Skocz do zawartości

oradek

Members
 • Zawartość

  29
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

1 obserwujący

O oradek

 • Ranga
  Nowicjusz

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  podlaskie (ok Zambrowa)

Ostatnio na profilu byli

3767 wyświetleń profilu
 1. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Mam współwłasność z mamą i braćmi. Po śmierci taty dostaliśmy spadek i osoba kierującą została mama, a ja jestem jedynie współposiadaczem czy też współwłaścicielem i dopiero po złożeniu wniosku przejąłem udziały rodzeństwa i mamy stając się osobą decyzyjną , kierującą gospodarstwem/
 2. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

    I tak i nie... współwłasność małżeńską mogę mieć jedynie, ale w momencie kiedy już ubiegam się o płatność, tzn wtedy kiedy musisz spełnic wszystkie warunki i składasz wniosek o płatnośc. Drąże ten temat od dłuższego czasu i znalazłem podobne sprawy do mojej i okazało się, że większość darowało sobie ale znalazłem przypadki gdzie sprawy oparły się o sąd a i tak mimo wszystko Agencja swoje a prawo swoją drogą :blink:
 3. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Konkretów nie znam, pismo dostanę w poniedziałek to napiszę, ale prowadzący już w momencie przyjmowania mojego wniosku czepiał się, że mam ziemię w wyniku spadku ponad rok... Tłumaczy, że jestem posiadaczem czy też właścicielem a wedle prawa polskiego '' współwłaściciel ''  a właściciel czy też ''współposiadacz'' mają odrębne znaczenie......
 4. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Byłem dzisiaj w ARiMR w BP i prowadzący powiedział, że w poniedziałek dostanę decyzję odmowną na Młodego... a więc spokojnie, coś się dzieje;)
 5. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Zmiany rozporządzenia mają dotyczyć osób kierujących gosp., tych co mieli ziemię już  wcześniej na siebie a nie korzystali z niej nie bylI osobami kierującymi nią...   Freetaxi Może wiesz coś więcej na ten temat?? Niestety akurat ja jestem tą osobą, która oczekuje z niecierpliwością na rozporządzenie, ze względu na wcześniejszą współwłasność, spadek w postaci ziemi... 
 6. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Kierownik agencji powiedział dzisiaj, że listy miały być jutro... ale nie będzie... czytaj wcześniejszy post  
 7. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  freetaxi - Podanie poszło dopiero dzisiaj. Byłem wcześniej w głównym oddziale w Białymstoku i tam najpierw kazali mi złożyć podanie o skrócenie zobowiązań, czyli do liczenia 5 lat od momentu podpisania umowy zamiast od terminu ostatecznej płatności jednak następnie sami to odrzucili...
 8. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  freetaxi - Podanie  o przejęcie zobowiązań złożyłem i czekam na odpowiedź;)    
 9. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Byłem dzisiaj w ARiMR u gościa co rozpatruje wnioski na Młodego Rolnika i powiedział, że jutro miała być lista rankingowa ale kilkadziesiąt wniosków w skali kraju czeka na decyzję. Konkretnie te wnioski w których "Młodzi" mieli już ziemię jako współwłasność, własność itp., a nie byli kierującymi gospodarstwem... Niby wszystko logiczne... Jest kierującym czy też nie, ale Agencja zawsze coś... Podobno góra ma wydać jakieś decyzje, rozporządzenia...    freetaxi - Czy mogę już przepisywać na siebie gospodarstwo czekając na listę rankingową?? I czy przejmując zobowiązania mamy (obecnej właścicielki gospodarstwa) z poprzedniej "Modernizacji" nie zamknę sobie drzwi do nowej modernizacji 2014-20? -w Agencji powiatowej kazali wstrzymać się z decyzjami, a i sami nie wiedzieli co do końca powiedzieć...  
 10. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Czy jeśli byłem upoważniony do rejestrowania cieląt w ARiMR to jestem wedle Agencji osobą kierującą gospodarstwem??   Definicja "kierującego" wedle GUS-u - Za osobę kierującą gospodarstwem rolnym uważa się osobę fizyczną upoważnioną przez właściciela/użytkownika gospodarstwa rolnego do podejmowania decyzji bezpośrednio związanych z procesami produkcyjnymi, nadzorowania ich lub wykonywania. Kierujący jest na ogół, choć nie zawsze, tą samą osobą, co użytkownik.
 11. PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  kubus1988s - przeczytaj dokładnie mój post i wróćmy na pewien moment do szkolnych ław gdzie było coś takiego jak czytanie ze zrozumieniem... Przecież napisałem, "Rozumiem są sytuacje, że nie mógł ktoś złożyć wcześniej ale większość może mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie. ", a większość to nie wszyscy. Sam jestem przykładem chociaż moja sytuacja jest zupełnie inna i dużo bardziej skomplikowana.
 12. PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  No tak teraz jak daleko na liście to, że przekręty i w ogóle, a jak pisałem wcześniej co się dzieje w ARR z kwotami, hektarami co ludzie wyprawiają to cisza i nikt nic nie napisał. A najlepsze, że wszystko było legalne i zgodne z przepisami. Więc teraz trzeba popić wszystko zimno wodą i dalej do roboty się wziąć. I nie ma co się żalić, że nabór ostatni, że ten dostał a ja nie. Przecież nie jest to pierwszy nabór. Gdzie byłeś jak były poprzednie nabory, gdzie praktycznie każdy dostał co chciał i ile chciał. Rozumiem są sytuacje, że nie mógł ktoś złożyć wcześniej ale większość może mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie.
 13. No ja wolałbym jednak coś mocniejszego. Mimo że wycinak i przywożenie bel do obory to praca dla niego niemalże na cały rok, ale nie byłby w pełni wykorzystany tur w tym momencie a i nie mam ochoty zakładać kolejnego tura do kolejnego ciągnika. JD 5M niestety nie wchodzi w rachubę. Nawet jeśli bym zakombinował z kołami to wychodzi niewiele ale jednak ponad 250cm. A 140 tys. to może kosztować sam ciągnik, tur swoją drogą. Czekam na dalsze propozycje. Interesowałem się McCormickiem (nr serii niestety nie pamiętam) i mają dwa modele które pasowałyby jednak pierwszy to cena ponad 180 tys. a drugi około 130 ale spokojnie można schodzić w dół i kabina w Polsce dorabiana bo normalnie ten model jest bez kabiny. A może ktoś ma jakiś ciągnik o podobnych parametrach co poszukuję czy też wie kto może mieć gdzie mógłbym się czegoś więcej dowiedzieć bo nie ukrywam,że mało jest takich eksperymentów wśród gospodarzy i trudno kupować coś od tak w ciemno.
 14. Witam Przymierzam się do zakupu ciągnika,który będzie mi służył do przywożenia pasz wycinakiem i bel turem. Jednak z racji z tego, że wjazd do obory jest dość niski ciągnik musi być niski i nie może on przekroczyć 2,5m wysokości. Jednak chcąc jak najlepiej go wykorzystać a także tur, który mam zamiar do niego zakupić przydałaby się nie co większa moc pomiędzy 70 a 80 km. Tak żebym mógł nim przyciągnąć te dwie przyczepy z belami a jak trzeba to coś nim więcej zrobić, a nie tylko do przywożenia paszy. I tak znalazłem już kilka możliwości między innymi Johna Deera z Indii ale jakoś nie widzą mi się takie eksperymenty. Może ktoś ma coś podobnego albo umiałby coś doradzić. I ciągnik ma być nowy koszt do 140 tys. brutto.
 15. PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Jestem z województwa podlaskiego, w którym to jest bardzo mały limit wniosków, które to zostaną przyjęte do rozpatrzenia, a że Polak potrafi to ludzie kombinują. Z tego co mi wiadomo najbardziej korzystny limit produkcji mlecznej jest to 150 tys. kg mleka i ludzie kombinują. Ten co ma 120 tys. wydzierżawia na 150, a ten co ma 180 wydzierżawia z kolei innemu żeby mieć 150. I jest to podobno legalne ale jak to będzie wyglądało przy rozpatrywaniu wniosków... Podobno ma to przejść ale po mojemu pasowało żeby ktoś się wziął za to... Jak tak dalej będzie to ja sam będę musiał się nad tym zastanowić. Może ktoś więcej wie o tym procederze.
×