jak przestała podawać olej na owijanie. Był już sezon to na szybko zostały założone dwa węże bezpośrednio na silnik podawania siatki. A w tym roku od czasu do czasu zacina się na podnoszeniu pobieraka. No i to dochodzenie klapy przy dobijaniu belki na tyle że jak się zwija drobny matrial to potrafi gubic.
  10. Myślę że i z łańcuchami na górze da radę tak zrobić. Wystarczy że fartuch będzie szerszy i elastyczny na tyle że zboże go przydusi do podłogi i wtedy nic nie ucieknie. Ja przymierzam się zrobić podobnie w n218/2.
  11. Jakie proporcje byłyby najlepsze bo zastanawiam się nad zasiewem MG z żytem bo w czystym to drogo wychodzi. A w czystym Siewie jak to Ci wychodzi? Trzeba ratować jakoś bazę paszowy.
  12. Mam Agrofarma i zastanawiam się nad zakupem jakiejś sieczkarnia 2 rzedowej. Czy da on radę z mex profi k lub mex3s? A może lepsza byłaby któraś z sieczkarni mengele sh?
  13. Panowie a jakie wymagania ma ta mieszanka? jakie nawożenie?
  14. A powiedz mi jakiej grubości dać podsypke i jakiej grubości wylać beton?
  15. Witam. I jak tam sytuacja z prasą? Ja mam co prawda feraboli ff20 ale konstrukcyjnie jest to to samo. Jest tam blok zaworowy który prawdopodobnie puszcza ciśnienie. U mnie ucieka olej między sekcjami. po kilku belach zauważalne jest uniesienie pobieraka o kilka mm. A w ostatnim roku padła sekcja od napędu silnika podawania siatki. Puscilem więc przewody bezpośrednio od ciągnika do silnika hydraulicznego. Ale i podbierak czasami nie chce sie podnosić tylko szarpie. Możesz próbować jeszcze dokręcić zawory przelewowe bo to one odpowiadają za utrzymanie ciśnienia. Tylko nie wiem który odpowiada za ciśnienia dolne aktóry za górne.
  16. 40-50cm i piach. Dyblowanie czyli zbrojenie na łączeniu pól? Ale warstwy to jak w posadzce? Podsypka, chudziak i wierzchnia warstwa?
  17. Różnica między progiem a poziomem posadzki to 50cm ale będę zbliżał próg gdzieś o połowę jak mi się uda. A powiedz mi jak zrobić podjazd przed obora? Planuje zrobić taki większy podjazd na całą szerokość budynku i tak na z 4-5m od obory.
  18. To nie jest moje zdanie tylko gościa z firmy która robi świetliki. Tak jak napisałem wcześniej, będą kurtyny a nie okna. Różnica zasadnicza. A i w szycie będą kurtyny kurtyny nad drzwiami. Zobaczy, może nawet nie będzie w szczycie nic poza siatką zapobiegająca przeciągom.
  19. petroszz

    Kuhn Altor

    Skąd wieziesz i ile kosztował?
  20. A jak ma się zbrojenie do wykonywania dylatacji skurczowej? Tzn na jakiej głębokości umieszcza się zbrojenie aby go nie przeciąć na jaką głębokość się nacina? Kolejne pytanie to jak wykonać strome podjazdy aby nie spływał mi beton? Posadzka w oborze jest tak zaprojektowana iż jest ona zagłębiona względem progu drzwi.
  21. I jak wygląda sytuacja z tymi cieknącymi gniazdami szybkozłączy hydraulicznych? Ja u siebie wymieniałem oringi i po jakimś czasie zaczęło znowu cieknąć. Po wymianie oringów założyłem wtyki i nie było ani razu zdejmowane. Dodam ze są to gniazda na rozdzielaczu ładowacza.
  22. żeby robić świetlik kalenicowy musi być odpowiednia jego szerokość, z tego co pamiętam to minimum 50cm na jedną stronę dachu. Co daje 1m świetlika. Tu zetownik jest na wysokości 30cm od kalenicy. Więc taki świetlik o szerokości 60cm nie da nic a nic światła a i w odprowadzeniu ciepła się nie sprawdzi. Za to będą tu kurtyny o wysokości metra i na długości całego budynku pod okapem plus otwierane szczyty bydynku nad drzwiami.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj