Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciśnienie oleju w C-330

220 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 marzec 2011 - 20:47

Ciśnienie oleju w C-330 Kolega @mustang261 ma jak najbardzij racje tylko jak mechanik miał odkręconą miskę to ja zamiast pompy olejowej wymienił bym tylko sam zawór bo trochę duży rozrzut tego cisnienia, prawie 7 at trochę dużo na wolnych 2,5 może być.Z silnikiem wszystko ok.

Edytowany przez MAT912, 31 marzec 2011 - 20:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciśnienie oleju w C-330 Dzisiaj, 03:46
  •  

#82 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 31 marzec 2011 - 21:05

Ciśnienie oleju w C-330 zawór można wymienić, nowy silnik i dobrze zrobiony trzyma ciśnienie na poziomie od 3 do max 5, różnica nie powinna być większa niż te 1,5, to pamiętam ze szkoły i z własnych obserwacji, kiedyś oglądałem nowego autosana i ciśnienie miało wartość od 3 do 4 czy zimny czy ciepły, 3 na wolnych a na wysokich 4, jak zrobiłem silnik w kombajnie to trzyma podobnie, w 360 3p od 2,5 do 5 i nic więcej, czy zimny czy ciepły, jak trzyma więcej to zawór jest zużyty lub był tuningowany, takie rzeczy niektórzy robią na sprzedaż, za wysokie ciśnienie też nie jest dobre, ponieważ wyżłobi rowki w panewkach

#83 Share yaboll

yaboll

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 21:35

Ciśnienie oleju w C-330 Witam:)
Mam mały problem z moja Mką:D a mianowicie niedawno miała swój 1 remont po 20 latach pracy na 15h została zregenerowana popma paliwa, regeneracja głowicy, nowe pierscienie , panewki. Problem polega na tym ze gdy silnik jest zimny po zgaszeniu go kontorolka od cisnienia zapali się po 20sekundach a gdy trochę mocniej popracuje zaraz po zgaszeniu się zapala . Ciągnik miał wymieniony nowy olej na Superol CC30 ADWA, Oraz nowy filetr oleju THM. Docierany był 10mtg . Proszę o pomoc gdyz boje sie troszke o niego:/

#84 Share Janeklubelski

Janeklubelski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 21:46

Ciśnienie oleju w C-330 nie masz się czym martwić :rolleyes: ja mam tak od trzech lat, też po remoncie silnika. Po prostu jest teraz dobre ciśnienie, jak jest zimny olej to po zgaszeniu jeszcze przez chwilę ,,trzyma" a na gorącym gaśnie od razu:)

#85 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 06:16

Ciśnienie oleju w C-330 Ważne że kontrolka nie zapala się na pracującym silniku,jeździć i nie przejmować się tym.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#86 Share atomiks

atomiks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 06:20

Ciśnienie oleju w C-330 panowie dziękuje bardzo. dziś pojadę po czujnik i zobaczymy.a co do pompy to ten mechanik wymieniał bo byłem akurat u niego jak skręcał go do kupy.dziękuje serdecznie za dodanie otuchy;-)dziś zmienie ten czujnik i zobaczymy.
A tak poza tematem znacie jakiegoś dobrego mechanika od ursusów z woj. mazowieckiego,a najlepiej z okolic wołomina?

#87 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 01 kwiecień 2011 - 08:48

Ciśnienie oleju w C-330 Tak ma być. To normalne zjawisko.

#88 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 kwiecień 2011 - 09:30

Ciśnienie oleju w C-330 dla pewności to wkręcić manometr i popatrzeć jak się układa ciśnienie na pusto, pod obciążeniem, przy wysokich obrotach i przy niskich. Jak będzie dobrze to podpiąć czujnik co był i jeździć.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#89 Share Ursus328

Ursus328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Rolnictwo

Napisany 01 kwiecień 2011 - 13:07

Ciśnienie oleju w C-330 docierany 10 mth to powodzenia przynajmiej 30 musi zrobić ! 30 mth to takie minimum i wtedy mozna spokojnie jeździć jak cisnienie za mało to zdejmuj miske olejowa i na pompie daj wieksza podkladke lub na głównej panewce śrube dokręć
--- URSUS C-328 ---

#90 Share Ursus328

Ursus328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Rolnictwo

Napisany 01 kwiecień 2011 - 13:11

Ciśnienie oleju w C-330 2,5 bardzo dobre cisnienie 7 za duże max to tak 5-6 nie wiecej bo po 2 latach panewki będą do wymiany moj c 328 na wolnych ma 0.3 na 1800-2000 ma 4-5 i tak na pompie zmiejszalem cisnienie bo bylo ponad 8 poza licznikiem wskazowka pokazywała na rozgrzanym silniku
--- URSUS C-328 ---

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 kwiecień 2011 - 14:27

Ciśnienie oleju w C-330 Tato docierał C330M stoponiowo do stanu licznika 50 motogodzin. Belarus też był docierany do 50 godzin.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#92 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 14:33

Ciśnienie oleju w C-330 Książkowo czas docierania to 100mtg. Czas jest ważny i stopniowe zwiększanie obciążenia silnika jeszcze bardziej.

Docieranie silnika na wolnych obrotach to idiotyzm.

KPK Kumurun Team

#93 Share yaboll

yaboll

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 18:09

Ciśnienie oleju w C-330 Ja nie widzę żadnych skutków ubocznych tego docierania przeciez to tylko nowe pierscienie byly załozone. silnik się nie grzeje chodzi super tylko to cisnienie mnie dobija... przy pompie olejowej nie bylo nic grzbane hehe

#94 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 18:16

Ciśnienie oleju w C-330 No to nie był remont tylko reanimacja. Próba ratowania dziadka jak najmniejszym kosztem,,, a może się uda. I tyle. Jak wymieniłeś tylko pierścienie to w ogóle nie przejmował bym się docieraniem. Tłoki są już wyrobione, nie grozi im nadmierne spuchnięcie i zatarcie a pierścienie i tak się ułożą. O ile wcześniej nie popękają.

Po prawdziwym remoncie zle dotarty silnik szybko da znać o tym. Spadek mocy po krótszym czasie niż powinno być i zmniejszony przebieg między remontami.

KPK Kumurun Team

#95 Share yaboll

yaboll

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 18:28

Ciśnienie oleju w C-330 Nowe pierscienie nowe zawory, panewki i tyle . Więc nie ma chyba problemu ?

Aha a przed tym "remontem" na cylindrze 1 sprezanie było 28atmosfer o ile się nie myle wiec tłok i tuleja jak nowa na drugim było 13atm wiec to było przyczyna

Edytowany przez yaboll, 01 kwiecień 2011 - 18:30.

#96 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 18:36

Ciśnienie oleju w C-330 Nie jak nowa tylko stare pierścienie były dobrze dopasowane do tulei nie miały jeszcze dużego luzu na zamku. Lepiej było wymienić całe komplety. Dał byś mu drugie życie bo po wymianie samych pierścieni nie zrobi ten silnik nawet jednej trzeciej tego co powinien. Tłok, tuleja, pierścienie, szczelna głowica i sprawna instalacja paliwowa to podstawa.

KPK Kumurun Team

#97 Share atomiks

atomiks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 19:30

Ciśnienie oleju w C-330 witam ponownie.
Zmieniłem czujnik i niestety nic to nie dało...
doradzie mi czy może lepiej bedzie zamontować na stałe jakiś zegar i obserwować na beżonco ciśnienie w kabinie.
a drugie pytanie czy tak jak teraz jest to wpływa jakoś bardzo na żywotność silnika?

#98 Share Janeklubelski

Janeklubelski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 19:47

Ciśnienie oleju w C-330 Ja kiedyś miałem te same objawy w C-330 odkręciłem misę olejową i okazało się że smok jest odkręcony , gęsty (zimny) olej zasysał a na rzadkim (gorącym) robiła się piana w misce . Zakręciłem solidnie i do tej pory chodzi bez zarzutu :rolleyes:
Tylko myślę że mechanik odkręcając misę zauważyłby, że smok jest luźny...

#99 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 01 kwiecień 2011 - 21:52

Ciśnienie oleju w C-330 kup sobie coś takiego
http://moto.allegro....1509252594.html
i wtedy będziesz pewien, niech mechanik jeszcze raz sprawdzi zegarem, bardziej ufałbym wskazaniu zegara niż czujnika, sprawdz obwód czujnika, czy nie ma jakichś zwarć itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 08:48

Ciśnienie oleju w C-330 Yaboll jesteś jakiś przewrażliwiony na początku wyrzuć ten czujnik i kup se nowy ,poza tym nie wiem jak mierzyłeś to ciśnienie jak ci wyszło 28 atm , niewiem mam kaca i nie chce mi sie myśleć ale to nie możliwe z pkt widzenia fizyki, a poza tym pierścienie się nie docierają tylko układają ,zawory dociera się przy montażu, a później mają chodzić, jeżeli nie zrobiłeś szlifu tylko same panwie to też nie ma zbytnio co się docierać. Także przypinaj drapacyk i w pole

ursus328 tę śrubke to se możesz w 28 dokręcić to jest 330m
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.